Lényegesen több külföldi politikus gondolja úgy, hogy hiba volt a Sargentini-jelentés elfogadása, mint amennyien nemmel szavaztak – jelentette ki Gulyás Gergely a Vasárnapi Újság adásában. A kancelláriaminiszter hozzátette, az európai választópolgárok saját bőrükön tapasztalják a migráció negatívumait, ezért nem biztos, hogy politikailag káros a Magyarország melletti kiállás.
Tőlünk nyugatra ma bátorság kérdése a Magyarország melletti kiállás – mondta Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Vasárnapi Újság adásában. Hozzátette, az Európai Néppártban és az európai jobboldalon is
sok gyáva politikus van, de ha valaki összeszedi a bátorságát, akkor egy-egy szimpatikus nyilatkozatot hallunk.
Úgy vélte,
bár a balliberális sajtónak hegemón szerepe van a nyugati politikai életben, de a választópolgárok saját bőrükön tapasztalják a migráció negatívumait, ezért nem biztos, hogy politikailag káros és nem éppen hasznos a Magyarország melletti kiállás.
A Sargentini-jelentés elleni fideszes határozati javaslattal kapcsolatban a politikus elmondta, erre azért volt szükség, mert olyan kérdésekről döntött az EP, amelyek nagyobb részt nem is tartoznak a hatáskörébe. Mint fogalmazott,
ha megnézzük a jelentést, az ott taglalt kérdések kétharmadában semmilyen hatásköre, véleményalkotási joga nincs az európai intézményeknek, a magyar Országgyűlésnek viszont van.
Gulyás Gergely arról is beszélt, hogy amikor lehetett, a balliberális ellenzék mindig Magyarország ellen szavazott, de ma már oda jutottunk, hogy a Jobbik képviselője sem utasította el a Sargentini-jelentés elfogadását. Úgy vélte, az ellenzék annyiban jutott közös nevezőre, hogy ma már a szélsőjobboldali része is hajlandó asszisztálni ahhoz, hogy Magyarországot elítéljék.
Gulyás Gergely az elmúlt héten Bajorországban tárgyalt a bajor Keresztényszociális Unió (CSU) politikusaival. Ottani tapasztalatait összegezve elmondta, a CSU régóta a magyar kormánypárt legszorosabb szövetségese; a bizottság német elnökjelöltjének tekintendő Manfred Webert eltekintve valamennyien a jelentés ellen szavaztak.
Egyértelművé tették, hogy a migráció ügyében Magyarország mellett állnak és hasonló álláspontot képviselnek. Hálásak hazánknak, hogy a külső határok védelmével azt a migrációs nyomást, amelyet Németország 2015-ben tapasztalt, jelentős mértékben mérsékeltük
– mondta Gulyás Gergely.
Forrás: hirado.hu; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS