A Védett Társadalom Alapítvány tényfeltáró cikkében járt utána John Money munkásságának, akinek a nevéhez a genderideológia kitalálása fűződik. A pszichológus, aki kisbabákon végzett kísérleteivel az aljasság egészen elképesztő mélységeibe süllyedt, alanyai mellett a XXI. századra is kegyetlen hatást gyakorolt.
Amint arra a VDTA cikkében rávilágít, ha meg akarjuk érteni a genderideológia alapjait, akkor az 1950-es és ’60-as évekig kell visszamennünk. Egészen pontosan 1955-ben használta először a „gender” kifejezést az új-zélandi születésű, de Amerikában karriert befutó pszichológus, John Money, aki ezzel teljesen külön kategóriát hozott létre a születési nemtől. Az elmélet szerint egyáltalán nem a biológiai markerek határozzák meg egy adott személy nemét, hanem a viselkedési mintázatok. Később ezek kiegészültek olyan, ismerősnek hatható fogalmakkal is, mint „genderidentitás”, amely a szexualitás belső, egyéni élményének leírására törekszik, vagy mint a „genderszerep”, ami a férfiakra és nőkre vonatkozó társadalmi elvárásokat foglalja magában.
Money a Johns Hopkins University-n nyitotta meg az első, genderidentitással foglalkozó intézetét. Látható, hogy a mai kor gendermozgalmát milyen mértékben határozza meg John Money gondolkodása, hiszen például az elv, miszerint nem a biológia határozza meg valaki nemét, hanem a társadalom, a szociális környezet, az egyéni érzések, és a többi, szinte egy az egyben visszavezethető az új-zélandi pszichológusra.
De akkor miért lehet mégis az a benyomásunk, hogy a genderideológia támogatói mintha kerülnék a John Moneyre való hivatkozást? Miért érezhetjük úgy, mintha elfeledkeztek volna róla? Miért nem említik a nevét? A Védett Társadalom Alapítvány ITT olvasható cikkéből kiderül.
Forrás/Fotó: VDTA
Facebook
Twitter
YouTube
RSS