A több mint egy éve dúló orosz–ukrán háború minden szörnyűsége ellenére a Gyurcsány Ferenc vezette dollárbaloldal még mindig a háború pártján áll, és továbbra is a fegyverszállítások megindítását követeli a kormánytól. Mindezek fényében nem meglepő, hogy a Fidesz–KDNP által az Országgyűlés elé benyújtott békepárti javaslatot is folyamatosan támadják. Az Origo részletes összeállítást tett közzé arról, hogy milyen nyomásgyakorlás éri Magyarországot a békepártisága miatt Brüsszelből, valamint arról, hogy a külföldről finanszírozott baloldal milyen megrendelést teljesít.
A hazai baloldal Brüsszel álláspontját visszhangozva a háború pártján áll, miközben a magyar kormány kitart a kezdetektől hangoztatott véleménye mellett, azonnali tűzszünetet és béketárgyalásokat szorgalmaz – írja az Origo. A magyar álláspont csak Európán és a nyugati világon belül van kisebbségben, a globális többség békepárti; ezt igazolják a nemzetközi diplomáciában gyakran elhangzó nyilatkozatok a világ más térségeiből, és legutóbb az Egyesült Nemzetek Szervezetének (ENSZ) közgyűlésén is világossá vált, hogy az államok többsége hazánkhoz hasonlóan vélekedik. A 193 ENSZ-tagból csak 40 támogatta az Oroszország elleni szankciókat, ami azt jelenti, hogy 153 nemet mondott.
Magyarország békepárti, és az marad
Összegezve az elmúlt egy év történéseit, minden érv a mielőbbi békekötés mellett és a háború folytatása ellen szól. A szomszédunkban zajló háborúban több százezer ember halhatott meg, több millió embernek kellett elmenekülni otthonából. Közben egész Európa a háborúba sodródás napjait éli. Brüsszel és más, a háborúban érdekelt nemzetközi érdekcsoportok, illetve spekulánsok óriási nyomást helyeznek Magyarországra, azt akarják, hogy csatlakozzunk a háborúpárti országokhoz és kezdjük el a fegyverek szállítását. Ezek az országok sisakokkal kezdték, majd jöttek a lőszerek, a harckocsik; ma már a legmodernebb tankokat, rakétarendszereket szállítják, és tervben vannak a vadászgépek. Egyre több szakértő és politikus hívja fel a figyelmet arra, hogy ezek a lépések világháborúhoz vezethetnek.
Az is kiderült, hogy Brüsszel a békepárti álláspontja miatt akarja megbüntetni Magyarországot, sőt, el is vennék hazánk szavazati jogát; ezt maga az Európai Bizottság tagja, Věra Jourova biztos, illetve Guy Verhofstadt balliberális EP-képviselő erősítette meg. Mindemellett egész Európa az elhibázott brüsszeli szankciók káros következményeitől szenved. A Brüsszelben elfogadott gazdasági és energiaszankciók nem csillapították a háborút és az orosz gazdaságot sem kényszerítették térdre, sőt, a szankciók egekbe lökték az energiaárakat, óriási gazdasági károkat és tomboló inflációt okoztak az uniós tagországokban. Nincs olyan család, amely ne érezné a szankciós infláció terheit.
Az Országgyűlés egyértelmű békepárti állásfoglalására mindezek miatt szükség van, hogy egy évvel a háború után óriási nyomások közepette mindenki számára világos legyen: Magyarország nem akar belesodródni a háborúba. A Fidesz–KDNP-frakció határozati javaslata a magyar emberek békepárti álláspontját tükrözi: a 2022-es parlamenti választás és a szankciókról szóló konzultáció eredményei megerősítik azt az álláspontot, miszerint a háború végét nem a szankciók, hanem a béketárgyalások hozhatják el. Életeket menteni csak tűzszünettel és békével lehet, és Magyarország a béke pártján áll.
A teljes cikk ITT tekinthető meg.
Forrás: Origo; Fotó: MTI/Kovács Tamás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS