Budapest egyik szimbólumát is elérte a fővárosi városvezetés alkalmatlansága. A méhlegelők egyre gyorsabban terjeszkednek, és mára szinte megfojtották a Gellérthegyet. Ez pedig sajnos nemcsak egyszerű hanyagság, hanem koncepció: a főváros vezetése így kísérletezik. Őszig nem is terveznek kaszálni.
Egyre több túrázó és kutyasétáltató dühöng a Gellérthegy északi oldalán, amit elborított a gaz és a toklász. A Metropol kint járt a helyszínen, ahol döbbenten tapasztalta, hogy Budapest látképét elrondítja az óriási, elsárgult és kiszáradt növényzet. A Filozófusok kertje és a víztározó környéke a főváros fontos turisztikai látványosságai, hiszen a gyönyörű kilátás mellett ott van hozzájuk közel a Citadella is. Ez hasonlít a méhlegelők koncepciójához, hagyják nőni a növényzetet – írta a Metropol.
A Vadvirágos Budapest programban kijelölt gyepfoltokat, réteket – méhlegelőket – július közepétől kezdjük kaszálni. Ahogy már a program indulásakor is jeleztük, a területek esetében az évenkénti szokásos öt-hat – akár hét – alkalommal való kaszálás helyett egy-két kaszálásra fog csupán sor kerülni. Az ilyen, hosszú távú extenzív kezelés során megerősödhetnek a gyepekben élő növények, virágot és termést hozhatnak, majd elszórhatják a magvaikat
– közölte a Főkert Nonprofit Zrt. a hivatalos oldalán. Az ütemtervükből kiderül, hogy melyik méhlegelőt – magyarul: gaztengert – mikor kezdik el rendbe tenni. A közlemény szerint Gellérthegy I. és XI. kerületi része szeptember 20-tól kezdődően október elsejéig tart majd, a Tabán rendbetétele pedig a tervek szerint két ütemezési időpontra is eshet, így szeptemberben bármikor sor kerülhet a rész lekaszálására. A Metropol hozzátette: nemcsak a méhlegelő rész elhanyagolt, a Gellérthegy északi részét több helyen is, itt-ott kinövő méretes gaz borítja. A hírportál kiemelte: a Boráros téren „kísérletnek”, „alternatív zöldgazdálkodásnak” hívják azt, hogy nem kaszálnak.
Forrás/fotó: Metropol
Facebook
Twitter
YouTube
RSS