Az Eb-ezüstérmes úszónő, Szilágyi Liliána sokkolta a közvéleményt, amikor tavaly év végén az édesapját, a korábbi olimpikon úszót, ügyvédet, Szilágyi Zoltánt fizikai, lelki és szexuális bántalmazással vádolta meg. Elmesélte azt is, hogyan verte őt és az anyját a férfi, pokollá téve az életüket. Most újabb döbbenetes fordulat történt az ügyben: Szilágyi jogi úton akar elégtételt venni a lányán.
A 25 éves sportolónő a tavalyi év végén beszélt először a rémes emlékekről, majd a múlt héten egy újabb interjúban számolt be arról, min ment keresztül.
Ha egy apa egy ágyban alszik a lányával, aki arra ébred, hogy a hímvesszője megmerevedve nekinyomódik a hátához, és nem érti, hogy mi történik, az szexuális zaklatás? Vagy, hogy egy lány első menstruációja után az apja a bugyiját elteszi, szagolgatja és mindenféle dolgokat mondogat rá? Vagy milyen dobozba tennéd, ha egy 19 éves lánynak a bugyijába nyúlva a szeméremdombját simogatná valaki?
– utalt az őt ért szörnyűségekre az úszónő Kadarkai Endre Szavakon túl című műsorában.
Az ügyvédként és a Stamina TK-nál klubvezetőként dolgozó édesapa a botrány kirobbanása után jelezte: jogi útra tereli az ügyet.
Sosem vertelek vagy bántalmaztalak sem Téged, sem édesanyádat, sem a húgodat… ugyanakkor az ügyben a kijelentéseid miatt általam indítandó büntetőeljárás során ez várhatóan tisztázódni fog
– írta akkor az édesapa, aki felszólította a lányát: ne használja tovább a Szilágyi nevet.
A Blikk úgy értesült, a férfi keresetet ad be Liliána ellen; ezt az ügyvédje közölte Szilágyi exfeleségével. Úgy tudják, a volt férj legalább három pert indított már az anya ellen házasságkötés felbontása miatt vagyonjogi, ingatlanokkal és céges kötelezettségekkel kapcsolatos ügyekben. Most Liliánával szemben 30 millió forintos személyiségi jogi eljárást kezdeményez. A férfit tegnap hiába próbálták elérni, nem reagált a megkeresésekre.
Ezek a perek nemcsak a pénzről szólnak. Szilágyi Zoltán ügyvédként otthonosan mozog ebben a világban, így akarja megtörni a feleségét és a lányát, aki próbál megnyugvást, lelki békét találni
– mondta egy, a neve elhallgatását kérő bennfentes.
Dr. Bacsek György ügyvéd szerint ekkora összeget aligha ítél meg a bíróság.
A jó hírnév sérelme valakinek a személyét sértő tény valótlan állításával, híresztelésével és valós tény hamis színben feltüntetésével valósulhat meg. Az ilyen perekben az alperesnek bizonyítania kell, hogy valós tényállítást tett. Ha a bíróság megállapítja a jogsértést, nyilvános bocsánatkérésre is kötelezheti az illetőt. A sérelemdíj összege több tényezőtől, például alperes anyagi körülményeitől is függ, de a jelenlegi bírósági gyakorlat által megítélt összeg az ötmillió forintot jellemzően nem haladja meg idehaza
– magyarázta a lapnak dr. Bacsek György.
2020-ban egyébként jogerős bírósági ítélet mondta ki Szilágyiék válópere során, hogy házasságuk a férfi durva, agresszív viselkedése miatt romlott meg, és át kellett volna adnia kisebbik gyermekük, a szintén úszó Gerda felügyeleti jogát az édesanyjának. Az eljárást azonban addig húzták-halasztották, hogy Gerda nagykorú lett, így a bíróság döntését gyakorlatilag figyelmen kívül hagyták, 21 hónapon át negligálva az ítéletet. Az úszószövetség is folytatott vizsgálatot, amelynek végeredménye szerint:
Az emberi méltóságot sértő testi és lelki bántalmazás nem összeegyeztethető a szövetség értékrendjével. Az elnökség elítéli ezeket a cselekedeteket, és méltatlannak tekinti. Dr. Szilágyi Zoltánt a MÚSZ által szervezett rendezvényeken nemkívánatos személynek tartja.
Forrás: Blikk, Origo; Fotó: Blikk
Facebook
Twitter
YouTube
RSS