Chris Buskirk a baloldali újságírást rendre csak „megvagy!-újságírásnak” nevezi, ami nem más, mint aljas politikai érdekképviselet, hiszen semmilyen kísérletet nem tettek az igazság kiderítésére. Az American Greatness című lap alapítója, a The New York Times publicistája a Mandinernek adott interjúban arról beszélt, hogy a nyugati média igen jelentős része ma sajnos ezen a szinten tart: „úgy próbálják terelni a hírek folyamát, hogy az emberek azt higgyék, valami rosszat tettél, és ők pedig a jófiúk”. Magyarországról azt mondta, sehol sem látja a nemzetközi sajtóban emlegetett fasizmust. Szerinte Orbán Viktor, Jair Bolsonaro vagy épp a lengyel kormányfő ugyanúgy látják a világot, mint Trump. Vissza akarják szerezni országaikat egy olyan elittől, amely elnyomta az olyan hagyományos szervezeteket, mint a család és az egyház, ebben a célkitűzésben pedig szövetségesre találtak egymásban.
Gyakran elmondom azt a viccet, hogy ha a CNN meglátná, hogy Donald Trump a vízen sétál a Fehér Ház előtt, akkor ezzel a címmel jönne le a hír: „Trump nem tud úszni!”
– fogalmazott a szakember, szemléltetve véleményét. Az interjúban szóba került Donald Trump megítélése a keresztények körében botrányai és magánélete miatt. Chris Buskirk azt mondta, a vita visszanyúlik arra az időre, amikor Trump még nem volt elnök:
A magukat konzervatívnak vagy republikánusnak nevező emberek között létrejött egy szakadás, mely elsősorban osztályalapú volt: aki az elit tagja volt, aki az akadémia, az értelmiség, vagy a média buborékjában élt, valószínűleg utálta Trumpot, és helyette valamelyik „elfogadhatóbb” jelöltet, Jeb Bush-t vagy Marco Rubiót támogatta. Az érveik úgy szóltak, hogy Trump bűnös, és ezért nem lehet, vagy nem szabad támogatni Trumpot.
Emlékeztet, hogy a protestánsok és katolikusok döntő többsége mégis Trumpra szavazott.
Tudjuk, hogy három felesége volt, és több szeretője is. Azt is tudjuk, hogy szörnyen faragatlan. De tévedés úgy csinálni, hogy ezek ellenére ne lehetne támogatni őt. Tévedés, hogy ezek szerint rossz elnök is lenne. A józan ész azt diktálja, hogy valakinek lehetnek a magánéletében ballépései, de attól még lehet jó elnök
– vélekedett. Hozzátette: szerinte teljesen rendben van, ha valaki keresztényként ellenzi Trumpot, de nem lenne szabad megtéveszteni mások morális ítéletét olyan elvek alapján, melyek egyszerűen nem léteznek.
Az amerikai belpolitikáról szólva a lapalapító publicista kijelentette, hogy a kutatások szerint számos hivatal direkt akadályozza Trump lépéseinek végrehajtását, mert nem értenek egyet vele. Hangsúlyozta, hogy Magyarországon a jobboldal állampártibb, mint Amerikában, de bizonyos pontokon – mint a határvédelem – talán okkal bíznak a magyar emberek az államban. A kérdés szerinte nem az, hogy mennyire hasson a kormány az életünkre, hanem hogy miben hasson. Példaként említette, hogy az Egyesület Államokban nyers tejet inni kisebb kihágásnak számít. Létezik a szövetségi Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA), melynek saját rendőrsége van.
Az FDA rendszeresen betör emberek lakásába, ha nyers tejet, azaz nem pasztőrözött tejet isznak. A nyers tej ivása a legrosszabb esetben is apró kihágás, és a szövetségi kormánynak semmi köze sem kellene, hogy legyen hozzá. Ennek ellenére félkatonai felszereléssel rendelkező rendőrök törnek be farmerek lakásába, összetörik a tejesüvegeket, és lefoglalják a teheneket. Eközben pedig a kormány nem védi kellőképpen a nemzet területi integritását, amely egyben gazdasági és kulturális érdekeink védelme is lenne
– fogalmazott. Emlékeztet, hogy a statisztikák szerint az elmúlt években 10-30 millió illegális bevándorló jött az országba. Véleménye szerint eddig a bevándorlás és a határvédelem terén a kormány nevetségesen hatástalan volt, mely az erőforrásait olyan dolgokra fecsérelte, amelyekhez semmi köze, például teheneket foglalt le.
A kérdésre, hogy mit gondol Magyarországról leszögezte, hogy gyönyörű ország, a gazdaság láthatóan nő.
A nemzetközi sajtóban emlegetett fasizmust nem látom sehol
– mondta. Úgy vélekedett, hogy Orbán Viktor, Jair Bolsonaro vagy a lengyel kormányfő azonosan látják a világot. Az a céljuk, hogy visszaszerezzék országaikat egy olyan elittől, amely elnyomta a hagyományos szervezeteket, mint a család és az egyház.
Úgy tekintenek Orbánra, mint lehetséges szövetségesre a harcban, mely azért dúl, hogy helyreállítsák a rombolást, amelyet a nemzetek feletti szervezetek okoztak
– fogalmazott a The New York Times publicistája.
Forrás: Mandiner; Vezető kép: Mandiner
Facebook
Twitter
YouTube
RSS