Egyre népszerűbbek Ukrajnában az úgynevezett „butatelefonok”, vagyis az olyan készülékek, amelyek nem alkalmasak internetezésre, és nincs GPS kapcsolatuk. Ez pedig egyedül az új sorozási eljárásnak köszönhető: miután bejelentették, hogy ezentúl a digitálisan kiküldött behívóparancsok is kötelező jellegűek lehetnek, sokan úgy döntöttek, jobb ha ezeket inkább meg sem kapják.
Fegyir Veniszlavszkij ukrán elnöki parlamenti megbízott, a nemzetbiztonsági és védelmi bizottság tagja először idén áprilisban jelezte, hogy eljöhet az idő, mikor a Gyija-n, vagyis az ügyfélkapu ukrán megfelelőjén keresztül is kiküldhetik a behívókat. A politikus akkor még azt mondta, hogy erre csak végső esetben kerülhet sor, azonban a jelek szerint közelít ez a “végső pillanat”.
A behívóparancsnokságok ugyanis a napokban jelezték, hogy nagyon szeretnék, ha valahogy ki tudnák közvetíteni a “povesztkákat” a külföldre menekült ukránoknak, ezért ismét felmerült a digitális behívók ötlete. Persze, ez nem sokat változtatna azoknak a helyzetén, akik éppen Berlinben, Dublinban vagy akár Budapesten tartózkodnak, hiszen nem valószínű, hogy egy e-mail hatására bevonuljanak a konzulátusra, hogy jelentkezzenek katonai szolgálatra, azonban azokat, akik Ukrajnában bujkálnak, bejelentett lakhelyüktől távol, belső menekültként sokkal könnyebben megtalálhatnák így a hatóságok.
A szláv lelemény azonban megtalálta a megfelelő választ: ismét felkapottak lettek ugyanis a régi, úgynevezett “butatelefonok”, amelyek nem alkalmasak internetezésre, éppen ezért nehezebben bemérhetőek, a digitálisan kiküldött behívók fogadására pedig egyáltalán nem képesek. Amint pedig a képünkön szereplő Nokia- reklám alatt egy hozzászóló megjegyezte:
Az egyetlen nyugati fejlesztés, ami túlél egy orosz tüzérségi töltetet.
Forrás, fotó: Telegram
Facebook
Twitter
YouTube
RSS