Az Altus Portfólió Kft.-vel szemben indított jegybanki piacfelügyeleti eljárás azt jelenti, hogy valószínűsíthetően törvénytelen volt a Gyurcsány Ferenc érdekeltségébe tartozó cég és a Czeglédy Csaba közötti kölcsönügylet – mondta Budai Gyula, a Fidesz országgyűlési képviselője hétfőn. Gyurcsány viszont mégsem a családi cége által százmilliókkal kisegített Czeglédy Csaba által megkárosított diákokért aggódik.
A politikus fölidézte: a Magyar Nemzeti Bank (MNB) tavaly októberi beadványa alapján indított piacfelügyeleti eljárást. (Az eljárás megindításáról a PestiSrácok.hu számolt be elsőként.) Alapos a gyanú ugyanis, hogy az Altus Portfólió Kft. nem rendelkezett pénzügyi tevékenységhez szükséges engedélyekkel – tette hozzá. Budai Gyula kiemelte: a társaság három alkalommal, összesen mintegy 200 millió forint kölcsönt nyújtott a bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalással gyanúsított Czeglédy Csabának, illetve az általa vezetett Human Operator Zrt.-nek, amely a gyanú szerint nem fizetett be csaknem 3 milliárd forint áfát, a diák-, valamint nyugdíjas munkavállalók bérét pedig a gyanú szerint „ellopták”. Megjegyezte, a károsultak állami kártalanítása a közelmúltban megkezdődött. Budai jelezte:
ha bebizonyosodik a jogosulatlan pénzügyi tevékenység, amely bűncselekménynek minősül, és őt erről az MNB tájékoztatja, akkor haladéktalanul büntetőfeljelentést tesz.
Gyurcsány Ferenc nemcsak pénzügyileg, hanem politikailag is támogatta „strómanját”, Czeglédy Csabát, az egész ügy Gyurcsány Ferenc és a baloldal korrupciós ügye – fogalmazott a fideszes képviselő. Azt is mondta, hogy Czeglédy pénzügyi támogatása „nem jótékonyságból történt”, a Human Operator által „eltüntetett” 3 milliárd forint és az Altus Portfólió Kft.-től a Human Operatornak adott pénz is a DK és az MSZP kasszájába vándorolhatott.
Fölkarolták Czeglédyt
Mint azt a PestiSrácok.hu tavaly októberben elsőként megírta, bizonyíthatóan legalább három alkalommal adott kölcsönt a Gyurcsány Ferenc és felesége, Dobrev Klára tulajdonában lévő Altus Portfolió Kft. Czeglédy Csaba munkaerő kölcsönző cégének. Bemutattuk azt a dokumentumot, amely igazolja, hogy az Altus Kft. 2016. augusztus 8-án 90 millió forintot utalt át a Human Operatornak. Korábban a Magyar Idők és a Magyar Hírlap mutatott be olyan hiteles dokumentumokat, amelyek egy 2016-os 78-80 milliós kölcsönről és annak visszafizetéséről szóltak, majd Gyurcsány Ferenc írta azt Facebook-oldalán, hogy tavasszal is kölcsönzött Czeglédynek – aki a feleségétől, Dobrev Klárától kért segítséget átmeneti likviditási problémák miatt, hogy kifizethesse a diákokat. (Akiknek egy jó részét persze azóta sem fizette ki.) A harmadik kölcsön – mint az Dobrev Klára Facebook-ra kitett tanúkihallgatási jegyzőkönyvéből kiderül – 35 millió forintról szólt, vagyis összességében több mint 200 millió forinttal segítették ki Gyurcsányék Czeglédy Csaba érdekeltségét.
Gyurcsány szelektíven aggódik
Eközben Gyurcsány Ferenc szombati évértékelőjében nem az ő családi cége által több mint 200 millió forinttal megsegített Czeglédy Csaba által megkárosított diákokért és nyugdíjasokért aggódott, hanem „négymillió dolgozóért”. A DK elnöke Soros György pénzügyi spekuláns, illetve a kormány Soros-ellenes kampánya kapcsán jutott arra a következtetésre:
Az elmúlt hónapokban róla többet hallottak, mint a munkásokról, holott négymillió ember dolgozik.
Persze, nem meglepő, hogy a Czeglédy Csaba által megkárosított több száz vagy akár több ezer diák, nyugdíjas sorsa nem izgatja túlságosan Gyurcsányt, hiszen Czeglédy nemcsak az ügyvédje, hanem a barátja is Gyurcsánynak, és nem véletlenül adott neki több mint 200 milliós kölcsönt az Altus Portfólió Kft. Hogy a „Böszme” mennyire „szívén viseli” a Czeglédy-ügy károsultjainak sorsát, arról egy tavaly novemberi fórumán tett kijelentése is árulkodik:
Mekkora ügy történik most, jóbarátom, ismerősöm, ügyvédünk történetében (…) állítólag tizenegy-néhány diák nem kapta meg időben a pénzét. (…) Ez is baj.
Gyurcsány Ferencet és pártját annyira „érdekelte” a károsult diákok és nyugdíjasok ezreinek helyzete, hogy még azt is gátolni próbálták, hogy az állam kártalanítsa őket. A DK a kártalanításról szóló szavazás előtt azt közölte: az erről szóló országgyűlési határozat szerintük házszabály- és alkotmány-ellenes.
Vezető képünkön Budai Gyula látható; fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS