Június elején tűzheti napirendre Gyurcsány Ferenc cégének, az Altus Zrt.-nek milliárdos uniós megbízását az Európai Parlament Költségvetési Ellenőrzési Bizottsága – tudta meg a PestiSrácok.hu Deutsch Tamástól, az Európai Parlament néppárti-fideszes képviselőjétől. A politikus kiemelte, jó esély mutatkozik arra, hogy a költségvetési bizottság górcső alá vegye Gyurcsányék gyanús, botrányos és összeférhetetlen szerződését. “Az unióban volt már példa arra, hogy az Európai Parlament a testület javaslata alapján szerződést bontott egy korábban kiválasztott céggel” – fogalmazott Deutsch Tamás.
SZARVAS SZILVESZTER – PestiSrácok.hu
Biztosra még nem vehető, de minden előzetes információ szerint június elején tárgyalhatja Gyurcsány Ferencék uniós megbízatását az Európai Parlament Költségvetési Ellenőrzési Bizottsága – tudta meg PestiSrácok.hu Deutsch Tamástól, a Fidesz Európai Parlamenti képviselőjétől.
“A visszajelzések alapján kijelenthető, jó esély mutatkozik arra, hogy a költségvetési bizottság górcső alá vegye Gyurcsány Ferenc cégének, az Altus Zrt.-nek a gyanús, botrányos és összeférhetetlen uniós szerződését. A közösségi képviselők többsége ugyanis egyetért abban, hogy az Altus Zrt. megbízását megtárgyalja az Európai Parlament Költségvetési Ellenőrzési Bizottsága. A testület a június elején esedékes koordinátori ülésén tűzheti napirendre az Altus-ügyet, amely az uniós képviselők szerint is komoly gyanúkat és jelentős problémákat vethet fel, így indokolt a kivizsgálás“ – nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak Deutsch Tamás.
Hangsúlyozta, az Altus-ügyet az Európai Bizottság és Gyurcsány Ferencék is szőnyeg alá akarják söpörni, de a költségvetési bizottság komoly és határozott testület, amely előtt nem érvényesülnek a pártpolitikai szempontok. Deutsch Tamás kiemelte, a szokásjog az, hogy a bizottság tények alapján alakítja ki a véleményét és álláspontját. Az uniós politikus megismételte, botrány és nyílt provokáció, hogy az Európai Bizottság Gyurcsány Ferenc cégére, az Altus Zrt.-re bízta az uniós fejlesztéspolitika vizsgálatát.
“A visszajelzések és a hozzánk eljutott információk szerint nagy a valószínűsége annak, hogy az EP költségvetési bizottsága elmarasztaló döntést hoz az Altus-ügyben. Az unióban volt már példa arra, hogy az Európai Parlament a testület javaslata alapján szerződést bontott egy korábban kiválasztott céggel. Ebben reménykedünk, és mindent megteszünk azért, hogy a bizottság és az uniós képviselők is tisztán lássanak Gyurcsányék megbízásával kapcsolatban” – mondta portálunknak Deutsch Tamás.
Ismert, Csepreghy Nándor fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkár arról tájékoztatta a Napi Gazdaságot, hogy megérkezett az Európai Bizottság válasza, amelyben Brüsszel a kiválasztási szempontrendszer tisztaságát próbálja igazolni az Altus-ügyben. Lényegében magyarázkodik az Európai Bizottság (EB), miután a levelében azt bizonygatja, hogy nyílt és szabályos, illetve mindenféle hátsó szándéktól mentes volt az Altus kiválasztása – jelentette ki a lapnak Csepreghy Nándor. Miközben tehát az EB minden tagállamtól teljesen jogosan elvárja, hogy a közbeszerzések során vizsgálják egy-egy pályázó szervezet hátterét, addig a bizottság most a válaszlevélben bevallotta, hogy semmilyen tulajdonosi összefonódást nem vizsgáltak az Altus esetében.
Emlékezetes, a PestiSrácok.hu kedden, strasbourgi sajtótájékoztatóján kérdezte Orbán Viktor miniszterelnököt az Altus-ügyről. A kormányfő portálunknak botrányosnak nevezte a Gyurcsány Ferenc volt kormányfőhöz köthető Altus Zrt. 1,5 milliárdos bizottsági megbízását. Kifejtette: elég régóta koptatja az Európai Unió „padjait”, de ilyen pártfinanszírozási skandalumot még nem látott. “Nem kétséges, hogy miről beszélünk. Arról beszélünk, hogy üzleti megbízatásnak álcázott formában európai uniós pénzt adnak egy olyan cégnek, amely egyértelműen pártpolitikai célokra is használja ezeket a forrásokat. Ezt még a vak is látja” – fogalmazott a kormányfő. Orbán Viktor megjegyezte: az európai dimenzió mellett az ügynek van egy magyar dimenziója is, amelyet majd rendeznek a magyar parlamentben.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS