Az Egyesült Államok leköszönő elnöke Joe Biden nagy durranással akarja befejezni az elnökségét. Mondjuk, akkora durranással, amibe Moszkva is beleremeg. Most akkor kell-e világháborútól tartanunk, változik-e a helyzet, amióta az ukránok megkapták az engedélyt oroszországi célpontok támadására. És egyáltalán, mit tudnak ezek a fegyverek, amiket kaptak? A legnagyobb szakértő, Hidegkuti Konstantin elmondja.
Az Egyesült Államok engedélyt adott Ukrajnának arra, hogy amerikai fegyverekkel hajtson végre csapásokat orosz területeken, különösen a Harkiv régió közelében. Az amerikai tisztviselők szerint a lépés kizárólag védelmi célt szolgál, hogy Ukrajna hatékonyan megsemmisíthesse azokat az orosz erőket, amelyek támadják vagy támadni készülnek őket. (Ettől biztos nem fog eszkalálódni a háború – a szerk.).
Novemberben Joe Biden amerikai elnök tovább bővítette Ukrajna katonai lehetőségeit azzal, hogy engedélyezte az ATACMS ballisztikus rakéták használatát orosz területek ellen is. Ez a döntés új szintet jelenthet Ukrajna védelmében, különösen az orosz támadások visszaszorításában. A döntés jelentős fordulatot hozott az amerikai külpolitikában, mivel korábban az Egyesült Államok nem járult hozzá ahhoz, hogy az általuk szállított fegyvereket orosz területek elleni támadásokra használják. A korábbi politikát azzal indokolták, hogy el akarták kerülni a konfliktus eszkalációját. (Ezek szerin már nem akarják elkerülni az eszkalációt? – a szerk.).
Hidegkuti Konstantin, a nemzetközi kapcsolatok szakértője, aki behatóan ismeri az ukrán-orosz háborúban használt fegyvereket, a mai Hobbistában arról beszél, hogy kell-e tartanunk a harmadik világháború kitörésétől és a konfliktus eszkalációjától. Nézzétek meg a teljes videót!
Facebook
Twitter
YouTube
RSS