Orbán Viktor, Magyarország „elszigetelődött” miniszterelnöke adott ma nemzetközi sajtótájékoztatót, akire annyira nem kíváncsi senki – legalábbis a párhuzamos valóságban élő balliberálisok szerint –, hogy az elmúlt időszakban a négy potenciális francia elnökjelölt közül hárommal is találkozott, akik egyike a jelenleg hivatalban lévő Emmanuel Macron volt. A kormányfő elmondta, hogy a 2021-es év hazánkban a koronavírus elleni harcról és a gazdaság helyreállításáról szólt; a küzdelem nem ért véget, a számok pozitívak, de a járvány elleni legfőbb fegyverünk továbbra is az oltás.
A magyar védekezésnek mindent megelőző fontos eleme a konzultáció
– mondta Orbán Viktor. A vírus elleni védekezés elsődleges szabályainak a kialakítása során, valamint a gazdaság újraindítása fő elveinek a meghatározásakor is nemzeti konzultációt indított a kormány; ezeken összesen több mint kétmillió ember vett részt. Ez nemcsak határozott iránymutatás az ország vezetőinek , de egyúttal bizonyíték is arra, hogy hazánkban erős népi legitimációval bír a Fidesz–KDNP a parlamentben és a kormányban egyaránt, illetve, hogy mégis működik a tőlünk bizonyos nemzetközi körökben gyakran elvitatott demokrácia Magyarországon.
A világ két éve egy olyan pusztító erejű járvánnyal találta szemben magát, amilyenre egy évszázada nem volt példa. A magyar kormány egy ilyen kiélezett helyzetben is kitartott az elvei mellett, és segély helyett munkát adott, munkahelyet teremtett az embereknek. Ennek az eredménye számokban is mérhető: a foglalkoztatás elérte a járvány előtti szintet, 4,7 millióan dolgoznak ma Magyarországon, a munkanélküliség pedig 3,9 százalék, ami a minket rendszeresen kioktató Európai Unióban átlagosan 6,7 százalék. A baloldal persze igazodna az EU-hoz, ők a beruházások intenzitásának növelése helyett az álláskeresési járadék időtartamát emelnék, már-már segélyezésbe átcsapó 180, illetve 270 napra a jelenlegi 90 napról. Kivéve Márki-Zay „legélesebb kés” Pétert, a baloldali csúcskoalíció (még egy ideig) közös kormányfő-jelöltjét, aki kilencvenről kilencven napra módosítaná az említett járadék folyósításának hosszát.
A kormány tudatos gazdaságpolitikáját és pragmatikus külpolitikáját dicséri, hogy a magyar gazdaság teljesítménye meghaladta a 2019-es szintet. Még nem hagytuk magunk mögött a pandémiát. Járványhelyzet közepette, bő másfél év alatt sikerült a gazdaságot visszaállítani a korábbi, hét éve folyamatosan növekvő pályára. Nagytudású ellenzéki gazdasági „szakemberek” és jólképzett nemzetközi NGO-k persze már előre megmondták, hogy a magyar modell halálra van ítélve, egy globalizált világban nem lehet nemzeti (gazdaság)politikát folytatni. Nos, lehet.
Ezzel szemben hogyan teljesített a baloldal egy mostaninál kisebb krízis idején? 2008-at követően a térség országai elkezdtek visszaerősödni, hazánkban azonban „hosszan tartott” a gazdasági válság, és 2008-ról 2009-re 2,5 százalékkal nőtt a munkanélküliség (10,5%), 55 százalékra esett vissza a foglalkoztatottság (2020-ban ez 70,2% volt), 6,6 százalékkal csökkent a GDP, 6,2 százalékkal nőtt az államadósság, valamint 3,1 százalékkal csökkentek a reálbérek; az átlagkereset 199 837 forint volt, míg jövőre a minimálbér összege 200 000 forint lesz.
Orbán Viktor elmondta azt is, hogy a gyermekvédelem terén nem tágít a kormány a konzervatív (értsd ebben az esetben: normális) álláspontjától: meg kell védeni a kiskorúakat az erőszakos LMBTQ-propagandától. A Gyermekvédelmi törvény (Gyvt.) azon passzusát, miszerint
tilos tizennyolc éven aluliak számára pornográf, valamint olyan tartalmat elérhetővé tenni, amely a szexualitást öncélúan ábrázolja, illetve a születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérést, a nem megváltoztatását, valamint a homoszexualitást népszerűsíti, jeleníti meg,
csak azok kritizálják, akiknél komoly abberáció áll fenn, vagy maximálisan ki kívánják szolgálni a szélsőséges balliberális nyugati elit igényét. Ez az „igény” rendkívül hasonlít egy korábbi, akkor még Keleten elterjedt disztópikus elképzeléshez, csak most nem nemzetközivé, hanem LMBT-vé lesz holnapra a világ.
És mi teremt lehetőséget egy tizenötmilliós nemzet miniszterelnökének arra, hogy szembe menjen a liberális fősodorral? A nép, az istenadta nép. Csak a nemzet tagjaitól kaphat egy kormányfő olyan támogatást és hátteret, hogy tűzön-vízen keresztül tudja vinni a nemzetépítő és nemzetmegtartó vízióit. A baloldal a határon túliak elkötelezett ellensége, Bangóné Borbély Ildikó által patkánynak nevezett fideszesek nélkül alkotmányozna és kormányozna. Ezzel szemben, az Orbán-kormány népszavazást kezdeményez, nemzeti konzultációkat indít, és nem utolsó sorban kétharmaddal nyeri a választásokat – eddig zsinórban háromszor, és hazánk érdekében reméljük, jövőre negyedszer is.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS