Eva Kaili a korrupt politikusok miatt nem mert bejárni az EP-be, helyette az előzetes letartóztatás biztonságát élvezte. Ursula von der Leyen a felelőtlen SMS-ezés ellen szólalt fel. Brüsszel és Berlin karöltve aggódik a magyar jogállamiságért. A britek meg Afrika kifosztása miatt aggódnak. Winston Smith pedig ült a fülkéjében és azon gondolkozott, hogy a Times-nak vajon hány számában írhattak a Brit Birodalom nevű, a Párt szerint soha nem is létezett ország afrikai hódításairól. A mai is egy hosszú nap lesz az igazság minisztériumban.
A korábbi brit külügyminiszter, Dominic Raab álláspontja szerint sürgősen lépnie kell a világnak, ugyanis Vlagyimir Putyin elszívja Afrika természeti kincseit, és gyakorlatilag ebből finanszírozza a háborút.
Nem az I. világháborút, ahol a Brit Birodalom hadszíntérnek és sorozó területnek tekintette a területet. Nem is a II. világháborút, hanem most, az ukrajnait. Arról mondjuk már nem emlékezett meg, hogy a másik volt gyarmatuk, az USA meg éppen Európával fizetteti ki a maga részét.
Dominic Raab emellett hangsúlyozza, hogy a kormányoknak teljesíteniük kell Ukrajna kéréseit a haderejének megerősítése érdekében, a szankciókat pedig még inkább ki kell terjeszteni, hogy hatékonyabban tudják meggátolni a Kreml külföldi üzleti vállalkozásait – írta meg a Telegraph. A lap szerint Jevgenyij Prigozsin még a mai napig tisztázatlan halála sem állította meg Moszkvát abban, hogy tovább folytassa a Föld kincseinek kifosztását a világ számos pontján. Sőt, azóta még inkább kihasználta az alkalmat arra, hogy ellenőrzés nélkül finanszírozhassa a hadigépezetét. Például a Közép-Afrikai Köztársaság korábban alkut köthetett Prigozsinnal, amely révén az orosz zsoldosok a biztonságért cserébe átengedték az oroszoknak a természeti erőforrások kitermelését. Ezáltal nem lettek érdekesek az égbekiáltó emberi jogsértések sem a fekete-afrikai országban.
Afrika kincseinek módszeres kifosztása az utóbbi években sem állt meg, sőt, magasabb szintre lépett
– mondta Dominic Raab, aki szerint Kína is hasonló utat jár be az Új selyemút kezdeményezésen keresztül. Ezen keresztül Kína hozzá tud férni például a Kongói Köztársaság réz- és kobaltkészleteihez.
Az pedig nyilván személyes sertés a briteknek, ha valaki az ő játszóterükön épít homokvárat. Más kérdés, hogy az egykori gyarmatok lassan visszagyarmatosítják a brit szigeteket.
Forrás: Telegraph; Fotó: MTI/AP/Sam Mednick
Facebook
Twitter
YouTube
RSS