Az Index információi szerint Pető György, Tarlós István jobbkeze és erős embere, a budapesti FBI (Fővárosi Biztonsági Iroda) és a Föri (Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság, a volt közterület-felügyelet) igazgatója rendszeresen döntő szerepet visz a 4-es metró átadása utáni garanciális és kötbérviták rendezésében, holott a DBR Metró Projektigazgatóságnak, a BKK-nak vagy a BKV-nak számos olyan mérnöki vagy pénzügyi végzettségű szakembere van, akik részletesen átlátják ezeket a kérdéseket.
Egy tavaly novemberi jegyzőkönyv szerint például a BKV jelezte, hogy sok probléma van az új vízköddel oltó rendszerrel a 4-es metrón, lyukas a cső, rosszak a szelepek, „a rendszer oltásképessége kétségbe vonható”. A probléma rendezésére a Föri hivatalos helyiségében gyűltek össze az érdekeltek: a BKV, a BKK, a DBR, a Swietelsky és a Acis alvállalkozó. A vitát Pető György vezette le, majd lezárta azzal, hogy a jelentős véleménykülönbséget az adott pillanatban nem lehetett feloldani.
Számos más alkalommal is részt vett Pető a 4-es metró kötbér- vagy garanciális javításokról szóló tárgyalásain. Az Index információi szerint a megegyezéseket valóban felgyorsította, amiért is többek füle hallatára „a duguláselhárítónak” nevezte magát. Ám a lap szerint kérdés, hogy állambiztonsági végzettséggel mennyire látta át a mérnöki és pénzügyi problémákat.
Az Index több kérdést is feltett a főpolgármesteri hivatalnak ezzel kapcsolatban. Szűcs Somlyó Mária kommunikációs igazgató két és fél hét elteltével úgy fogalmazott, “ez hülyeség, mert emberek tárgyalnak a tárgyalókban, teszik a dolgukat, nem érti, hogy hol érdekli ez az embereket”.
Pető Györggyel Tarlós még az óbudai polgármesterkorából van jó viszonyban. A főpolgármester vélhetően nem felejtette el, hogy 2006 nyarán Pető, akkor MSZP-s alpolgármesterként kiállt mellette, amikor a kampányban előkerült a III. kerületi önkormányzat egyik ülésének hangfelvétele, ahol Tarlós “Ne ravaszkodj, mert leverem a szemüvegedet, és rá is ugrok!” felkiáltással tett helyre egy okvetetlenkedő MDF-es képviselőt.
Az egykori állambiztonsági tiszt Pető később a szocialisták kerületi szervezetében megindult belső harcoknak esett áldozatul, és előbb MSZDP-s alapszervezetet hozott létre, és Molnár Gyula XI. kerületi polgármester kabinetfőnöke lett, majd otthagyta a politikát és visszament rendőrnek, és a BRFK gazdaságvédelmi osztályán lett tanácsadó, ott ahol Hagyó Miklós ügyeit is kezelték. 2010-től a budapesti FBI, majd később a Föri igazgatója
Forrás: Index /Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS