A Reuters tényellenőrei igazán komolyan veszik a munkájukat, olyannyira, hogy most már internetes vicceket üldöznek, ha azok egy kicsit is kritikusak az amerikai Demokrata párttal szemben. Mert a humor ugye baloldali műfaj, kivéve, ha rajtuk csattan a poén, akkor ugyanis be kell tiltani a szabadság jegyében.
Jeffrey Epstein halála után egy kissé ízléstelen vicc kísér minden halálesetet a mémkultúrában: mivel az amerikai üzletember állítólag kompromittáló információkkal rendelkezett a Demokrata párt prominens személyeire vonatkozóan, majd a börtönben rendkívül gyanús körülmények között halt meg, elterjedt egy mém, amely meglehetősen fekete humorral köti össze a hírességek halálát Hillary Clintonnal. A formula kifejezetten egyszerű: ha meghal egy politikus, színész, vagy egyéb híresség, akkor elkészítenek a nevében egy Twitter- vagy Facebook-bejegyzést, miszerint olyan információkkal rendelkezik, amelyek a volt first lady letartóztatásához vezetnek. Született egy ilyen bejegyzés a napokban elhunyt volt japán miniszterelnök nevében is:
??? pic.twitter.com/DBCmhoNnpk
— Michael Malice (@michaelmalice) July 8, 2022
A Reutersnek azonban kiadták az ukázt, miszerint minden hasonló bejegyzésre le kell csapni, hiszen az negatív fényt vethet a demokratákra. Ezért jól meg is tényellenőrizték a mémet, és kiderítették, hogy Abe Sinzónak nem volt ilyen bejegyzése. Gratulálunk, hasznosan eltöltött idő volt. Az külön érdekesség, hogy a portál két bejegyzésre hivatkozva indokolta meg az ellenőrzés szükségességét. Tehát az egész világhálón két ember komolyan vett egy viccet, és ezt már fenyegetőnek találták. Nincs itt semmi látnivaló…
Forrás: Reuters, Twitter; Fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS