Van egy érdekcsoport, amely a nyugati civilizációt lecserélné egy egységes, globális civilizációra – hangzott el az Alapjogokért Központ mai sajtótájékoztatóján. Az eseményen az Európai Unió legújabb javaslatáról szólva kiemelték: annak célja, hogy még az EP-választás előtt a nemzetállamok rovására erősítsék meg az uniót. A dokumentum szerzőiről kiderült, hogy köztük a Soros-hálózat is képviselteti magát.
Vannak olyan, párhuzamosan zajló folyamatok, amelynek az a célja, hogy még az EP-választás előtt a nemzetállamok rovására erősítsék meg az uniót
– emelte ki Kovács Attila, az Alapjogokért Központ európai uniós kutatási igazgatója a legújabb brüsszeli javaslatcsomagról, amely szeptember 19-én látott napvilágot. A dokumentum részleteiről tartott sajtótájékoztatón az igazgató kiemelte, hogy tanulmány időzítése nem véletlen, mivel az a szándék, hogy az téma legyen az eheti EU-csúcson.
A javaslat részleteiről Kovács Attila kifejtette: jogszabályba fogalmaznák meg, hogy az unió soros elnökségét el lehessen venni egy tagállamtól. Emellett a tagállamoknak kötelező lenne lépéseket tennie az euró bevezetése felé és a tagállami választási szabályokba való beavatkozás is felsejlik a dokumentumban.
Kovács István, az Alapjogokért Központ stratégiai igazgatója a sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: tisztán látható, hogy a globalista és a szuverenista erők állnak egymással szemben. Mint mondta, ennek egy szelete a migrációs, egy másik a genderpolitika, de ide tartozik az ukrajnai háború is.
Felidézte azt is, miszerint vita van arról, hogy tovább kell lépni az Európai Egyesült Államok felé vagy vissza kell térni az erős nemzetállamok koncepciójához. Mint mondta, a szeptember 19-én közzétett reformcsomag egy fejezete a két fél harcának.
Érdemes látni, hogy a mostani keretek nem alkalmasak azoknak a problémáknak a kezelésére, amelyekkel a nyugati világnak szembe kell nézni
-emelte ki Kovács István.
A PestiSrácok kérdésére az igazgatók kifejtették: a mostani reformcsomag még egyelőre nem egy hivatalos javaslat, ugyanis a bevezetésének van egy hosszú menete. Többek között az Európai Parlament is tárgyal róla, ami fél évig is eltarthat. Hozzátették, hogy nem lehet szerződésmódosítás nélkül átvezetni ezt a csomagot, ezért mindenképpen évekig tart a folyamat. Hozzátették, hogy a végső formája nem a magyar elnökség alatt fog megszületni, de ennek konkretizálódása egybe esik vélhetően azzal a fél éves időszakkal, amikor Magyarország lesz az unió soros elnöke. Ugyanakkor az igazgatók szerint látható, hogy a következő Európai Bizottság mindenképp szeretné ezt a javaslatcsomagot beépíteni majd a törvények közé.
Fotó forrása: Alapjogokért Központ
Facebook
Twitter
YouTube
RSS