Brit és ukrán források szerint is megkezdődött az ukrán erők nagyszabású hadjárata területeik visszaszerzésére. Az ukrán hadsereg megindította a régóta beharangozott ellentámadást az ország területének egy részét megszállás alatt tartó orosz erők ellen. Ezzel Kijev szerint döntő szakaszához érkezett az orosz–ukrán háború – számolt be a The Washington Post.
Az ukrán csapatok szerda este kezdték el fokozott támadásaikat az ország délkeleti részén húzódó frontvonalon, és az ukrán hadsereg beszámolói szerint több helyen jelentősen előretörtek az oroszok által megszállt terület felé. Erről a hadsereg négy tagja számolt be a portálnak, de nevüket nem vállalták, mivel nincs felhatalmazásuk arra, hogy nyilvánosan beszéljenek a harci cselekményekről – írja a Világazdaság.
Video shows a large column of Ukrainian armor, some of which is claimed by Russian sources to be Leopard tanks, being hit by Russian artillery. Reportedly near Orikhiv in Zaporizhzhia O/A June 7th-8th, 2023.#Ukraine #Russia #ukrainecounteroffensive pic.twitter.com/OCzWRxHtpQ
— FUNKER530 (@FunkerActual) June 8, 2023
A brit védelmi minisztérium csütörtöki közleményében arról számolt be, hogy a front több részén is súlyos harcok zajlanak, és rendkívül összetett műveleti kép bontakozik ki.
Orosz katonai bloggerek súlyos harcokról számoltak be Zaporizzsja térségében is. Ez a frontvonalnak az egyik szakasza, amelyet a katonai szakértők már régóta olyan helyszínnek tartottak, amelyet az ukrán hadjárat érinthet. A zaporizzsjai terület sík részein előrenyomulva az ukrán hadsereg egyik kiemelt katonai célja lehet, hogy elvágják a szárazföldi kapcsolatot Oroszország és a 2014 óta megszállás alatt tartott Krím-félsziget között, ezzel fontos orosz utánpótlási vonalakat lehetetlenítenének el.
Long awaited #ukrainecounteroffensive has started 🔥 pic.twitter.com/A8YWD22EET
— Getty (@region776) June 8, 2023
A támadás helyszínének ismeretében nem meglepő az sem, hogy ebben a térségben történt a Nova Kahovka-i víztározónál a robbanás, amely hatalmas károkat okozott az infrastruktúrában, és rendkívüli áradásokat idézett elő. Tovább súlyosbítja a helyzetet, hogy a víz magával viszi a taposóaknákat is, amelyek könnyen felrobbanhatnak.
Forrás: Világgazdaság; Fotó: Twitter
Facebook
Twitter
YouTube
RSS