
„Nem tudok és nem is fogok együtt dolgozni Mesterházy Attilával” – így nyilatkozott Tüttő Kata, MSZP-s főpolgármester-helyettes a Klikk tv-nek azzal kapcsolatban, hogy Mesterházy az MSZP társelnöki tisztségére pályázik. Közben a Magyar Nemzet arról ír, hogy biztosra veszi az MSZP Pest megyei szervezetének elnöke, hogy a bíróság is kimondja, a pártvezetés jogtalanul oszlatta fel őket, ezért illegitim lesz a szocialisták tisztújító kongresszusa és Tóth Bertalan esetleges elnöksége. Fekete Zoltán szerint így kérdéses, hogy győzelme esetén Tóth Bertalan egyáltalán köthet-e megállapodást az ellenzéki együttműködésről szóló tárgyalásokon.
Szeptember 19-én esedékes az MSZP tisztújítása, melyen Mesterházy Attila a társelnöki tisztségért indul. Tüttő Kata, MSZP-s főpolgármester-helyettes – aki maga is pályázatot nyújtott be az alelnöki tisztségre és országos elnökségi tagságra. Tüttő erről úgy nyilatkozott:
A közösségem bárhogy dönthet, de elég határozottan mondom, nem tudok és nem is fogok együtt dolgozni Mesterházy Attilával. Ha őt választják a küldöttek társelnöknek, akkor én minden jelöltségemtől vissza fogok lépni.
Az, hogy a fideszes Budai Gyula is Mesterházy megválasztása mellett kampányol – írja a Hírklikk – Tüttő Kata szerint nem előzmény nélküli, ugyanis szerinte a kormánypárt beleszól az MSZP belső ügyeibe.
A Fidesz médiumai szurkolnak Mesterházy társelnökségének. De olyat még nem nagyon láttunk, hogy a Fidesz nyíltan beleszól az MSZP belső közösségének ügyeibe, amit a társaim most látnak
– véli Tüttő. Az MSZP Pest megyei szervezetének feloszlatásáról úgy vélekedett:
a szervezet vezetője és néhány tagja a bántalmazó szerepét töltötték be, és olyan közösségellenes magatartást valósítottak meg az elmúlt években, amiért ennek nem most, hanem sokkal korábban kellett volna véget vetni. Ezt a lépést nem a pártelnök tette meg, hanem egy olyan testület, amelyben valamennyi megye részt vesz.
Hozzátette: „minden, ami közösségellenes tevékenység, annak véget kell vetni”.
Megyei pártelnök: illegitim lesz az MSZP kongresszusa
Biztosra veszi az MSZP Pest megyei szervezetének elnöke, hogy a bíróság is kimondja, a pártvezetés jogtalanul oszlatta fel őket, ezért illegitim lesz a szocialisták tisztújító kongresszusa és Tóth Bertalan esetleges elnöksége. Fekete Zoltán szerint így kérdéses, hogy győzelme esetén Tóth Bertalan egyáltalán köthet-e megállapodást az ellenzéki együttműködésről szóló tárgyalásokon – írta a csütörtöki Magyar Nemzet. A lap felidézte: a pártvezetés azt követően oszlatta fel az MSZP Pest megyei szervezetét, hogy kiderült, Mesterházy Attila “nagyságrendekkel ismertebb és népszerűbb” Tóth Bertalannál, így korántsem biztos, hogy a jelenlegi elnök újrázni tud a szocialisták szeptember 19-én esedékes tisztújító kongresszusán. Fekete Zoltán a Magyar Nemzetnek azt mondta, hogy mindvégig mindenben betartották a párt alapszabályát, és “eddig semmi baj nem volt velük”. Amikor viszont kiderült, hogy a Pest megyei küldöttek 90 százaléka Mesterházy Attilát látná szívesen az MSZP elnökeként, “egyből rosszak lettek” – tette hozzá.
A pártvezetésben nem hibáztak, hanem lábbal tiporták az alapszabályt
– vélekedett Fekete Zoltán. Ezzel szemben Tóth Bertalan az Indexnek azt hangoztatta, hogy helyes és jogszerű volt a Pest megyei alapszervezet megszüntetése, mert az szerinte az alapszabályába és a gazdálkodási szabályzatába ütköző gyakorlatot folytatott – olvasható a Magyar Nemzetben.
Forrás: MTI/ atv.hu / Fotó: Horváth Péter Gyula
horváth margitka
2020-09-13 at 14:00
Mesterházynak ,talán nem volt gusztusa Tüttőhöz ,most bosszul a ténsasszony-.Ajánlja fel birtoka felét ,talán akkor pénzért….lehet ,hogy Mesterházy gyomrát megfeküdte az ajánlat?
ambrus jó
2020-09-10 at 22:02
Átilla az(isten) Lenin ostora odacsap a Lütyő Katának! Lesz itt nagy balhé, mint az Eszterházy Madonna elrablásakor Pinyó mondta, Alias spanyol grand Mekházi vasseprűvel tesz rendet az Maszop istállóban.Lovászlegénye bizonyára a véres szájú Komjáthi Quasimodo lészen.
sorry
2020-09-10 at 15:54
Nekem mindegy ki lesz, egyik 19, a másik egy híján 20. Öljék egymást. Mindet egyformán utálom. Ha végleg eltünnek, az lesz jó, de arra még várni kell. Sajnos.
saghy rozalia
2020-09-10 at 15:36
A Havas visszahoz a dekától jó sok szocit.
Dobos Róbert
2020-09-10 at 14:53
Vihar a biliben.
Nézzük_magát_a_dolgot
2020-09-10 at 14:46
Majd jön helyette Havasy Zsófia! Akkor jobb lesz?
Vízöntő
2020-09-10 at 13:38
“„Nem tudok és nem is fogok együtt dolgozni Mesterházy Attilával” – így nyilatkozott Tüttő Kata, MSZP-s főpolgármester-helyettes”
Na ezzel aztán sekire nem ijesztett rá, de a röhögés kitört, hiszen most is látjuk hol tart a Lánchíddal!
Jelöljék csak Mesterházyt, mert hasznosabb ha Tüttő feláll és távozik!
Atosz
2020-09-10 at 12:01
Addig a jo magyarorszagnak amig egymast gyilkolak ezek a komcsi maffiozo parazitak !!!!
Torockó
2020-09-10 at 12:00
Tüttő távozása üdítő kivétel lenne a maszopban évek óta tartó kontraszelekcióval szemben. Igazi szelekció lenne. Jól megfenyegette elvtársait…
Mi csak drukkolunk, hogy folytassák menetelésüket a megsemmisülésbe vezető úton…
András
2020-09-10 at 11:33
Az egyik legellenszenvesebb kommunista, akit néha lehet látni A TV-ben. Ennek ellenére neki drukkok. Remélem további ékeket ver a kommunisták különféle irányzatai közé. Hajrá ! Mondjon le ne csak a jelöléseiről, hanem a meglévő tisztségeiről is. Vivát.
Uncle Ment
2020-09-10 at 11:30
Csak most esik le:
Gyurcsány elnyomja Bercit, mint egy csikket, de Mházyt már nehezebb.
Kata asszisztál
Bressa
2020-09-10 at 11:26
A budapesti választópolgárok bizalmából alpolgármester. Szóval mi lesz most???? Szörnyű!!!!
kanabe andras
2020-09-10 at 11:25
A háttérben a nagy sz@r keverő le juncker isiászodva wiszkitől nagyokat bőfentve fetreng Szemlőhegyen !
Gedeon Szánti
2020-09-10 at 10:59
….?????????? a kormány beleszól az mszp.ügyeibe??…most?…a savanyú tóth bertalan alatt??…és mégis őt akarják??…röhej…
aladin
2020-09-10 at 10:46
MSZP. háboru, most azon dolgoznak, hogy ne legyen meg az 5 %-uk és kiessenek a parlamentböl, sok sikert elvtársak.
Contrabass
2020-09-10 at 10:32
Jobbik 2.0, kérdés, mi lesz a neve az új Maszopnak?
Királytigris
2020-09-10 at 10:07
Vörös kutya, vörös ló, vörös ember sose jó!
Béla
2020-09-10 at 09:55
Mit Ő, a Tüttő beszél,
Nem tréfa szó, nem puszta szél!
Tüttő Kata (2019-től Budapest főpolgármester-helyettese) befolyásos és gazdag asszony.
Egykori élettársa Leisztinger Tamás vagyonának becsült értéke: 93,5 milliárd Ft.
Ezek után, hogy Tüttő ily keményen nyilatkozott Mesterházy ellen, Mesterházy nem tehet mást, mint reménytelennek ítéli esélyeit és rághatja szégyenében ökleit.
Namond
2020-09-10 at 09:51
Tüttő Kata visszalépése nagy megkönnyebbülés lesz a közéletnek.
Személye túl sokba kerül, nagyon egyoldalúvá teszi a közbeszédet.
Tüttő, ismeretségekre alapozott ügyeskedésekkel szerzett, kiemelkedően nagy vagyona hitelteleníti az MSZP-t (a tagtársak előtt talán nem, de) a szavazók előtt azonban igen.
hozzaszolo
2020-09-10 at 09:38
Mit mutathatott ez a Mesterházy ennek a Katának, hogy ilyen elutasító? Vagy a Kata Mesterházinak? Ez olyan, mint egy szerelem, ami aztán gyűlöletbe fordult. Talán visszautasította Mesterház? Akkor van ilyen rettenetes sértődöttség. Valahol kell egy szerelmi szál is egy történetbe, meg kutya. Gyerek nincs? Természetesen balról..
ViAM
2020-09-10 at 09:27
A háttérből Leisztinger nyomul.
Vélemény
2020-09-10 at 09:26
Ki gondolta volna, hogy Mesterházy ekkora szálka a társai szemében?? Talán rálépett egyesek tyúkszemére,???… minden aljasság mégsem fér bele az izlésébe,????… nem akar a pocsolyában dagonyázni???…
Baranyai Kisváros
2020-09-10 at 09:26
Hajrá Mesterházy, reméljük ez diszpinty nő az alpolgármesterségéről is lemond.
Kati
2020-09-10 at 09:16
Ő csak az összeharácsolt pénzét félti. Lehet, hogy ő is a DK felé tart?
Polgár
2020-09-10 at 09:10
ez egy alattomos, buta! hulye a hulyevel!
Nilton Santos 4307
2020-09-10 at 09:06
Az már az armageddon kezdete lenne , ha ez a segg hülye , cső idióta , lúzer lotyó lenullázná magát a kecske-kúró bikacsunyáj táncos Szarházy miatt !!
Csak azt ne tegye kedves komancs csinyovnyik elvtárs nő , hiszen mi lesz akkor velünk ??! A szakértelem , a munka kedv , a munka bírás , a megannyi kiváló ötlet….ez mind – mind hiányozni fog nekünk majd komcsi – bolsi – libcsi mamelukoknak , zombiknak , droidoknak , panel proliknak , debileknek , egyszóval VÖRÖS MARXISTA CSATORNA PATKÁNYOKNAK !!
Gomboc7
2020-09-10 at 09:03
Az MSZP, jobbik, lmp, PM egy dologban nagyon hasonlít: megszűnés határán sodródnak évek óta, és a vezetőik bármit megtennének, hogy helyet kapjanak a DK Momentum listákon. Semmi más nem számít, és aki máshogy gondolja, azt kinyírják.
Szőke ciklon
2020-09-10 at 08:48
Nem szimpatikus ez a Mesterházy, de most neki drukkolok, mert a Tóth egy sunyi és gerinctelen, olyan igazi komcsi alak.
Uncle Ment
2020-09-10 at 08:42
Foggal-körömmel… sokat érhet egy jó hely a majdani közös listán.
Nick Rivers
2020-09-10 at 08:33
A munka ijesztő a ballipcsiknek.
Amíg ez a hobbi proletár a maszop főnöke addig megelégednek egy kis tiszeletdíjjal.