Cikksorozattal jelentkezik a Magyar Nemzet, miután egy éve derült fény a nagy nyilvánosság előtt arra, hogy az Egyesült Államokból dollármilliókkal támogatták a 2022-es országgyűlési választásokra készülő hazai baloldalt. Miután Márki-Zay Péter, az ellenzék volt miniszterelnök-jelöltje elszólta magát a még tavaly nyáron is a mozgalmához guruló dollárokról, hatósági vizsgálatok indultak, és a magyar titkosszolgálatok is akcióba léptek, hogy felderítsék, milyen úton-módon és kik finanszírozták mintegy négymilliárd forinttal a baloldalt.
A lap emlékeztet: az eljárások ma is zajlanak, de közben számos fontos tény, adat került nyilvánosságra, a legrelevánsabbak a Nemzeti Információs Központ (NIK) jelentéseiben találhatók. Ugyanakkor azt ígérik, hogy a következő napokban olyan információkat osztanak meg az olvasókkal, amelyeket eddig ebben a formában és összefüggésekbe ágyazva még nem publikáltak a sajtóban. Ezek közül a legfontosabbak:
- Miért éppen a Korányi Dávid által alapított Action for Democracy nevű amerikai szervezet szervezte meg a baloldal kampányára szánt milliárdok becsatornázását?
- Kik állnak Korányi mellett és mögött, hogyan épült fel évek alatt a globális baloldali hálózat magyar ága?
- Milyen szerepe van ebben Bajnai Gordon volt miniszterelnöknek és bizalmasának, Ficsor Ádám egykori titokminiszternek?
- Hogyan épült fel a DatAdat nevű cégcsoport, amely a baloldal választási kampányában kulcsszerepet vállalt?
- Kik azok az amerikai szereplők, akik összekötötték Bajnaiékat a tengeren túli globalista támogatókkal?
- Mióta és milyen eszközökkel próbálják befolyásolni a hazai közéletet az amerikai külügyminisztérium és annak csatolt részei?
- És milyen szerepet játszott a történtekben a NATO európai erőinek egykori főparancsnoka, Wesley Clark?
Utóbbival folytatott beszélgetéséről egyébként maga Márki-Zay Péter nyilatkozott még tavaly a PestiSrácok.hu-nak, elismerve, hogy Orbán Viktor és a magyar kormány megbuktatásáról tárgyalt a nyugalmazott tábornokkal.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/Beliczay László
Facebook hozzászólás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS