A Demokratikus Koalíció képviselőjelöltjeit bemutató szombati rendezvényen Gyurcsány Ferenc arra kérte a párt képviselőjelöltjeit, hogy legyenek az Orbán-kormány kérlelhetetlen, ádáz ellenfelei. A pártelnök azzal riogatta jelöltjeit, hogy a kormánypártok vásárolt ukrán nyugdíjas szavazatokkal szállnak majd versenybe áprilisban a kormányrúdért.
Az egyik fővárosi szálloda rendezvénytermében tartott eseményen a párt 22, budapesti, Pest, Komárom-Esztergom, Fejér, Nógrád, Jász-Nagykun-Szolnok és Heves megyei egyéni képviselőjelöltjét mutatták be. Összesen 46 egyéni jelöltje lesz a párnak, ebből 34 férfi és 14 nő.
A pártelnök beszédében úgy fogalmazott:
Az országnak becstelen és hazug kormánya van, ezért arra kérik a képviselőket, hogy mutassák meg, létezik egy másik Magyarország is. Hozzátette, azt kéri tőlük, leplezzék le a kabinet hazug mivoltát, önző, csalárd politikáját, mutassák meg, hogy léteznek más alternatívák.
Gyurcsány Ferenc arról is beszélt: a választási rendszer nem szabad és nem igazságos, de a DK álláspontja az, hogy küzdeni és győzni kell.
Ki kell mondani azt, amit mások nem akarnak, nem mernek, mert félnek a “diktatúra erejéről”. Jelöltjeiknek beszélniük kell arról, hogy a kormánypártok “szavazatokat vesznek határon túlról”, nyugdíjat adnak csak azért, hogy “újabb szavazókat nyerjenek Ukrajnából”, valamint folyamatos, személyes háborút folytatnak az ellenzék politikusai és családjai ellen – vélte.
A jelölteket ügyvezető alelnök mutatta be. Molnár Csaba emlékeztetett: az MSZP és a DK tavaly decemberben megállapodott arról, hogy mind a 106 körzetben koordináltan állítanak egyéni jelölteket. A DK-Szolidaritás szövetség 46 körzetben állíthatott jelöltet, őket a szocialisták és a Párbeszéd is támogatja – emelte ki.
Az EP-képviselő teljes jelölti listájukról azt mondta, hogy a 46-ból 14-en nők, vagyis arányuk meghaladja a 30 százalékot. A Fidesz eközben összesen hat nőt indít – tette hozzá. A DK jelöltjei között minden korcsoport képviselteti magát, a legfiatalabb 22, a legidősebb 72 éves. Szinte mindegyikük diplomás, de majdnem negyedük fizikai dolgozóként kezdte pályáját – hangsúlyozta.
Harmaduk közgazdász, csaknem egyharmaduk egyéni vállalkozóként is kipróbálta magát. Tízen az oktatás világából érkeztek, de az egészségügyet is többen képviselik, mert a jelöltek között található orvos, ápolónő, műtős és szülésznő is. A munkavállalók képviseltére áttérve kiemelte, hogy három jelöltjük is szakszervezeti vezető.
Molnár Csaba azt is fontos kiválasztási szempontnak nevezte, hogy az indulóik fele helyi önkormányzati képviselő, polgármester vagy volt polgármester, parlamenti vagy volt parlamenti, illetve EP-képviselő.
MTi; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS