Pesti Srácok

Európában itt az ideje meghozni nagyon fontos döntéseket – A 168 Órának adott interjút Szájer József

null

Nem a Fidesz kereste a néppártban az elmúlt hónapokban lezajlott konfliktusokat, amelyek pártpolitikai jelleget öltöttek. Mivel annak ellenére, hogy a néppárt összezsugorodott, súlyos belső viták szabdalják, ma még Európa legfontosabb pártjai együttműködésének terepe; nélküle sokkal nehezebb lenne elérni a kitűzött célokat. A Fidesz következetesen kitart a saját és a magyar kormánypolitika mellett: álláspontjuk megváltoztathatatlanul az, hogy a néppártnak kell régi önmagához visszatérnie – erről beszélt Szájer József a Fidesz európai parlamenti képviselője, a néppárt jogalkotásért felelős alelnöke a 168 Órának adott interjújában. A Fidesz és a néppárt jövőjét firtató kérdésekre hangsúlyozta, hogy egy dolog biztos: a következő hetekben, hónapokban, években jelentős pártpolitikai átrendeződés fog végbemenni. Az még nyitott kérdés, hogy a Fidesz a néppárt tagja marad-e, az viszont nem, hogy mindenképpen fontos eleme marad az európai pártstruktúrának.

A néppártnak kell változnia

Szájer József úgy látja, hogy a néppárt korábban a győztesek pártja volt, most pedig a zsugorodó nemzeti pártok gyengülő szövetsége, viszont akár a nemzetek Európájának megerősítéséről, akár a keresztény hagyományokhoz való visszakapcsolódásról, akár a számunkra kitüntetetten fontos bevándorlásról beszélünk, a néppárt még ma is kulcsszereplő.

A Fidesz képviselője azt mondta, éppen ezért várnak ki. Világos, hogy valakinek mozdulnia kell, de akinek változnia kell, az a Néppárt.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott Szájer József. A politikus hangsúlyozta, hogy ha a néppárti vezetőket a józan ész vezeti, akkor Magyarországot példaként állíthatják a szervezet és a tagpártok elé.

Status quo esetén minden marad a régiben

A radikalizmus, populizmus európai politikai szerepéről Szájer József azt mondta: már 2014-ben téma volt, hogy az európai politikában változásokra van szükség, amihez az emberek támogatását kellene keresni, a terv azonban akkor a fiókba került.

– hangsúlyozta az EP-képviselő.

A jogállamiság kérdése szubjektív, minden országban más az értelmezése

A riporter felvetette, hogy ha a vitában alulmaradunk, az sokba kerülhet Magyarországnak, hiszen a csúcsjelöltek vitájában már Weber is belengette, hogy pénzügyi szankciókat kellene bevezetni, ha úgy ítélik meg, hogy egy tagállamban sérül a jogállamiság. Szájer József kijelentette: éppen ez az, amit mindig is elleneztek, azt, hogy az EU támogatási rendszerét szubjektív szempontokhoz kössék. A Fidesz nem járul hozzá egy bizonytalan kritériumokkal megfogalmazott, úgynevezett jogállamisághoz kötött költségvetés elfogadásához, mert jogállamiságon minden ország mást ért.

Nincsenek veszélyben a Magyarországot érintő támogatások

Az uniós költségvetés elfogadásának alapja az egyhangúság; ennek a szankciónak a bevezetése nem fenyeget.

– jegyezte meg Szájer József.

A bennünket ért támadások oka a migrációs politika, ami mindig előjön a második kanyarban

A politikus az interjúban arról is beszélt, hogy bár a jogállamiság kérdésével támadnak bennünket, valójában a bevándorlás kérdésében fenntartott álláspontunk a kulcskérdés, ami mindig elő is jön a második kanyarban. Hiába csökken jelenleg a bevándorlók száma – ráadásul éppen a Magyarország által alkalmazott megoldásnak köszönhetően –, utánunk Bulgária is határkerítést épített, de követte a példát Ausztria és Szlovénia is.

Európa vezetői mást mondanak, mint amit tetteik mutatnak

– jelentette ki Szájer József, aki úgy vélekedett, hogy rövid távú és szűk látókörű gondolkodásra utal, ha valaki azt mondja: a migráció ügyével már nem is kell foglalkozni, mert az most éppen nem áll a 2015-ös csúcsán. A politikus kiemelte, hogy bármit is mondanak Európa mai vezetői, hogy ők sem akarnak mindenkit beengedni, a tetteik mást mutatnak, mint például a migránsvízum bezetésének vagy a korlátok nélküli elosztási kvóták rendszerének támogatása.

Az Európai Ügyészség a trójai faló – Ki akarják venni a nemzetek kezéből az irányítást

Az interjúban szóba került az európai ügyészséghez való csatlakozás kérdése is. Szájer József azt mondta: Magyarországon ezer éve a hazai igazságszolgáltatás van gyakorlatban; ezeket a jogokat nem akarjuk, és nem fogjuk átadni az uniónak. Az uniós ügyészség létrehozásának kezdeményezését olyan föderális tervnek tartják a hazai kormánypártok, amelyre trójai falóként lehet tekinteni. Ez az a gomb, amelyhez később hozzá akarják varrni az egész kabátot. Az ügyészség után jönnének a bíróságok, jönne a teljes bűnüldözés, és a végén majd Brüsszelből szeretnék irányítani a magyar rendőrséget.

Szájer József kiemelte, hogy azok az indokok, amelyeket az ellenzéki politikusok emlegetnek, hogy miért kellene európai szinten őrködni a magyar igazságszolgáltatás felett, valójában politikai jellegűek. Kontrollra most is van lehetőség, hiszen az európai uniós szerveknek a magyar hatóságokkal való együttműködésben lehetőségük van az általuk észlelt visszaélések jelzésére.

Kizárt, hogy a Fidesz kivezesse az unióból Magyarországot

Arra a kérdésre, hogy lehetséges-e, hogy a Fidesz kivezesse Magyarországot az unióból, ha Orbán Viktor politikai kezdeményezései kudarcot vallanak, Szájer József azt válaszolta, hogy szerinte ez teljesen kizárt:

– jelentette ki Szájer József.

Forrás: 168 Óra; Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.