Ha Németország annak idején tényleg csak sisakokat küldött volna az ukránoknak, és háborús uszítás, meg egy komplett fegyverarzenál küldése helyett a humanitárius segítségnyújtásra, a béketárgyalások elindítására, a tűzszünetre fókuszált volna, akkor most nem kellene egy olyan alkalmazást fejlesztenie amely segít az embereknek gyorsan meg tudják találni a legközelebbi atombunkert egy esetleges vészhelyzetben. De most ezt csinálják, mert félnek (ahogy a háború eszkalációjától mindenki). Az új projekt célja, hogy felkészítse az országot a potenciális háborúra. Na, vajon kivel?
Van egy olyan terv is, hogy a német kormány azokat az épületeket és helyszíneket, mint a vasúti peronok, garázsok, parkolók és kormányzati épületek, bombabunkerekké alakíthatja át, hogy biztonságos menedéket nyújtsanak az embereknek egy esetleges támadás esetén.
A német belügyminisztérium szerint az új alkalmazáscélja az lenne, hogy a lakosság könnyen és gyorsan elérhesse a számára legközelebbi biztonságos helyet. Emellett a kormány arra ösztönzi a lakosokat is, hogy saját pincéiket vagy garázsaikat alakítsák át menedékké, amennyiben azok megfelelnek a biztonsági előírásoknak.
A helyzet humoros része, hogy a fél világ évekig röhögött azokon a “preppereken”, akik éjt nappallá téve azon dolgoznak, hogy atombunkert építsenek Helen nénikéjük hátsó kertjébe, és ott évtizedekre elegedndő konzervet halmozzanak fel. Most viszont biztosan kapósak lettek ők a Tinderen.
De visszatérve a német rettegésre: a jelenlegi infrastruktúra, amely 579 nyilvános óvóhelyet tartalmaz és körülbelül 480 000 ember befogadására képes, vagyis, a kilátások nem annyira jók. Éppen ezért a civil védelmi szervezetek éppen ezért sürgetik az óvóhelyek gyors bővítését, hogy 5 000 főt is képesek legyenek gyorsan és biztonságosan elhelyezni.
A rossz hír az, hogy soha nem tud majd mindenki számára elegendő hely lenni az bunkerekben, nagy kérdés majd, hogy hogyan válogatnának, ha ne adja az Isten, de bekövetkezne valami rettenetes.
A vészhelyzeti készültségi terv részeként a német kormány már együtt dolgozik az állami és magánszektorra, valamint a biztonsági hatóságokkal és a hadsereggel.
Valószínűleg ez a fajta vészhelyzeti terv nem fogja zavarni a balosokat, és nem fognak olyanokat mondani Németország intézkedéseire, hogy “csak Ukrajnában és Oroszországban van háborús vészhelyzet”.
A NATO is elhintette már a pánikkeltés aljas kis magvait: ők is sürgetik a vállalkozásokat, hogy készüljenek fel az emberek egy háborús forgatókönyvre, és hogy át kell alakítani a termelési és elosztási rendszereket, hogy csökkentsék sebezhetőségüket olyan országokkal szemben, mint Oroszország és Kína.
A német kormány jelenleg nem tesz említést a konkrét fenyegetettségről.
Lehet, hogy elég lenne leállni a háborús uszítással? Csak kérdezem.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS