Kínában akkora lázadások zajlanak, amilyet az 1989-es, Tienanmen téri események óta nem tapasztalhattunk. És hiába óriási jelentőségű számunkra is, ami ott történik, a nyugati média napokig nem is foglalkozott a sztorival. Persze, ne kezdjünk el túlságosan lelkesedni; ezt is ugyanúgy el fogják nyomni a kínaiak. Bebörtönöznek embereket, páran eltűnnek, aztán vége lesz, el is felejtjük. Sajnos.
És ezt valószínűleg a tüntetéseken részt vevők is tudják. Épp ezért különösen megindító és tiszteletreméltó a bátorságuk. Eleve, hogy kimennek tüntetni. Ott ez nem piknikelést jelent a hídon, technobulit az Oktogonnál, kommunista dalok éneklését a tanár nénivel, meg 17 ezer forintos táskákat Indesit-logóval, bocsánat, NoÁr jelével… Kínában tüntetni nagyon kemény dolog. Kínában, ha a hatalom ellen tüntetsz, utána valószínűleg véged.
És hogy miért tüntetnek Kínában? A drasztikus Covid-lezárások ellen. Igen, miközben mi már rég a helyén kezeljük, és nem engedjük, hogy tönkretegye az életünket, Kínában egészen elképesztő dolgok történnek. Azonosítatlan, színesen villogó, UFO-szerű drónokról fújnak le egész városokra – állítólag – fertőtlenítő spray-t. Minden egyes embert folyamatosan ellenőriznek egy mobiltelefonos applikáción keresztül, ami az egészségi állapotukat követi és egy QR-kóddal mutatja. Közben konténervárosokat építenek, ahová hermetikusan elzárják azokat az egyéneket, akiknek ez a távolról, központilag állítható QR-kódja pirosra vált.
De ha még nem piros a QR-kód, hanem csak sárga, tehát az illető még nem igazoltan fertőzött, csak gyanús, akkor is jól megszívta. Ezzel a QR-kóddal lehet ugyanis felszállni a tömegközlekedési járművekre, belépni a bevásárlóközpontokba, sőt, a bérházakba is, ahol az emberek laknak. Ha egyszer csak sárgára vált a kód a város másik részén, mindent bukott az ember. Nem tud közlekedni, nem mehet haza, még kaját sem nagyon tud venni. Ezért tele vannak a városok sátrakban alvó emberekkel. De szép számmal alszanak sátrakban olyan külföldi vendégmunkások is, főleg Hongkongban, akiket kirúgtak a munkahelyeikről és a lakásaikból, és most konkrétan hajléktalanok. Zéró tolerancia a Coviddal szemben – ez a hivatalos kínai álláspont.
De hol is vezették be a kínai utáni legszigorúbb korlátozásokat a Covid idején? Új-Zéland és Ausztrália mellett az USA bizonyos államaiban! Méghozzá demokrata irányítású államokban. Ilyen szabályok voltak, hogy a maszkot evés közben is hordani kellett, és a falatok között kellett mindig le-föl rakni. Nem véletlenül gondolják sokan (akiket persze rögtön összeesküvéselmélet-hívőknek, alufólia-sisakosoknak bélyegez a baloldal), hogy ez az egész egy teszt, hogy mennyire lehet az embereket bármilyen hülyeségre rákényszeríteni.
És úgy néz ki, egy részüket simán lehet. Persze, a magyarok ebben is egy szabadságszerető nép. Nálunk nem is kényszerítették fizikai erőszakkal oltásra az embereket, mint Kínában. Sőt, most, utólag már a korábbi intézkedéseket is túl szigorúnak gondoljuk, akár az oltás, akár a lezárások terén. Utólag nyilván könnyű okosnak lenni, de amikor az egészségügyi rendszer a tűrőképessége szélén volt a rázúduló nagyszámú beteg miatt, akkor muszáj volt rajta könnyíteni, elsősorban az oltásokkal. Kínában viszont sosem mérlegeltek, és most sem teszik. Ezt jelenti a zéró tolerancia. Mindent lezárnak, mindenkit bezárnak. Most is. És az embereknek szép lassan elegük lett. Masszív tüntetések zajlanak.
És az az érdekes, hogy 1–2 napja hirtelen elkezdett ezekről beszámolni a világsajtó is. Úgy látszik, a Biden család üzleti érdekeltségei alulmaradtak az egyéb politikai szempontokkal szemben. De mik is ezek a politikai szempontok? Az, hogy most már mégiscsak hősként kell beállítani a kínai tüntetőket. Milyen érdekes, hogy amikor hasonló nagyságrendben tüntettek emberek Nyugat-Európában a Covid-intézkedések ellen, Bécstől Párizson át Amszterdamig, akkor egy hang sem volt róla a balos sajtóban. Végig maradt a tücsökciripelés. A nemzetközi baloldal ugyanis Covid-fasisztává vált. Az emberek kontrollálása, elhallgattatása kifejezetten a szívüknek kedves. Aki ez ellen szót emel, azt pedig pláne el kell hallgattatni, el kell lehetetleníteni. Ezért amikor már nem tudták teljes titokban tartani a sztorit, akkor démonizálták, mások életére veszélyes szörnyetegeknek állították be a korlátozások ellen tüntetőket. Még véletlenül sem hősöknek. Vagy legalábbis a jogaikért kiálló bátor embereknek.
Most legalább valami maradványa megjelenik a sajtóban annak, ami a sajtót jelenti. Vagy kellene, hogy jelentse. Beszámolni a hírekről. Akkor is, ha azok szembemennek a politikai narratívával. A sajtó néhány nap után legalább elkezdte Kína kapcsán. A politikusok továbbra sem. António Guterres ENSZ-főtitkár Twitter-üzenetben írta ki, hogy “a nőkkel és lányokkal szembeni erőszakot súlyosbítják az egymást erősítő válságok: a klíma, a háborús konfliktusok és a gazdasági instabilitás”. Még véletlenül sem a karhatalmi erőszak és a politikai üldöztetés Kínában, á, dehogy. Majd hozzátette: “Klímaintézkedésekre és egy békésebb és egyenlőbb világra van szükség ahhoz, hogy biztosítsuk a nők jólétét és biztonságát mindenütt.” Tehát szélkerekeket meg alapjövedelmet Kínába is, attól lesznek biztonságban a lányok!
De miért ennyire szervilisek Kína felé a politikusok? Mert totálisan függnek Kínától. Az USA legnagyobb kereskedelmi partnere Kína. Kínában készülnek az akkumulátorok, de maguk a telefonok is. A világ ritkaföldfém-készletének 80%-a kínai bányákból jön, vagy kínai tulajdonban lévő afrikai bányákból. Kína nélkül bedőlnek a gazdaságok, és a politikusok mennek a levesbe. Amerikában is. Sőt, főleg ott. A szólásszabadságért nem lázadnak már odaát a fiatalok. Sőt, követelik a cenzúrát, nehogy valaki megsértse az érzékenységüket, megkérdőjelezze a genderüket vagy a személyes névmásukat. De ha nem lesz iPhone-juk, akkor viszont kiborulnak és utcára mennek. A jelenlegi amerikai vezetésnek sokkal fontosabb Kína és az Apple, mint az emberi szabadságjogok.
Mindezt a Politikai Hobbista Hardcore múlt heti adásában is bemutattuk, EZEN a linken meg is találjátok. De folytatjuk a sztorit: nézzétek majd meg a most szerdán kikerülő adást, akár itt, a PestiSrácok.hu-n, akár a PS TV vagy a Politikai Hobbista YouTube-csatornáján. Bemutatjuk, hogy nemcsak Biden elnök, de az USA koronavírussal szembeni küzdelmét irányító dr. Anthony Fauci, vagy a Világgazdasági Fórum elnöke, Klaus Schwab is Kínát, az ottani módszereket tekinti példaértékűnek. Ők mind áhitattal nézik Kínát. Csupa-csupa olyan ember, akikre pedig a magyar baloldal tekint áhitattal. Karácsony Gergelyék miközben nagy hangon fudanoznak Budapesten, addig valójában ők is azt a fajta kontrollt szeretnék gyakorolni az emberek mindennapjai fölött, amit Kínában látunk.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS