Amilyen mesterien tudják hónapokon keresztül rágni a híreket a jobboldallal kapcsolatban a baloldali médiumok, úgy merülnek mély hallgatásba, ha az ő térfelükön kezd teljesen zavaros lenni az egyébként is opálos víz. Most éppen a Lánchíd körüli korrupciógyanús helyzet nem éri el az ingerküszöbüket, vagy olyan kellemetlen a helyzet, hogy inkább nem is akarnak mit hozzáfűzni. Pedig a Kormányinfón olyan kis kíváncsiak szoktak lenni – kár, hogy most a nagy érdeklődés elmaradt. Lenne viszont mit kérdezni, de sajnos a Budapestinfók már megszűntek a “mindenre nyitott és átlátható” fővárosi vezetésnél.
Egyre nagyobb hullámokat vet a főpolgármester körül kibontakozó hídfelújítási botrány. Az ügyben komoly fordulópont volt, amikor kiderült, hogy a Lánchíd felújítását végző A-Híd Zrt.-től 900 millió forint került az Amnesty-vezető, Vig Dávid számlagyár működtetésével is gyanúsított testvérének magán- és ügyvédi letéti számlájára. Az ügyben a közérdekű bejelentéseiről ismert Tényi István feljelentést tett, sikkasztás gyanújával.
Kínos hallgatás
A Magyar Nemzet cikke azt járja körül, hogy miként reagál a baloldali sajtó a fővárosi vezetés körül kialakuló botrányra, és hogy milyen stratégiai megfontolás lehet a lépéseik mögött. Budapest baloldali vezetését érezhetően zavarja a hídfelújítási botrány, mivel hosszú ideje sem a baloldali pártok, sem a főváros, sem pedig a baloldali budapesti politikusok nem válaszolnak az ügy fejleményeit érintő kérdésekre. A Magyar Nemzet az elmúlt hetekben számos megkeresést küldött a fővárosi önkormányzatnak és a Fővárosi Közgyűlés képviselőinek az üggyel kapcsolatban, de ezidáig semmilyen választ nem kaptak.
A baloldali sajtó mindeközben látványosan kerüli a botrányt: a 444.hu – amely épp most kapott tízmilliós támogatást az amerikai nagykövetségtől – nem számolt be egyetlen cikkben sem az ügyről. Ha valaki a portál keresőjébe beírja a „Vig Mór” vagy a „Sunstrike” nevet, nem fog találni semmilyen releváns találatot az elmúlt hónapokból. A 24.hu is hasonlóan kezeli az ügyet, ahol szintén nehéz találni bármilyen információkat Vig Mórról, vagy a közte és az A-Híd Zrt. közötti kapcsolatról. Ha mégis van ilyen cikk a témában, azt alaposan elrejtették.
Radar alatt tartás
A szintén amerikai nagykövetségi pénzt elnyerő Telex.hu ugyanakkor januárban beszámolt a Lánchíd-felújítás kivitelezőjénél tartott házkutatásról; később még megjelent egy általuk írt cikk Vig Mórról, január 27-én.
Azt hallottuk, hogy a Városháza minden [Lánchíd-felújítással kapcsolatos – szerk.] dokumentumot kitett a BKK honlapjára. Egyik forrásunk is úgy fogalmazott, nem is érti, hogy miért nem tűnik fel senkinek, hogy az A-Híd és a Sunstrike kapcsolata megelőzi az első, Lánchíddal kapcsolatos kifizetéseket, illetve magát a szerződéskötést is. Ez így van, de azért az is tény, hogy a végül sikeres pályázat benyújtásának határideje 2020. október 28. volt, és az ATV szerint 2020 novemberétől mentek az A-Híd utalásai Vig Mór cége felé
– írta a Telex. Ez alapján a Telex számára is nyilvánvalóvá lehetett, hogy Karácsony Gergely nem mond igazat. Ennek ellenére az ügy jó eséllyel elhalt az oldal olvasói számára, hiszen a további fejleményekről már nem található híradás. Tehát általánosságban véve a módszer továbbra is vagy az agyonhallgatás, vagy a pedig az ügy olyan kontextusban való tálalása, amely elveszi annak az élét.
Forrás: Mandiner; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS