A kormány továbbra is kiáll a “Stop Soros” törvénycsomag és a migránsok betelepítését tiltó alkotmánymódosítás mellett, mert azok Magyarország és a magyar emberek védelmét szolgálják – közölte csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
Hollik István jelezte: a távozó Európai Bizottság az Európai Bírósághoz fordult a “Stop Soros” és az alkotmánymódosítás miatt.
A kormány készen áll a perre
– jelentette ki a szóvivő. Hangsúlyozta: a magyar emberek népszavazáson, országgyűlési és európai parlamenti választáson is egyértelművé tették, hogy nem kérnek a bevándorlásból, és meg akarják védeni az európai keresztény kultúrát. A mindenkori magyar kormánytól pedig azt várják el, hogy szerezzen érvényt ennek a választói akaratnak. A “Stop Soros” és az alkotmánymódosítás éppen ezt a célt szolgálja, hiszen büntethetővé teszi az illegális migráció szervezését és finanszírozását, és alkotmányos szinten megtiltja bevándorlók tömeges betelepítését. Ezért szerinte nem csoda, hogy a bevándorláspártiak itthon és Brüsszelben is kezdetektől fogva támadják ezeket az intézkedéseket.
A kormány határozott álláspontja azonban az, hogy a “Stop Soros” törvénycsomag és az alkotmánymódosítás tükrözi a magyar emberek akaratát, és megfelel a genfi, a schengeni, valamint a dublini egyezmény előírásainak is
– közölte Hollik István, megjegyezve, hogy a magyar Alkotmánybíróság is megerősítette a “Stop Soros” törvényességét. Az ellenzék önkormányzati választási összefogását firtató kérdésre a kormányszóvivő azt válaszolta: az ellenzéki oldalon zűrzavar és alkalmatlan jelöltek vannak mind Budapesten, mind más városokban.
Ezzel szemben a Fidesz-KDNP jelöltjei régi, bevált városvezetők, alkalmasak a főváros és a többi magyar település vezetésére
– mondta. Ezért szerinte ha valaki azt szeretné, hogy a települése tovább fejlődjön, akkor az a Fidesz-KDNP jelöltjeit támogatja. A felsőoktatási ponthatárok nyilvánosságra kerülésével kapcsolatban, a kollégiumi férőhelyekről szólva Hollik István ismertette a 2016 óta már megvalósult fejlesztéseket; közölve továbbá, hogy jelenleg is folyamatban van országosan 16 kollégiumi beruházás, ebből 10 budapesti, 6 pedig vidéki helyszín. Az Országos Onkológiai Intézet betegeinek várakozási körülményeit érintő felvetésre a szóvivő azt felelte: amennyiben szükséges, az egészségügyi kormányzat lépéseket fog tenni az ügyben.
A távozó brüsszeli Európai Bizottság még elvégzi a piszkos munkát a bevándorláspárti erőknek
– írta az EB bejelentett eljárásaira reagálva a Kormányzati Tájékoztatási Központ az MTI-hez eljuttatott csütörtöki közleményben. A bejelentett, Magyarország elleni eljárások fokozott nyomásgyakorlást jelentenek a magyar bevándorláspolitikára.
Azt akarják elérni, hogy Magyarország vonja vissza a Stop Sorost, a szigorúbb bevándorlási szabályokat, és számolja fel a határvédelemben kulcsfontosságú tranzitzónát
– áll a kommünikében. Hangsúlyozták: az előbbi jogszabályok mind a magyar emberek akaratát érvényesítik, az illegális migráció elleni védelmet, Európa és Magyarország védelmét szolgálják, ezért a kormány áll minden eljárás elébe. A közleményben visszautasítják “a menedékkérők ellátásáról szóló hazugságokat”.
A tranzitzónákban tartózkodók ellátása a jogszabályoknak megfelelően történik, a menekültügyi kérelmet benyújtók egészen a menekültügyi eljárás végéig jogosultak ellátásra
– írták.
Egyúttal bízunk abban, hogy a novemberben megalakuló új Európai Bizottság elődjével szemben nem politikai nyomásgyakorlásra használja fel a jogi eljárásokat és nem a bevándorlás megszervezésén, hanem megállításán fog dolgozni
– fogalmaztak, majd hozzátették:
az Európát védő tagállamokat nem büntetni, hanem segíteni kell.
Az EB csütörtökön az Európai Bírósághoz fordult, a harmadik szakaszba léptetve ezzel a “Stop Soros” törvénycsomag miatt még tavaly júliusban Magyarország ellen megindított kötelezettségszegési eljárást.
Forrás: MTI; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS