Andrij Melnyik ukrán külügyi államtitkár megint nem bír magával és a Leopard harckocsik és nehézfegyverek ellenére durván sértegette Rolf Mützenich urat a Német Szociáldemokrata Párt frakcióvezetőjét, aki Kijevbe látogatott. „Ha Mützenich úr azt hiszi, hogy ezzel a langymeleg, tessék-lássék látogatással lemossa magáról az eddigi oroszbarát politikáját akkor nagyon téved. Ő a fegyverszállítások legnagyobb kerékkötője.”
Németország január óta havi 500 millió eurót utal Ukrajnának, hogy az ország ne menjen csődbe. Kijev ebből az összegből fedezi a fizetések, a zsoldok és nyugdíjak kifizetését. A pénz mellett Berlin az USA mellett a legnagyobb fegyver és lőszerszállítója Ukrajnának. A New York Times cikke szerint nem az Egyesült Államok és Norvégia titkos akciója volt az Északi-áramlat gázvezeték felrobbantása, hanem egy pro-ukrán szabotázscsoporté. A lap nem igazán ad használható információt arról, hogy milyen nemzetiségű az elkövető egység. Az viszont nem igazán hihető, hogy nem egy nagyon jól kiképzett haditengerészeti kommandó áll a robbantás mögött. A tengeralatti robbantásokhoz speciális robbanótestekre van szükség, amelyet vagy katonai búvárok, vagy drónok helyeznek el a megsemmisítendő objektumra.
Észak-Korea megfenyegette az Egyesült Államokat és Dél-Koreát. Az amerikai és a dél-koreai hadsereg hamarosan megkezdi a szokásos közös, tavaszi hadműveletét, amely Phenjan szerint egy offenzíva főpróbája. A kommunista állam bejelentette, hogy ebben az időben ismét rakétateszteket fog végrehajtani a Csendes-óceánon. Kim Jung Un figyelmeztette az amerikai vezetést, hogyha megsemmisítenék a rakétáikat, azt hadüzenetnek fogják tekinteni és ez komoly katonai válaszlépést hoz magával. A két Korea között csupán tűzszünet van, amelyet 1953 július 27-én írtak alá. Észak-Koreát Oroszország és Kína támogatja, amíg Dél-Koreának az USA a legerősebb szövetségese.
A Mexikóban elrabolt négy amerikai állampolgár közül kettő embert megöltek, egy sebesülten, egy pedig sértetlenül került elő – közölte helyi idő szerint kedd reggel tartott sajtótájékoztatóján Andrés Manuel López Obrador, mexikói elnök. Américo Villarreal, Tamaulipas mexikói tagállam kormányzója elmondta még, hogy az ügyben egy embert őrizetbe vettek. Egy neve elhallgatását kérő kormánytisztviselő közlése szerint a hatóságok kedd hajnalban értesültek a múlt héten elrabolt amerikaiak hollétéről, és Mexikó északi, az Egyesült Államokkal közös határánál fekvő Matamoros város közelében találtak rájuk. Az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) vasárnap adott hírt arról, hogy a mexikói hatóságokkal együttműködve keresnek négy amerikai állampolgárt, és nyomravezetői díjat ajánlott fel annak, aki információval tud szolgálni az eltűntek hollétéről. Az egyik hozzátartozó szerint a négy amerikai Dél-Karolina államból indult Mexikóba, egyiküknek ugyanis ott lett volna plasztikai műtétje. Nem sokkal azután, hogy amerikai rendszámú autójukkal átlépték a határt, rivális drogkartellek tűzharcába keveredtek, amelyek őket is megtámadták, majd elhurcolták. Mexikóban a bandaháborúkban átlag évi 30.000 ember veszti az életét.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS