„Ez egy szépen felépített legenda. Akik támadnak, azok is tudják, hogy minden alkalommal nyílt tenderen nyertük a munkáinkat, ahol másnak is nyitva állt a kapu, hogy versenybe szálljon. Hasonló városi mendemonda, hogy a rólam legtöbbet cikkező 444.hu portálban csendestárs egy konkurens cég vezetője, amely nemrég szintén győztese volt a 25 milliárdos kommunikációs tendernek. Ha innen nézem, tulajdonosi ösztönzésre ismételgetik ezt a jelzőt esetemben. Sajnos ez van, aki a pályán nem tud eredményes lenni, az a kispadon rugdossa a többiek bokáját.”
Interjút adott a Magyar Időknek Csetényi Csaba – akit a balliberális médiában csak „Rogán Antal szomszédjaként” szoktak emlegetni. Nos, a szomszédság és a kapcsolat szintjére is fény derül az interjúból:
„Nem, sosem láttam még Rogán Antalt füvet nyírni. Nem szervezünk közös programokat, de ha szerveznénk, annak sem lenne semmilyen hatása a cégeim üzleti eredményére.”
A kormányzattal való kapcsolatáról a következőképp beszélt: „Miért ne nyernénk? Eddig egyetlen versenyben sem a lakcímkártyámat kellett indítanom, hanem az ötleteinket és azokat a megoldásokat, amelyek megkülönböztetnek bennünket másoktól. Miért gondolja azt bárki is, hogy csak multinacionális cégek nyerhetnek tendereket? Ez valami szentírás, és mi eretnekek vagyunk? Az elmúlt években a médiavásárlási piac 93 százalékát multinacionális cégek uralták Magyarországon. Ezen az arányon a mi sikerünk sajnos csak alig változtatott. Ha tudunk olyan színvonalon és áron szolgáltatni, mint ők, akkor kivételesen miért ne nyerhetne magyar cég is?”
Arra a kérdésre, hogy nem gondolja mégis, hogy túl sok közbeszerzést nyernek mostanában? – a következőt válaszolta: „Egyáltalán nem. Úgy tűnik, mintha emiatt szégyellnem kellene magamat, miközben mi húsz éve a piacon vagyunk, a legnagyobb magyar vállalatok kétharmadának legalább tíz éve dolgozunk, és hat országban nyolc nyelven jelentetünk meg kiadványokat. Az elmúlt években két és fél milliárd forint adót fizettünk be, több mint kétszáz kollégát foglalkoztatunk. Ha űrsiklót kezdenénk építeni vagy óceáni halászatba kezdenénk, akkor érteném a kritikákat, de mi ugyanezt a tevékenységet végezzük két évtizede. Miért ne nyerhetnénk tendereket?”
A teljes cikket itt olvashatja el.
Forrás: Magyar Idők / Fotó:origo.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS