Mit nekünk Cristiano Ronaldo, ha játszik a Diósgyőr? Nagyjából így lehetne összefoglalni a lelkesebb diósgyőri szurkolók hozzáállását. Tény, hogy a város és a drukkerek egy erősebb csapatot is megérdemelnének. A DVTK stadionját a napokban a legszebbnek választotta egy külföldi szakmai oldal, de a csapat idén is csak a kiesés ellen küzd. Drukkolunk, hogy elkerülje.
Bevallottan Honvéd-szurkoló vagyok, de a Diósgyőr iránt mindig szimpátiát éreztem. Már gyerekkoromban megfogott a diósgyőri meccsek hangulata, és valahogy vonzódom ezekhez a nehéz sorsú csapatokhoz.
Hiába a Magyarországon szinte példátlan rajongás, a DVTK nagyon ritkán ér fel a várakozásokhoz, a bajnokság megnyerése sohasem sikerült, és most is a kiesés ellen küzd. Pedig lelkesedésből (ami néha a játékosokra is átragadt, átragad) nincs hiány.
Sokan várták azt, hogy az „MSZP-közelinek” nevezett (ha oknyomozó újságírót akarnánk játszani, tudnánk durvábban is fogalmazni) Leisztinger Tamás alatt majd megváltozik a klub élete, de összességében csalódniuk kellett. Ahogyan (állítása szerint) ő maga is csalódott. Ismertek a vezetőség rossz döntései – elég most csak Rudolf Gergely leigazolását említeni, akinél kevesebben csalták a futballt az elmúlt esztendőkben Magyarországon.
A Diósgyőrt tavaly után idén is a másodosztályú szereplés fenyegeti, annak ellenére, hogy spanyol edzője, Fernando kifejezetten ígéretes munkát végez, és erre az évre valahogy összerakta a csapatot. Nagy tragédia lenne, ha kihullana a csapat, ugyanis azok közé az egyesületek közé tartozik, amelyeknek komoly tradíciója, történelme van, és amely mögött nagyobb szurkolótábor áll. Vagyis: egyáltalán áll mögötte egy szurkolótábor. A magyar futballban ez is valami.
Történtek azért jó dolgok is: felépült például a DVTK új stadionja, amit a napokban a legszebb létesítménynek választott egy lengyel szakmai oldal. Dicsérték a kivitelezést, hogy felépítése időben és a költségvetés tartásával valósult meg, ráadásul a megfelelő helyszínen, a közösség érdekét szem előtt tartva. Jó lenne sokszor telve látni.
Az is szimpatikus lépés volt, amikor tavaly Kriza Ákos polgármester felajánlotta a klub kétszázaléknyi tulajdonrészét a szurkolóknak, abból a kisebbségi tulajdonosként birtokolt csaknem 49 százaléknyi hányadból, ami a városé. Kriza az átláthatóság miatt gondolt erre a lépésre, hiszen (ahogyan fogalmazott) a csapat teljesítménye és sikertelensége miatt csalódott szurkolók számára „szinte feltárhatatlan, hogy a diósgyőri foci sportszakmai vezetése miért került 2018 őszére ilyen állapotba”. Remek gesztusnak tűnt, de egyelőre nem sok minden történt meg belőle.
Most még nem tudjuk, hogy mit hoz a jövő, de a Diósgyőrnek helye lenne az élvonalban. Ha már a világ egyik legszebb stadionja az övék.
Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS