Az Emberi Erőforrások Minisztériuma nem tervezi, hogy központilag szabályozza a reggeli iskolakezdés időpontját – ezt az ATV Híradó kérdésére közölte a tárca annak kapcsán, hogy a főpolgármester írásban kérte a budapesti iskolafenntartókat: támogassák, hogy 8 óra helyett fél 9-kor vagy 9-kor kezdődjön a tanítás a középiskolákban.
Biztonságos és normális rendben induló tanévet tervez a kormány
– ezt hangsúlyozta Gulyás Gergely, amikor a Kormányinfón a főpolgármester javaslatáról kérdezték. Hozzátette ugyanakkor: amennyiben a kormány esetleg megfogadja a változtatásokról szóló tanácsokat, a döntést jelezni fogják, ha pedig nem, az emellett szóló érvekről is tájékoztatást adnak majd.
Az atv.hu felidézi, hogy Karácsony Gergely levélben kérte a budapesti tankerületek, iskolafenntartók vezetőit, hogy támogassák, hogy a 14 évnél idősebb diákoknak egy órával később kezdődhessen a tanítás szeptembertől. A BKK számításai szerint ugyanis a lépcsőzetes iskolakezdéssel legalább az ötödével csökkenne az utaslétszám a járműveken. Karácsony Gergely ráadásul úgy látja, hogy a javaslat elfogadásával más közlekedési problémák is mérséklődnének a fővárosban. A főpolgármester az ATV-nek kifejtette: a járványhelyzet alakulásával – érthető módón – sok budapesti és az agglomerációból közlekedő újra visszaült az autójába, ami közlekedésügyi szempontból nehéz helyzetet teremt, nem beszélve az M0-ás híd lezárásáról, ami több ezer autót tolt be a városba.
Mindezek miatt attól félünk, hogy szeptemberben komoly közlekedési problémák lesznek, amiket viszont kisebb részben megoldana a javaslat elfogadása
– magyarázta Karácsony Gergely.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint eddig is voltak és most is vannak iskolák, ahol nem 8-kor csengetnek be, tehát, mint fogalmaznak, egy kipróbált megoldásról van szó. A PDSZ egyébként helyesnek tartja, hogy nem a minisztérium dönt a javaslatról. Fehér Tibor, az országos választmány tagja az ATV híradójának úgy fogalmazott: ez arról szól, hogy központosítottabb, vagy inkább autonómia felé mutató megvalósítási tervet tartanak-e jobbnak.
Azzal a döntési lehetőséggel, amit az intézményvezetők kezébe adtak, élni kell
– szögezte le. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma az ATV kérdésére azt közölte, hogy „eddig sem volt, és ezután sem lesz központi szabályozás az ügyben”.
Forrás: atv.hu; Fotó: MTI/Rosta Tibor
Facebook
Twitter
YouTube
RSS