Németország baloldali kormánya most fogadott el egy törvényt, amelynek következtében a kormánnyal egyet nem értő állampolgárok akár az állásukat is elveszthetik, sőt, a törvény arra biztatja az embereket, hogy kémkedjenek polgártársaik után, és jelentsék fel őket, ha a német “alkotmányos rendet” bíráló dolgokat mondanak – írja a Corvinák.hu-n megjelent elemzésében Boris Kálnoky, az MCC Média Iskolájának vezetője.
Mint a szerző kifejti, bár a törvény eredetileg egy uniós irányelv végrehajtását szolgálta volna, a baloldali német kormány a törvénytervezet utolsó pillanatban végrehajtott módosításaival „a németországi politikai hatalomgyakorlás eszközévé tette azt”. Hozzáteszi: a törvény kimondja, hogy a közalkalmazottak, például rendőrök vagy tanárok bírósági döntés nélkül elbocsáthatók, ha úgy ítélik meg, hogy megsértették Németország alaptörvényét, holott korábban erre csak akkor volt mód, ha az a bíróságon is igazolást nyert.
A szomszédság utáni kémkedés azonban nem korlátozódik az állami szervezetekre. A legalább 50 alkalmazottal rendelkező vállalatoknak – saját költségükön – “Meldestellen” (“jelentő pontok”) létrehozását rendelik el, ahol bárki feljelenthet bárkit, ha úgy gondolja, hogy látott, hallott vagy más módon szemtanúja volt valami helytelen cselekedetnek
– írja Kálnoky.
A szólásszabadság tehát továbbra is alkotmányos védelem alatt áll. De ha valaki él vele, elveszítheti az állását. És nemcsak akkor, ha köztisztviselő. Különben miért vonatkozna a törvény a magáncégekre is?
– teszi fel a kérdést a szerző, megjegyezve:
most képzeljük csak el, mi történne, ha Orbán Viktor Magyarországon is elfogadna egy ilyen törvényt. Hogyan reagálna az EU, hogyan reagálna a német média vagy a politikusok? A képzeletükre bízom.
A teljes elemzés itt olvasható.
Forrás: corvinak.hu; Fotó: MTI/Kovács Tamás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS