A független, haladó nyugati sajtó is kihasználta az alkalmat, hogy a koronavírus segítségével diktatúrát vizionáljon Magyarországra. A korrektséggel és körültekintő tájékoztatással cseppet sem vádolható The Guardian szerint a járvány eredményeként Európa egyik “legautokratább vezetője” (Orbán Viktor) éppen azon van, hogy marginalizálja a kritikákat, félresöpörje az ellenzéket, és arra használja a pánikot, hogy a maradék demokráciát is elpusztítva magához ragadja a hatalmat. Örökre!
“Szerencsére” a nyugati országokban más a helyzet, Bezzeg-Angliában és Bezzeg-Franciaországban szintén bevezettek rendkívüli intézkedéseket, viszont Boris Johnson nem diktátor, mert náluk félévente szavaznak majd a képiselők, hogy a rendkívüli helyzetet meghosszabbítsák-e, Macron pedig összesen két hónapra vezette be a drákói szigort, vagyis náluk az alkotmányos gyakorlat felfüggesztése nem jelent automatikusan fasiszta hatalomátvételt, mert az csak nálunk lehet.
A lap szerint nem meglepő, hogy nálunk más a helyzet, hiszen szerintük Orbán Viktor már évek óta azon dolgozik, hogy megszilárdítsa a hatalmát, miközben már elvette a bíróságoktól és a médiától a függetlenséget, láncra verve ezzel a valós információ terjedését. Sőt, azért is elmorzsol a szerző egy kövér könnycseppet, mert a kormány állítólag korlátozza a civil szervezetek tevékenységét. A The Guardian szerint a magyar történelem legsötétebb vészkorszaka következhet be a héten, hiszen az egyébként harmadik kétharmadot megszerző, példátlan társadalmi támogatottságot élvező kormány (ezeket a tényeket persze nem említik) meg fogja szavazni a koronavírus-törvényt, ami a cikk szerint egyenlő a teljes diktatúra megalapozásával.
Orbán Viktor nem engedheti, hogy „a válság okozta lehetőséget elpazarolja”
– olvasható a cikkben.
Hogyan látja az elkövetkezendő időszakot a független, objektív nyugati sajtó: Orbán rendeletekkel kormányoz majd, felülírja a már meglévő törvényeket, Orbán egyedül fog kormányozni, de ami a legfájóbb, hogy “nem lesznek kiírva választások”. Arról nem beszél a neves lap, hogy az most amúgy sem esedékes.
Másik érzékeny pontként emeli ki a cikk, hogy akár börtönnel is büntethetik azokat a médiumokat és szerzőket, akik álhíreket terjesztenek, ezáltal pedig pánikot generálnak a társadalomban. Mondjuk a The Guardian esetében érthető, hogy emiatt miért félnek (lásd a szóban forgó cikket).
Az írás vége felé már mindentől retteg a szerző, azt azonban nem tudja megmondani, hogy egészen pontosan mitől, hiszen véleménye szerint a kormány a vészhelyzet elmúltával lehetséges, hogy megtart néhányat az extrém intézkedések közül, de persze ez nem biztos, ahogy az sem, hogy a kormány szándékában áll még jobban magához ragadni a hatalmat a helyzetre való tekintettel.
A független szerző a cikk legvégén vesz még egy nagy levegőt, és Azerbajdzsán Ilham Aliyevéhez hasonlítja Orbán Viktort, de megemlíti még Benjamin Netanjahut, aki vette a bátorságot, hogy a járványra való tekintettel elhalaszttassa saját tárgyalását. Már-már azt hihetnénk, hogy Doland Trumphoz nem hasonlítgatják a magyar miniszterelnököt, de tévedünk, hiszen az amerikai elnök magát “háborús elnöknek” tekinti és különben is, ő is diktátor, fasiszta, és minden más is egyben, pusztán azért, mert szereti a hazáját és a saját népe érdekeit tekinti fő szempontnak.
Gratulálunk a cikk szerzőjének az objektív, független tájékoztatás miatt!
Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS