Akár hazugságvizsgálatra is hajlandó lenne Gyárfás Tamás, akit a rendőrség nemrég felbujtással gyanúsított meg a Fenyő-gyilkossággal összefüggésben – írta a Magyar Idők, amely exkluzív interjút készített a lakhelyelhagyási tilalom alatt álló sportvezetővel. Ebben Gyárfás részletesen beszélt az alvilág egykori meghatározó személyeihez, Portik Tamáshoz és Tasnádi Péterhez fűződő viszonyáról, valamint arról, hogy nem adott megbízást Fenyő János médiacézár megölésére. Szerinte az ügyben eljáró főrendőr téves teóriájának lett az áldozata.
Úgy gondolom, hogy ha a sajtó elől változatlanul elzárkózom, az érdeklődők csak egyoldalú információkat kaphatnak – válaszolta Gyárfás Tamás a Magyar Idők azon kérdésére, hogy hosszú hallgatás után miért törte meg a csendet és fogadta el a portál interjú-kérelmét.
A média egy része ugyanis már most ítéletet hirdetett rólam, megelőzve a bíróságot, de még az ügyészséget és a rendőrséget is. Pedig még csak nyomoznak. A terhemre rótt bűncselekményt nem követtem el
– jelentette ki Gyárfás, aki elmondta azt is, ő adta át a rendőrségnek a postaládájába bedobott, a Portik Tamás által titokban felvett beszélgetéseket rögzítő kazettát és azt az írott anyagot is, amelyet tavaly szeptemberben kapott. Fotók alapján ő azonosította azt a személyt, aki meg akarta zsarolni, majd ő tett feljelentést az ügyben, ami után tanúként többször is meghallgatták.
Aztán, számomra teljesen váratlanul, a Készenléti Rendőrség megállított az utcán. Őrizetbe vettek, megbilincseltek, elvittek az Aradi utcába, ahová addig önszántamból jártam. A tanúból gyanúsított lett.
Gyárfás arról is beszélt, korábban többen is meg akarták zsarolni, de közülük feljelentést csak a neki Fenyvesi Sándor néven bemutatkozó személy ellen tett, aki korábban Tasnádi Péternek dolgozott. Fenyvesi azt mondta Gyárfásnak, ha fizet, hallgat Tasnádinak a vele kapcsolatos ügyeiről. Gyárfás azonban arra kérte a férfit, hogy mindent mondjon el a rendőrségnek. Ezután tartottak házkutatást 2005 nyarán a Nap TV-ben – mondta az interjúban Gyárfás, hozzátéve, hogy ezután beszélt a rendőrségnek arról, hogy kölcsönt adott Tasnádinak. Az újságíró azon kérdésére, hogy ez a kölcsön az-e, amelyről Tasnádi Péter azt állítja, hogy a Fenyő János megöléséért fizetett összeg volt-e, Gyárfás azt válaszolta: az volt. Hozzátette: kölcsönügylet volt, amelyből egy fillért sem kapott vissza. Tasnádi tíz évvel később már azt mondta, hogy a pénzt ajándékba kapta. Gyárfás Tamás szerint az, hogy Tasnádi Péter volt felesége, Marjai Judit is egykori férje a bérgyilkosságra vonatkozó verzióját erősítette meg vallomásában, csak annyit jelent, hogy belecsöppent a pár válása miatt kialakult perpatvarba.
Gyárfás: időpontok elírását értette félre Kovács Lajos
Gyárfás beszélt arról is, hogy a Fenyő-ügyben korábban eljáró Kovács Lajos ezredes – a gyanúsított szerint – rossz nyomon indult el, amikor arra alapozott, hogy neki volt indítéka, pénze és alvilági kapcsolata is Fenyő János likvidálásához. Gyárfás Tamás elmondta, hogy egykori ügyvédje tanácsára feljegyzéseket készített a Fenyővel a Nap TV körül kialakult vitájáról, mivel a későbbi áldozatról köztudott volt, hogy üzleti ügyeiben gátlástalanul viselkedett. Ezekben a feljegyzésekben néhány olyan, az időpontokra vonatkozó elírás is szerepelt, ami Gyárfás szerint a főnyomozót rossz következtetésekre vezette. A gyanúsított szerint ezek visszaellenőrizhetők, és így az is kiderülhet, hogy a merénylet idején már nem volt semmilyen érdekellentéte Fenyő Jánossal. Gyárfás Tamás arról a körülményről, hogy a médiaháború befejezése érdekében a néhai miniszterelnök, Horn Gyula és békítő szándékkal igyekezett közvetíteni, azt mondta, hogy ezt a történetet ő is csak hallomásból ismeri, és nincs meggyőződve részleteinek hitelességéről.
Tízszer, vagy ezerszer egyeztettem Portikkal, aki nálam lakott, de alig ismertem
Az interjúban Gyárfás Tamás beszélt a Portik Tamással – akit ugyancsak a Fenyő-gyilkosság egyik felbujtójaként gyanúsított meg a rendőrség – ápolt kapcsolatáról is, és egyebek mellett azt állította, hogy bár számos érdek fűzte össze szorosan a volt olajossal, mégis félreismerte Portikot, akiben csalódott is, miután kiderült, hogy beszélgetéseiket rögzíti, és azokat igyekszik felhasználni ellene. Gyárfás kissé ellentmondásosan részletezte a találkozóit Portikkal, azt állította, hogy már nem emlékszik, miről beszélgettek a történtek idején az Energol-ügy miatt még hosszú ideig körözés alatt állt olajbűnözővel, ahogy arra sem, hogy tízszer, vagy ezerszer egyeztettek. Az interjúalany – aki egykor az egyik legbefolyásosabb, és leginkább jól informált médiaszemélyiség volt Magyarországon – azt mondta, nem volt tudomása arról, hogy Portik ellen az olajos ügyek miatt büntetőeljárás indult korábban. Gyárfás Tamás azt állította, hogy sosem járt a Portik Tamás egykori érdekeltségébe tartozó Művészinas nevű étteremben, ahol egy védett tanú vallomása szerint Portik eldöntötte Fenyő János megölését, amelyet Gyárfás helyeselt. Gyárfás Tamás Kovács Lajos és a nyomozóhatóságok kitartó aknamunkájának tulajdonította, hogy a közbeszédben neve összeforrt a Fenyő-gyilkossággal. Gyárfás beszélt az ügyben bűnpártolással meggyanúsított volt fővárosi, majd fellebbviteli főügyészhez, Ihász Sándorhoz fűződő bensőséges kapcsolatáról is, illetve arról, hogy tavalyi megzsarolása után miképp jutott olyan helyzetbe, hogy feljelentése után tanúból ő lett a merénylet egyik kulcsfigurája. A volt médiavállalkozó a Magyar Idők kérdésére elmondta, hogy ártatlansága igazolására vállalná a poligráfos vizsgálatot.
A PestiSrácok.hu a Fenyő-gyilkosság ügyében korábban megjelent írásait itt olvashatja.
Forrás: Magyar Idők. Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS