A volt német belügyminiszter – a német zöldek egyik alapítója – ma súlyos vádakat emel egykori pártjai ellen az orosz–ukrán háború, a gazdaság kezelése és az energiapolitikai irány miatt. Otto Schily óva intett attól, hogy Németország egyoldalúan Ukrajnát védje és eközben egyértelműen a háború mellett érveljen.
Németországban elterjedt a harciasság, ami kockázatos
– mondta Otto Schily a Német Sajtóügynökségnek. Schily úgy véli, hogy a hármas kormánykoalícióban a legnagyobb ellenségeskedést a zöldek generálják.
A zöldek túlságosan egyoldalúak. Túl keveset gondolkodnak azon, hogyan lehet kikerülni a konfliktusból
– jelentette ki az egykori szociáldemokrata politikus, aki leszögezte, hogy fenntartás nélkül ellenzi a háborús konfliktust és az azzal járó öldöklést. Szerinte arra kellene törekednie a német szövetségi kormánynak, hogy perspektívákat találjon Ukrajnának a fegyverszállításokon és a pénzadományokon túl.
Ukrajna független akar maradni. Ezt mindenkinek el kell ismernie. Ugyanakkor világossá kell tenni, hogy együtt kell élni a szomszédokkal, beleértve Oroszországot is. Mindkét félnek vannak olyan érdekei, amelyeket figyelembe kell venni. Oroszország mindig tényező marad, Európával szemben is. Meg kell találnunk a módját, hogy kijöjjünk az oroszokkal
– mondta. Gerhard Schröder egykori kancellár belügyminisztere arról is beszélt, hogy nem lenne helyes lépés, ha Ukrajna csatlakozna a NATO-hoz. Schily Ukrajna uniós csatlakozását is irreálisnak tartja, és elmondta, hogy szerinte a “svájci modellt” kellene követni Ukrajna esetében.
Svájc kiváló példa arra, hogy hogyan kell szabad társadalmat kialakítani a különböző etnikai jegyek kölcsönös tiszteletben tartásával és katonai semlegességgel. Ukrajna példát vehetne a svájci modellről
– jegyezte meg. Bírálta a háromtagú kormánykoalíciót amiatt, mert az energiaválság kellős közepén sem jönnek rá, mekkora hiba az atomenergiát elvetni, csak azért, mert a zöldek ezt követelik.
Most még nyilvánvalóbbá vált, hogy a nukleáris technológiáról való teljes lemondás ostobaság volt. A nukleáris technológiától való teljes elszakadás gazdaságilag rendkívül kockázatos helyzetbe hozott minket. A nukleáris energia és a szén egyidejű kivezetésével Németország a gáztól vált függővé
– mondta.
Forrás: V4 Agency; Fotó: Wikipédia
Facebook
Twitter
YouTube
RSS