A Bors szerint egy magyar anyanyelvű, ukrán állampolgár adatait használták fel a Frizbi Entertainment Kft. és vagyona eltüntetésénél. Az ügynek büntetőjogi következményei is lehetnek, Hajdú Péter ellen közokirat-hamisítás mellett csődbűncselekmény és adócsalás miatt is indíthatnak eljárást. Közokirat-hamisításért akár három év, míg a csődbűncselekményért öt évig terjedő letöltendő szabadságvesztés is kiszabható -írja a Bors.
Hajdú Péter titokzatos ukrán üzlettársát kereste meg a Bors, a nő azonban nemcsak arról nem tudott, hogy közel 500 milliós vagyon felett rendelkezik, de a lapnak elmondta, hogy Hajdút sem ismeri. Pedig a céges papírok szerint ő, azaz Valentyna Leinart 2016. június 16-án az Egyesült Királyságban bejegyeztette a GB-UA Entertainment Ltd. társaságot, majd tizenhárom nappal később fuzionált a Hajdú vezette céggel és ötmillió forint törzstőkeemelést hajtott végre. Hajdú részesedése ezáltal a cégben ötven százalékra csökkent. Ezután Hajdú Péter 2016. december 11-én kiszállt a cégből, így a társaság egyszemélyessé vált, az ügyvezető Valentyna Leinart maradt – írja a Bors. A társaság vagyona a GB-UA Entertainment Ltd. kizárólagos tulajdonát képezi, saját tőkéje a 2016. évi mérlegbeszámoló szerint 498 327 000 forint volt. A papíron több száz millió forint felett rendelkező asszonyról percek alatt kiderült, hogy életéből hiányzik a luxus.
Ötszázmilliós tőke? Fel sem tudom fogni, mibe kevertek engem. Én soha, senkitől egy fillért nem kaptam. Hajdú Péterrel sosem találkoztam, ô mégis visszaélt az adataimmal. Ráadásul a nevem, a születési adataim, az édesanyám neve egyezik a céges papírokon, de kamucím van odaírva. Én soha nem laktam Begany településen, a Virág utcában.”
A Bors beszámolója szerint Valentyna háza be van ugyan pucolva, de valójában csak a malter fogja össze, és ha valakinek vécéznie kell, kizárólag a kerti pottyantósban teheti meg. A lapnak Valentyna azt is elmesélte, hogy egyik ismerőse egyszer elkérte az iratait, amiket lefénymásolt, de azt nem tudja, hogy miért. Úgy tűnik azonban, hogy személyes adatait valaki törvénytelenül használta fel, aminek büntetőjogi következményei is lesznek.
Közokirat-hamisítás, csődbűncselekmény, adócsalás…
A Bors megkereste a Budapesti Ügyvédi Kamara elnökhelyettesét, dr. Hegedűs László a lapnak elmondta, hogy az ukrán nő tagadása már önmagában elég az alapos gyanú megállapításához. Ebből fakadóan a büntetőeljárás megindítását a rendőrségnek már hivatalból el kellene rendelnie. Közokirat-hamisítás mellett felvetődik a csődbűncselekmény és az adócsalás is. Közokirat-hamisításért pedig akár három év, míg a csődbűncselekményért öt évig terjedő letöltendő szabadságvesztés is kiszabható.
Az ügy részleteit a Borsból ismerheti meg, ide kattintva!
PS/Bors, fotó: Ripost
Facebook
Twitter
YouTube
RSS