A nemzetközi roma nap alkalmából Balázs János-díjakat adtak át a roma kultúráért és oktatásért, a hátrányos helyzetű emberek felzárkózásáért tevékenykedők számára kedden a Belügyminisztériumban.
Fülöp Attila, a tárca gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára azt hangsúlyozta: a díjazottak életútja azt üzeni mindenki számára, hogy a felzárkózás nem magától értetődő, hanem kemény, verejtékes munka eredménye, továbbá nem egyszemélyes harc, hanem csapatmunka. Ezt a csapatmunkát támogatja egyebek mellett a kormány gazdaságpolitikája, a “segély helyett munka” elve, a gyermekházakat, a tanodahálózatot és roma szakkollégiumokat tartalmazó intézményrendszer, a Felzárkózó települések programmal. Közölte, hogy mindennek köszönhetően az elmúlt években folyamatosan csökkent a társadalmon belül a szegények aránya, ami mára kedvezőbb az uniós átlagnál. Szerinte ugyanakkor a sikeres felzárkózást leginkább a társadalmi kirekesztődésnek kitettek folyamatosan csökkenő aránya mutatja.
Miközben 2015-ben még az emberek 30,6 százaléka volt ebben a helyzetben, mára ez 19,4 százalékra csökkent, ami szintén kedvezőbb, mint az uniós átlag
– fűzte hozzá.
A közösségi integrációban pedig leginkább az olyan emberek játszanak fontos szerepet, akik ma díjat vehetnek át
– mondta Fülöp Attila.
A Pintér Sándor belügyminiszter által adományozott elismerést az ünnepségen Báder Ernő, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Máltai Szimfónia program országos művészeti vezetője, Boda János, a Roma Produkciós Iroda gyártásvezetője és Molnárné Balogh Éva, a Karcagi Arany János Általános Iskola tanítója vehették át.
Forrás: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS