foodpanda
21 milliárd forintot szedett be jutalék címen magyar éttermektől a FoodPanda, a futárok többsége elvileg havi 250-et se kapott, számlára
Egyre érthetetlenebb, miért éppen az ételfutárok tiltakoznak a kata-törvény szigorítása ellen, amikor ők lehetnek az egyik kárvallottjai a bújtatott foglalkoztatással elért adókerülésnek. A Food Panda nevű szolgáltatást nyújtó Delivery Hero Hungary Kft közhiteles adataiban, többek közt benyújtott beszámolóiban megdöbbentő számokat és hogy is fogalmazzunk... ügyes cégpolitikát találtunk. Tényfeltáró cikkünkben bemutatjuk, hogyan nőtte ki magát és került százszázalékos külföldi tulajdonba egy kilencvenes években alapított kis vidéki családi vállalkozás. Az egészben a legszomorúbb az, hogy a hivatalos számadatok alapján még pillanatnyilag sem jártak jól a katáztatott futárok. A 2021-ben a cég által befizetett 40 százalékos különadó és a futárszolgáltatás címén elköltségelt összeg arányából arra lehet következtetni, hogy a futárok többsége a Food Pandánál még havi 250 ezret sem kap havonta, számlára. Ennyi pénzért hajtanak napestig, saját kerékpárjukon, motorjukon, életüket is kockára téve. Nagyon kiakadt Martin Imre vendéglős az ételfutárcégekre: "olyanok, mint az uzsorások"
"A nagy ételfutárcégek, akiknek dolgozó futárok most a kata-szigorítás miatt tiltakoznak, olyanok, mint a legrosszabb uzsorások. Elviszik a forgalom negyedét, gyakorlatilag az étterem nyereségének nagy részét. Nekik mindenért fizetni kell, de ők még a nekik tizenórákat robotoló futárok utáni járulékokat sem hajlandók megfizetni" – mondta a PestiSrácok.hu-nak Martin Imre, gasztroműsorokból ismert vendéglős, a budapesti Ferdinánd Monarchia étterem tulajdonosa, aki csak most, a tüntetések kapcsán tudta meg, hogy az ételfutárok nem a milliárdos bevételű cégek alkalmazottai, hanem katás, azaz kisadózó vállalkozók.