Gulyás Gergely (Fidesz) emlékeztetett arra, az EP Állampolgári Jogi, Bel-és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) több mint kétharmados többséggel fogadott el egy olyan javaslatot, amely állandó, felső korlát nélküli kötelező betelepítési rendszert hoz létre. Hozzátette: szankcióval járna, ha egy tagállam ebben nem kíván részt venni, csökkentenék a tagállam a strukturális alapjait. Megjegyezte, a javaslat a könnyített családegyesítésre is lehetőséget adna az illegális bevándorlóknak.
A kormánypárti politikus azt is kifogásolta, hogy lehetőség lenne a szponzorációra, vagyis ha egy civil szervezet, “brüsszeli dogmatikában egy NGO”, elvállalja egy menedékkérő megsegítését, akkor abban a tagállamban élvez előnyt az áthelyezése az illetőnek.
Gulyás Gergely azt mondta, arra szólítják fel valamennyi EP-képviselőt, hogy ezzel a magyar társadalom érdekeivel ellentétes döntéssel szálljon szembe. Örülnének annak – folytatta – , ha az NGO-k semmilyen szerepet sem játszhatnának ebben a folyamatban, mert az elmúlt években meggyőződhettek arról, hogy ők a bevándorláspolitika népszerűsítői csupán. Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerint “végig tudták, hogy ott van a csőben” ez a döntés, de jogilag eddig még nem vésték kőbe. “Felpörgött a gépezet, szintet léptünk. Megkezdődött a betelepítési terv végrehajtása” – fogalmazott.
Szerinte az, ami történik nem más, mint nyilvános erőszak a jogállamiságon; senki sem hatalmazta fel az uniós vezetőket arra, hogy ilyen stratégiai kérdéseket vegyenek ki a tagállamok kezéből. Hozzátette: az ellenzékre nem lehet számítani, semmit nem hajlandóak támogatni, amit a kormány képvisel, ezért az állampolgárokra számítanak és kérik őket, vegyenek részt a nemzeti konzultációban.
PS/MTI, fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS