Az Egyesült Államok a szabad véleménynyilvánítás hazája, kivéve akkor, ha az a vélemény nem egyezik a progresszív eszmékkel. Napjainkban pedig a kereszténység az, ami a haladók szerint “káros”, ezt igazolja legalábbis, hogy az amerikai bíróság szerint a transzneműek jogai előbbre valók, mint a vallási nézetek.
Nem szegte meg a törvényt az amerikai Indiana állam egyik középiskolája, amely állása elhagyására késztetett egy zenetanárt, aki nem akart eleget tenni a transzneműekkel kapcsolatos irányelvnek vallási okokra hivatkozva – idézte az egyesült államokbeli bíróság ítéletét a Magyar Nemzet. A chicagói székhelyű fellebbviteli bíróság szerint John Kluge-nak vallási meggyőződésének gyakorlásakor figyelembe kellett volna vennie azt a zavart, amelyet magatartásával keltett a Brownsburg középiskolában. Azaz az ítélet kimondta: a transznemű diákok jogai előbbre valók, mint a tanár vallásgyakorláshoz fűződő jogai.
Kluge-ot a diákok panaszolták be 2018-ban, amiért a tanár nem volt hajlandó őket az általuk kiválasztott neveken szólítani, illetve semleges névmással utalni rájuk a hím- és nőnemű névmások helyett. Az iskola felszólította, hogy járjon el a transzneműek kérésének megfelelően, ám Kluge ezt nem volt hajlandó megtenni keresztény vallására hivatkozva. Miután azzal fenyegették meg, hogy kirúgják, a tanár saját maga mondott fel állásából.
John Kluge gyakorlata megbélyegezte a transznemű diákokat, és kimutatható érzelmi kárt okozott nekik
– érvelt Ilana Rovner körzeti bíró az ítéletben. A férfi 2019-ben perelte be az iskolai körzetet azzal a váddal, hogy megsértette a szövetségi törvényt, amely tiltja a valláson alapuló munkahelyi diszkriminációt. Az anyagi kártérítésen túl azt kérte, hogy visszakaphassa állását. A helyi bíróság döntését fontos győzelemnek könyvelik el az LMBTQ-közösség tagjai. A genderideológiával ugyanakkor Egyesült Államok-szerte több helyen szembeszálltak, húsz állam, köztük Florida, Texas és Montana tiltotta meg, hogy az óvodákban és az oktatási intézményekben transznemű lányok is részt vehessenek a női sportokban.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/EPA
Facebook
Twitter
YouTube
RSS