Ukrán “civil szervezetek” közleményben szólították fel, az Európai Bizottságot a magyar gyermekvédelmi törvény miatt indított eljárás sürgetésére. Az ukránok szerint a magyar törvény a “Kreml ideológiáját és játékszabályait terjeszti az unióban”. Azt nem tudni, hogy a háborúban álló országnak miért éppen a magyar gyermekvédelmi törvény és hazánk megbüntetése a legfontosabb jelenleg, de mivel tudjuk, hogy Ukrajna egy szuverén állam, biztosan a saját ötletük volt, véletlenül se sejtsünk mögötte olyasmit, hogy esetleg egy bizonyos hálózat megbízásából használják ki áldozati helyzetüket velünk szemben. Á, dehogy. Mindenesetre a helyükben valószínűleg sokkal sürgetőbb problémákkal foglalkoznánk.
Az Európai Parlament, illetve az unió kilenc tagállama mellett Ukrajna is támogatja a magyar gyermekvédelmi törvény ellen indított eljárást. A Humenonline.hu cikke szerint tizenkét ukrán civil szervezet is közleményt adott ki, amelyben a többi európai országot is arra buzdítják, hogy álljanak ki a bírósági eljárás mellett és a „Kreml-inspirálta” magyar törvény ellen. Véleményük szerint az Európai Bizottság által indított per lehetőség a tagállamoknak arra, hogy megállítsák a Kreml ideológiájának és játékszabályainak terjedését az unión belül.
Ukrán civil szervezetekként felszólítjuk az Európai Unió tagállamait, hogy avatkozzanak be az Európai Bizottság által az orosz propagandaellenes törvény magyar változata ellen indított perbe. A törvény azt a pusztító és gyilkos ideológiát terjeszti, amelyet a Kreml évtizedek óta hirdet
– idézte a közleményt a Magyar Nemzet. A civil szervezetek úgy látják, hogy e veszélyes ideológiák első magvait az Európai Unión belül is elhintik.
Orbán Viktor kormánya 2021-ben bevezette a propagandaellenes törvény saját változatát. Azóta Orbán az LMBTIQ+ személyeket összemossa a pedofilokkal, és a Kreml játékszabályait alkalmazza, hogy cenzúrázza az ország szexuális és nemi kisebbségeit
– szögezik le. Az ukrajnai civil szerveztek mellett a hazai LMBTQ-szervezetek is az uniós tagállamok csatlakozását sürgetik, a nemzetközi összefogáshoz pedig a Forbidden Colours oldalán indított petícióval toborozzák az országokat. A petíciót az európai szervezet mellett a Háttér Társaság, a Budapest Pride és a Reclaim Europe jegyzi. A tagállamok március 27-ig csatlakozhatnak az Európai Unió Bírósága előtti perhez.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS