Gyurcsány Ferenc terjedelmes Facebook-bejegyzésben fejtegette az előző kormányok kudarcos döntéseit, és persze leszögezte, hogy ő bizony mindent jól csinált, mindig más rontotta el: Medgyessy Péter, a világgazdaság, mindenki, csak ő, a jóságos Feri bácsi nem. Most meg persze ki más lenne a hibás, mint Orbán, hiszen ő – Fletó – egy virágzó Magyarországot hagyott hátra. Na persze, nem nehéz kiolvasni a sorokból: a DK elnöke bejelentkezett a kormányzásra – öt bukás nem volt neki elég.
Gyurcsány Ferenc szerint Orbán nem tanult az elődei hibáiból. Mindezt egy olyan bejegyzésben fejtette ki, amelyben nagyvonalúan megfeledkezett arról, hogy (sajnos) ő is a kormányfő elődje volt. Az ellenzék tulajdonos-cégvezető-igazgató-elnöke szerint ugyanis a baloldal által leamortizált országért nem ő a felelős, á, dehogy. Medgyessy Péter szúrta el (mondjuk ő is, ez tény), aztán jött a világgazdasági válság, és ő, a jóságos Fletó nem tehet arról, hogy ennek terheit a magyarokra rótta, ezt bizony így kellett tenni.
2002-ben a kormányra készülő ellenzék Medgyessy Péter vezetésével sokat ígért. Túl sokat. Megnyerte (megnyertük) a választást, de Medgyessy elvesztette a kormányzást. Mert a pénzdagály utáni pénzapály felőrölte a kormány népszerűségét és a kormányzás félidejében a kormányzó szocialisták a reméltnél sokkal rosszabbul szerepeltek az európa parlamenti választásokon. Ez vezetett a kormány bukásához. A következő kormányt én vezettem.
Na, itt álljunk meg egy pillanatra: 2004 késő nyarán Medegyessy bejelentette, hogy változtatna a kormány összetételén, ami érintette volna Gyurcsányt – mint ifjúsági és sportminisztert – és az SZDSZ-es Csillag István gazdasági miniszter pozícióját is. (Az SZDSZ-szel szemben talán nem kellett volna frontot nyitni.) A vége az lett, hogy Medgyessy körül elfogyott a levegő, így lemondani kényszerült, Gyurcsány maga alá szervezte az MSZP-t és ő lett a miniszterelnök.
Készültünk nagyobb átalakításokra, reformokra, de ahhoz felhatalmazás, választási győzelem kellett. Adót csökkentettünk, nyugdíjat emeltünk. Győztünk. De amit a választási győzelemmel nyertünk a révén, annál többet veszítettünk a pénzügyek, a költségvetés rendbetételének vámján. Fizettünk. Közösen. A 2008-as világgazdasági válság más történet. A bajok okozói nem mi voltunk. De mert sérülékenyek voltunk, nekünk jobban fájt, mint a legtöbbeknek. De cselekedtünk, keményen, tisztességesen. Még akkor is, ha akkor az a lemondásomhoz vezetett
– írta Ferenc, csak azt felejtette el hozzátenni, hogy a jelenlegi kormány 2010-ben örökölt egy csődtömeget, aztán hét éve folyamatosan válságban irányítja az országot (migrációs válság, folyamatos támadások Brüsszelből és nemzetközi álcivil hálózatoktól, majd a pandémia és végül a háború), és nemcsak a megszorításokat kerülte el, de sikerült fejlődni, és megerősíteni Magyarország nemzetközi súlyát.
Gyurcsánynak ez nem ment, de erről ő nem tehet. Á, dehogy, semmi köze nincs ahhoz, hogy a saját körei és külföldi kapcsolatai szépen megszedték magukat azon, hogy hazánkat kis híján államcsődbe kergették. Ő ott sem volt. A legaljasabb rész azonban még hátravan.
Orbán semmit nem tanult elődjei tévedéseiből (…) Mi megtanultuk a leckét. 2002 leckéjét, 2006 leckéjét, és 2022 más természetű leckéjét. Készülünk
– volt képes leírni a bukott miniszterelnök.
Hogy is mondta Horn Gábor 2008-ban:
Nem azt mondták, Feri, hanem azt, hogy menj a p*csába, valljuk be.
Forrás: Facebook; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS