Fábry Sándor, író, humorista ismét felbukkant hosszú idő után, és interjút adott a Blikknek. A híres művészről bár köztudomásúan a Fidesz szavazótáborát erősíti, objektíven beszélt a kormányzás negatív, valamint pozitív oldalairól, és többek között arról, hogyan ne veszítsük el a számunkra fontos barátokat politikai nézetkülönbségek miatt.
Fábry Sándornak, bár politikai, közéleti véleménykinyilatkoztatását egyre kevesebbet halljuk, a szórakoztatóiparban továbbra is gőzerővel az élen jár. Elmondta, a Heti Válasz felkereste egy páros interjú okán Bödőcs Tiborral közösen, mégsem vállalta.
… barátságok, emberi kapcsolatok sínylik meg, hogy megmerevedtek a politikai frontvonalak. Ennek első számú vesztese a kulturális élet. Én ezt a helyzetet nem szeretném tovább amortizálni.
-mondta Fábry. Hozzátette, Wahorn András, zenész, festőművész is nagyon kedves barátja, de annak ellenére, hogy abszolút nem vallanak egy politikai nézetet, kellemesen töltik együtt idejüket, akár vízitúra közben.
Politikáról nem beszélgetünk. Csak nőkről, az A. E. Bizottság együttesről meg Wahorn képeiről. Lehet így is.
A humorista kifejtette, abszolút sikernek tartja a Seuso-kincsek hazahozatalát, a Várkert Bazár felújítását, de még a “szuperül” sikerült vizes vébét is. Mindezek ellenére, néhol nem tud azonosulni a Fidesz kommunikációjával, például a Soros-plakátokkal sem ért egyet. Úgy véli, ezek az egyszerű üzenetek egy teljesen más típusú szavazóréteget fognak meg. Szerinte a sorosozás Orbánnak politikai hasznot hoz. Elmondta továbbá, hogy ízlése ellen való a jelenlegi rezsim káderpolitikája, úrhatnámsága, rongyrázása vagy az elszámoltatások elmaradása.
Fábry Sándor (64) magyar író, humorista, műsorvezető, dramaturg, érdemes művész. 1978 és 1992 között a Mafilm dramaturg-gyakornoka, majd dramaturgja volt. 1989-ben indította a Hócipőben a lap egyik legnépszerűbb rovatát, a Dizájn Centert, amelyet vitt magával 1998-ban az MTV-n induló Esti Showder Fábry Sándorral című önálló televíziós műsorába is. A show az első évad végén átkerült az RTL Klubhoz, ahol 2011-ig futott. A műsorba főleg ismert magyar személyiségeket (írók, költők, színészek, humoristák, sportolók stb.) hívtak meg. 2012-től visszatért a közmédia képernyőjére.
Forrás: Blikk.hu; Vezető kép: Origo.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS