
Vége annak a gyakorlatnak, hogy a közegészségügy egyfajta ingyenes védőhálója lesz a magánegészségügynek; a magánbiztosítóknak helyt kell állniuk az esetleges szövődmények kezeléséért, ennek ellenértékét ki fogjuk számlázni – idézte fel Huth Gergely a Magyar Nemzetnek írt cikkében Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyért felelős államtitkára által a Portfolio Private Health Forum 2023 nevű konferencián a múlt héten elmondottakat. A PestiSrácok főszerkesztője hozzátette: az államtitkár – a címadásokból láthatóan némiképp meghökkentve a ballib sajtót – olyan morális kérdéseket piszkált meg, amelyekről a mai nehéz gazdasági helyzetben előbb-utóbb itt, a polgári oldalon is őszintén kell beszélni.
Jelesül: a nyugati világból jövő gyógyítási eljárások egekbe, sőt a Tejúton túlra szökő költségeit ki és miből fizesse ki. Hiszen ma egy sajnos nagyon is gyakran előforduló daganatos betegség kezelési költsége alaphangon több tíz millió forintba kerül. Tehát egy átlagos magyar, becsületesen járulékot és adót fizető polgár egész élete során nem ró le annyi közterhet, ami egy ilyen ellátásra elegendő lenne. Nem is beszélve a potyautasok hadáról, akik indokolatlanul csak a minimálbér után adóznak vagy még úgy sem, de szintén jogosultak az állami egészségügy szolgáltatásaira. (Itt természetesen nem az önhibájukon kívül járulékfizetésre képtelen honfitársainkra gondolok.)
Kollégáim, barátaim, családtagjaim is megerősítik: Magyarországon az ember könnyen első rangú kezelést kaphat, de az is előfordulhat, ami az egyik mostohább sorsú dunántúli vármegyénkben zajlik, hogy még a röntgenért és a laborvizsgálatért is a szomszédos magánrendelőbe tessékelik át a súlyos beteget. Illetve megtörténik, hogy nagy anyagi megerőltetés árán magánkórházban kell elvégeztetni az életmentő műtétet, mert a főváros összes kórházi ügyelete épp a végét járja. A tágabb köreimből és a külföldön élő ismerősöktől begyűjtött tapasztalatok azért úgy összegezhetők, hogy itthon az utóbbi években inkább jut jó és lelkiismeretes ellátáshoz az ember, mint rosszhoz. Szégyenkeznünk sem kell: a briteknél például simán hagyják felfordulni a megfelelő biztosítással nem rendelkező delikvenst, de Amerikában is sántikálhat haza az amputált beteg, rögtön a műtét után, ha nem kellően luxuskategóriás az egészségbiztosítása.
Orbán Viktor kormánya tizenhárom éve igyekszik megbirkózni az egészségügy ránk hagyott csődtömegével, és ebben a legkevésbé sem partner a funkcióját félreértő, pitiáner zsarolásra szakosodott Magyar Orvosi Kamara. A kamarának például ahhoz sincs egy szava sem, hogy a magyar orvosok az idén januárra kiteljesedett impozáns béremelésért valóban megdolgoznak-e, s mit kérhetne számon rajtuk a fenntartó. Hiszen sokan, akik önfeláldozóan dolgoztak eddig is, ma alaposan megdolgoznak a nettó egy-, de akár két és fél milliós fizetésükért, míg mások ugyanezért a pénzért a lábukat lóbálják, és alig várják, hogy megkezdődjön a délutáni fusimeló. Öröm, hogy sikerült megállítani az orvosok elvándorlását, de senki – akinek nem inge, ne vegye magára – nem sértődhet meg az elvárások fokozásától.
A teljes írás ITT olvasható.
Fotó: MTI/Lakatos Péter
csakafidesz
2023-10-04 at 21:17
Theo 2023-09-27 at 14:51
“Az ápolást is vissza kell állítani, ma már alig van szakképzett rendes ápoló, … érti is a szakmát. Az orvosok erről se vesznek tudomást, de egyébként nem itt tudják, nem is ellenőrzik, hogy mi folyik az osztályon, amint elmennek.”
———————————————————————————————–
Az áplókról is könyvet lehetne írni, és nekik még mindig sovány a pénzük. Nos csak azt jelezném, hogy az ápolók, főképp a hozzá nem értők ki tudnak suvasztani egy beteget, és szerintem évente jónéhány haláleset az ő hibájukból történik, csak ezt nem szokták publikálni.
csakafidesz
2023-10-04 at 21:03
csakafidesz 2023-09-27 at 07:18
Mint fentebb írtam az idén műtétem volt. Az operáló, lelkiismeretes orvosról is írtam. Mi történt előtte? Ez a lelkiismeretes doki elküldött a kötelező vizsgálatokra, vér, vizelet, röntgen, stb. Nézi az eredményeket, csóválja a fejét. Utána kitölt egy lapot, hogy a labor állapítsa meg a vércsoportomat.
Csodálkozok. A doktor magyarázza: Nincsen itt a számítógépben, és bemondásra pedig tőlem sem fogadhatja el. A műtét előtt kell arról gondoskodni, hogy kéznél legyen a vér szükség esetére.
Nos a Synlab (magáncég) egyetlen egy esetben sem nézte meg a vércsoportot! Legalább 5-6 vérvizsgálatom volt az elmúlt években, és most is csak erre a külön kérésre nézték meg egy újabb vérvétel keretében.
Évek óta fent voltak az adataim, a kórtörténetem a számítógépen, de a vércsoportom nélkül.. Döbbenetes! Ezt nevezik nyilvántartásnak? Szerencsére a mostani műtét óta benne van ez is a nyilvántartásomban. A számítógépes nyilvántartásról: Amatőrök vezették és vezetik az egészségügyet, ha ilyen alapadatok hiányoz(hat)nak a számítógépes adatbázisból.
kanigunda
2023-09-29 at 13:09
polizza 2023-09-29 at 01:16
Ebben egyetértünk, csupán én nem bontottam ennyire ki.
Sajnos nem jut mindenkinek, pláne a mai árak mellett nem, viszont
sok, hatékonyabb eljárás is keletkezett.
Pl.: ELIQUIS vs. SYNCUMAR.
Elkerülhetetlen a járulékemelés. Meg annak a kerékkötő Kamarának a
megreformálása. Sok sok sok a tennivaló. Engem egy magánkorházban
nyiffantottak majdnem ki és egy másik esetben egy államiban raktak
gyorsan és jól össze.
polizza
2023-09-29 at 01:16
kanigunda2023-09-27 at 16:32 – ha netán még erre jár:
Én nem vagyok ellenére az időpontos vizsgálatoknak.
Jobb, mint régen – 90-es évek eleje – amikor kapunyitáskor már ott tolongtunk, rohantunk fel a doki rendelőjéhez, hogy a kitett 30 db sorszámból még legalább az utolsót elcsípjük. És reggel 7-től ott ültünk délutánig.Közben volt, hogy el kellett mennie a doktor úrnak váratlan, sürgős műtétre rendelés közben is. De mindenki kivárta, mert jó szakember, rendes, gondos orvos. Akkor sem volt ám mind olyan.
Egy héten egyszer volt rendelési napja. Volt, hogy az ember csak a harmadiknál jutott sorszámhoz.
De mindig és mindenkinek azt mondta, ha komoly gond van, ne várjanak rendelési napra, sorszámra…….
minden reggel 7 óra után már engem megtalálnak az osztályon jövök-megyek a folyosón, oda kell jönni, odalépni hozzám és segítek. Mert az idő fontos lehet.
De ezt csak akkor, ha baj van.
Csakhogy manapság ilyen nemigen van. Hanem adminisztratív személyzet – csajok – döntenek sorsokról. Mert az időpont sors lehet. És azt ők osztják.
Na ezt nem tudom elfogadni
kanigunda
2023-09-27 at 16:32
polizza 2023-09-27 at 15:35
Látja, pont ezek a témák mint az aljas várólista (thatcheri találmány) amik miatt néha ki lehetne
menni az utcára és nem az ilyen csimpánzpofájú hibbantak kerítésrázogatós bulijáért vagy az írni-
olvasni alig tudó, lefizetett süldő kamasz diákok állítólagos tanártüntijére. Szóval lehet, hogy
a jelenlegi rezsim is fáziskésében van az EÜ-t illetően. Az un. ellenzék meg konkrétan szarik rá.
Mem tudom ez az átjárhatóság blokkolása tényleg kiterjed-e arra, hogy ha privát kezdek el egy kezelést
akkor onnantól már minden mozzanatnál csak a fizetősben maradhatok. Mert ha így van akkor ez úgy marhaság
és igazságtalan ahogy van.
polizza
2023-09-27 at 15:35
Külön vezetés, vagy mással együtt……..nem érdekel.
De a szétválasztással kapcsolatban a magam részéről követelem, hogy:
pl. sok évvel ezelőtt július elején kaptam beutalót a körzetitől UH-ra, bizonyos tüneteim miatt.
Sok-sok telefonálás után kiderült, hogy a gép javítás alatt, így az UH elvégzésére aug. akárhányadikán került sor. Kiderült, érzékeny helyen nem pici tyúktojásnyi akármim van. A lelettel visszamentem a körzetihez, aki adott beutalót az illetékes szakrendelésre, ahol közölték -egy csaj- velem, hogy több mint 3 hónap után mehetek, x napon y óra-perc, z sz. szoba, drXY. Meg sem rezzentek attól, hogy esetleg azt én meg sem érem, ha olyan a dolog. Nem is érdekelte, senki nem rangsorolt az előzetes tünetek szerint.
Jeleztem a körzetinek, hogy egyhamar ne várjon vissza az eredménnyel. Akkor adott egy beutalót egy másik szakrendelésre, ahol 2-3 napra adnak időpontot ÉS!, adhatnak a beteg részemmel kapcsolatos spéci laborvizsgálatokra beutalót. A körzeti ugyanis olyat nem adhatott. Így mire megyek a nekem kellő szakorvoshoz, tudom vinni a laboreredményt, nem járok úgy, bő 3 hónapot vártam, és akkor kezembe nyom egy laborbeutalót, amivel majd újabb bő 3 hónap eltelte után jutok vissza be hozzá.
Közben véletlenül találkoztam valakivel, aki adott egy ötletet, hogy kit keressek meg a magánrendelésén.
Megtettem, kb hét közepén, hétfőn este már ott voltam, vittem az UH-t + a bizonyos bővebb labort.
És utána be kellett mennem a szakrendelői rendelésére – nem lakóhelyem szerinti, de mint ott kiderült, a körzetim oda is dolgozik, így, meg hogy gyenge szellemi képességűnek mutattam magam, végül regisztráltak – az orvos meg ellátott az összes kellő beutalóval és közölte, hogy függetlenül attól, hogy erről a dologról majd jó-, vagy rosszindulatúság derül ki(ha rossz, lehet meg se értem volna a bő 3 hónapot!), a méret és elhelyezkedés miatt biztosan műtét kell. Mivel ugyanis nem tudjuk mennyi idő alatt nőtt ekkorára, ha beindul, életveszélybe is kerülhetek.
És a beutalókkal szépen megcsinálták az összes vizsgálatot, megtudtuk hogyan állunk, még mielőtt eljött volna az a nap, amikorra az adminisztratív személyzet által adott első orvoshoz mehetési időpont lett volna. De senkinek nem kívánom azokat a napokat a bizonytalanságban.
El lehet ítélni ezt az orvost, mert magánrendelésen fogadott és ugye ez az, hogy összekeverte…….
És nem másik magánrendelőkbe küldött a mindenféle drága, saját zsebemből fizetendő vizsgálatokra……
De úgy érzem az én érdekemben, az én életben maradási érdekemben és az én anyagi érdekemben tette. (És a nála való megjelenésért igazán nem kért magas összeget.)
Erre esküdött fel. Mert kifizetni mindent nem tudtam volna. Mondhatta volna, hogy akkor várjam ki a soromat, max már előtte feldobom a bakancsot, hirtelen és elég borzasztó módon.
Viszont ha kivártam a sorom, akkor is ugyanúgy a TB-nek kellett volna fizetnie a vizsgálataimat, ugyanazokon a TB-s helyeken. Legfeljebb még hozzájött volna pár szívroham, +táppénzköltség, stb.
Szóval én továbbra is azon a véleményen vagyok, ha egyszer nekem jár az a labor, UH, röntgen, MR, bármi más, akkor az járjon, akkor is, ha mivel élni akarok
– bár lehet ez egyesek szemében elítélendő, csak akkor elfogadható, ha 8 elemis ilyen-olyan természetgyógyász eleve marhaságait veszem igénybe – leveszem a TB válláról a TB által időben elvégeztetni nem képes szakorvosi vizsgálatot. És azt kifizetem.
De nem ám hogy akkor mindent és mindig a hátralevő életemben!!!!!! Ne nézzenek hülyének! 40 évig egyetlen nap kihagyás nélkül dolgoztam és mindig a teljes jövedelmem után fizettem, ahogy az elő volt írva.
És most azért, mert nem sikerül megtalálni a megfelelő -kecske is… káposzta is … – megoldást, én dögöljek bele! Mert az eü személyzet egy része végtelenül pénzéhes, és a munkahelyen politizálnak a ballibek, hergelve a betegeket is a kormányzat és megoldásai ellen. Hogy úgy -nem-dolgoznak, hogy a betegek és hozzátartozók úgy egyben az eü-t és a kormányzatot hibáztassák. Mert ez is dívik ám!
Vannak, akiknek minden szava egy célzottan kilőtt nyílvessző.
Szóval ha nem működik, abban az eü szereplői mélyen benne vannak, hogy ha egy rendelő, kórház koszos pl., akkor hol a vezetés? Ha az orvosok sok esetnél eredménytelenek, hol a vezetés? Osztály szinten? Igazgatói szinten?
És még valami. Az orvosok elvárják a kiemelt tiszteletet. Ezt egy részük teljes mértékben meg is érdemli. De nem mindegyik. És nekik maguk között kell elintézni azokat, akik lejáratják a hivatásukat. Mert ugye annak valóban hivatásnak(és nem simán egy szakmának) és művelőinek valóban magasabb szinten is állónak kellene lenniük. Mert a hivatásuk azzal KELL járjon.
Ezt tudniuk kell már azelőtt, hogy oda jelentkeznének.
És erre kellene őket ösztönözni végig. És Utána is, az idősebbeknek a fiatalokat. Mert rajtuk emberi életek múlnak. És azok megmentéséhez időnként nekik kell áldozatot hozni. Ezt vállalták, erre esküdtek fel.
Ja! ami meg az egykori kórházi napidíjat illeti, végül azt csak megnövelték és kiterjesztették a nyugdíjasokra is – már akik netán nem a szorosan vett körzetükben fekszenek -, mert ősidők óta úgy volt már, hogy a kórházban töltött napokra kevesebb táppénz járt, mint az otthon töltött betegnapokra.
Merthogy ,,etetnek”(ha ehető) és fűtenek és víz, villany, fürdő(ha van gusztusod hozzá), meg ,,takarítás”. Azért most már ezeken a területeken is jobb. Ha nem is mindig és mindenütt.
Theo
2023-09-27 at 14:51
Érthetetlen, hogy miért kapták meg azt a nagy béremelést elvárás nélkül. Most már rosszul esik nekik nekiállni dolgozni.
Némely körzeti orvos is alig dolgozik, nem jár ki beteghez, odamenni csak bejelentéssel, a telefont nem veszi fel. Péntekenként már nem dolgozik, menjünk az ügyeletre.
Az ellenőrzés hiánya nagy gond. Ne a halapenzen rugozzanak, csak azoknál, akik előre, és akik követelik. Magánrendelos orvos ne legyen állami kórházban is, tudtommal erről volt szó.
Az egészségügynek NONPROFITNAK kell lennie, láthatjuk, hogy a profitorientáltsag csak aremelkedeshez vezet hosszabb távon, nem jobb ellátáshoz.
Az ápolást is vissza kell állítani, ma már alig van szakképzett rendes ápoló, aki nem hat helyen dolgozik és érti is a szakmát. Az orvosok erről se vesznek tudomást, de egyébként nem itt tudják, nem is ellenőrzik, hogy mi folyik az osztályon, amint elmennek. Nem kell több csilivili eszköz, szakképzett nővér és helybeni ellenőrzés kell.
kanigunda
2023-09-27 at 14:30
“…50-nek? 100-nak…”
Ejnye, bejnye. Lölő kimaradt 😉
Szóval csak a szokásos hüjje fidesz meg 13 év meg a stadionok. Nem mintha ennek sok köze lenne az alaptémához.
A Hugyos Gyufa alatt ugye elfogyott 3 miniszter (Kovács Pál, Szabó György, Kökény Mihály). A Fletó alatt 4
(Molnár Lajos, Kóka János, Horváth Ágnes, Székely Tamás). Na, Kókadt Jancsi, ő is ugyi orvos volt 😉
Az eredményt meg ismerjük. Szóval ez sem igazán azt támasztja alá, hogy a miniszteri rang, pláne sok miniszterrel
garancia is bármire. De hát ők értettek hozzá, korház és rendelő felújítások voltak. Ja nem. Közben az utolsó
pillanatban lehetett csak megakadályozni az EÜ “piacosítását” (a bőségesen jelenlevő gyengébbek kedvéért: a
totális és végleges szétlopásást és a mazsolák kicsipkedését). Ugye a HOSPINVEST is egy remek, piaci alapon,
hatékonyan működő … csőd volt. Ismertem őket, volt velük anno kapcsolatom. Ezek a kis sasszék egészen biztosan
csak javitották az EÜ anyagi helyzetét.
Javaslom a lelkes bértollnokoknak, hogy kissé nézzenek körbe a valóságban is néha, ha az idejük engedi! Megéri. Segít
a korlátokat áthágni. Csak pár jelentéktelen segítség: Bajcsy-Zsilinszky kórház, XVI. ker. rendelő, Irgalmasrendi
kórház. Na, most lehet nagy bölcsen megint a 13 éven visongani!
Kórháztartozás. Nos, a MaSzoP 12 éve alatt minden fényesen ment. Nem is hamozódott fel tartozás. A fenébe, ez se
stimmel!
Persze, hogy a 13 év se tudja a csődtömeget se lenyelni se kiköpni amit az elődök 16 év alatt ideraktak, de
mondjuk egy EÜ reform úgy 1 generáció. Ha valaki nagyon okosnak érzi magát jöhetnek az ellenpéldák. Mert éppen
mindenki rohadt jól tudja mit s miért nem de a hogyan igent, nos azt senki. Csak várja fillérekért a Fekete Erdő
Klinikát.
Akkor kezdjük: átjárhatóság kodifikálása, mert a mostani, tervezett gyakorlat valóban kissé necces dolog, a TB
járulék pontos nevesítése, hozzárendelése és megduplázása. Már hallom is a rendkívül harcos és önzetlen ilyen-olyan
védőket, hogy a Zorbán megint az éhenhalók zsebében turkál.
K
2023-09-27 at 14:11
Az egészségügy és az orvosok még sohasem kaptak ilyen magas munkabéremelést ,a liberális ellenzék amikor kormányon volt nem tett ilyet, de ha kormányon lenne akkor meg pláne nem.
Az egészségügy sohasem volt ilyen jószándékú irányítás alatt, és a Gyurcsány-lázítás azt akarja hogy visszaéljenek a jószándékkal.
K
2023-09-27 at 14:04
Vélemény2023-09-27 at 11:48
Maximálisan IGAZAD VAN…..:
Azt írod…:
“NO DE, azt senki sem akarja figyelembe venni, hogy az ezer karú polip Cosa Nostra maffia rendszert sem lehetett 1-2 év alatt felszámolni!!!!…….és kőgazdag orvosbárók mindig pár lépéssel meg fogják találni azt a kiskaput, ahonnan kiszedik az állam pénzét a rendszerből!”
*******
Ezért fontos hogy a belügyi(rendőrségi) minisztere ugyanaz legyen mint az egészségügynek van .
Remélem a rendőrség komolyan vizsgálódik a lusta és pénzsóvár egészségügy területén.
t
2023-09-27 at 14:01
K
Egyenlőre a mostaniaktól kell megvédeni mert ők működtetik.
t
2023-09-27 at 13:58
Vélemény
Gratulálok a langyos vízben való dagonyázáshoz.
Ez egy olyan ország ahol jószerivel senki nem tartja be a törvényeket mert betarthatatlanok. De ehhez ne kelljen már tapsikolni. Az égész ország egy nagy kupleráj mert minden törvénynek van kiskapuja, eleve úgy hozzák meg.
K
2023-09-27 at 13:57
mentsük meg Magyarországot Gyurcsány zsugori pénzsóvár lusta orvosmaffiájától.
K
2023-09-27 at 13:53
Vélemény
2023-09-27 at 13:31
Igazad van, a magyar (orvos) maffiához képest KisMiska az olasz maffia…..:
Olaszország egy álkeresztény, álszociáldemokrata ország ahol a maffia diktatúrája is meghúzódik a háttérben, és én ezt nem tekinteném példaképnek.
Olaszország ugyanolyan mint Franciaország, ahol az “értelmiség” nagy része szó szerint kommunista.
A jelenlegi magyar egészségügy még most is jobb mint az olasz, vagy francia vagy angol.
Vélemény
2023-09-27 at 13:31
t§ Yoggi
Egyszerű törvény a bebetonozott kemény anyagi és egyéb érdekeket sértő pókhálószerű ködös rendszerrel szemben? Tényleg?!!!
Akkor miért kell minden éveben szemetet szedni az egész országban? Van törvény: ne szemetelj, ne dobd el a hulladékot…..és mégis mi van, minden zsebkendőnyi terület szemetes! Hogy kerül az oda?? ..hiszen van törvény, mindenkinek be kellene tartani,…de vannak egyesek, akik nem így gondoljék, ők többek, nem fizetnek a szemét szállításért!
A foci: ha nincs stadion, nincs felszerelés, …..nem lesz játékos akiből a tehetségeseket ki lehet válogatni???
K
2023-09-27 at 13:28
Én szemmel is láthatóan az orvosok LUSTASÁGÁT említeném meg, aminek fő indítéka és oka az orvosok pénzszerzési mániája.
t
2023-09-27 at 13:09
Vélemény
2/3, pénzbősége,13 éve, tudod!
Nem a lyukas fazekat kell foltozgatni a törvényekkel hanem új egyszerű mindenki által betarthatóakat hozni. És ezt párt beállítottságtól mentesen meg lehet csinálni.
Álmos6
2023-09-27 at 13:08
Ez saját magával társalog.
Yoggi
2023-09-27 at 12:14
@Velemeny
“Ma meg már az a probléma, hogy stadionok kicsik és nem jut mindenkinek jegy.”
Ezt hol hallottad? Maximum évente 5-6 meccset és két stadiont (Puskás és Ferencváros) érint. Ennél azért némileg több épült az elmúlt években.
Meg hát egy borgőzös éjszaka után Vésey úr is megfogta végre a lényeget, hogy nem a stadion fog jól játszani, hanem a játékosok, akiknek a kineveléséhez meg szakemberek kellenek. Abból persze nehéz lopni…
“A kommunista korrupt és ballib hálapénzes orvosbárók…”
Az egyik messze földön híres orvosbáróból éppen a fidesz csinált minisztert. (Aztán persze rájött, hogy teljesen alkalmatlan a pozícióra, így elküldte magyarságot kutatni..)
“az Orbán kormány megkezdte jogszabályokkal felszámolni, az egészségügyet pókhálóként átszőtt és mindenfelé elfolyó pénzügyi csapokat”
Ebből kifolyólag aztán minden eddiginél nagyobb a fideszes káderigazgatók által vezetett állami kórházak adóssága, amely minden hónapban egyre csak növekszik tovább. Nyilván jól csináljak…
“Szerintem nem Pintért kell okolni, és szakmailag hozzá nem értő csizmásnak beállítani…..”
Nem, prímán ért hozzá. 13 év teljhatalom után még mindig meg tudod találni, hogy miért nem a fidesz a hibás a dagonyázásért.
De ez a Karácsony bezzeg állandóan hárít!
Hány évnek kell eltelnie, hogy valamiért a fidesz is vállalja végre a felelősséget?
50-nek? 100-nak? Mindig annyinak, hogy már senki ne emlékezzen rá?
Szerencsére nem vezetnek az orrodnál fogva. Szerencsére…
Vélemény
2023-09-27 at 12:11
…és a problámához még tegyük hozzá az átláthatóságot gáncsoló gyógyszergyártók és egészségügyi eszközöket gyártók ellenérdekelt polip rendszerét, …..úgy, hogy már is nem olyan egyszerű, mint, ahogy a sarki fűszeressel megoldani az ezer sebből vérző egészségügyi rendszert……
Vélemény
2023-09-27 at 11:48
Az egészségügy is olyan, mint a foci: mindenki jobban ért hozzá! Szóval évekig azt hallgattuk, az volt a nemzet problémája, hogy Orbán ’stadionokat épít’. Ma meg már az a probléma, hogy stadionok kicsik és nem jut mindenkinek jegy..…..ezért persze kezdetnek egyből fel is üti a fejét a jegyüzérkedés, az ingyenélő lopás!
Az egészségügyben majdnem ugyanez a helyzet. A kommunista korrupt és ballib hálapénzes orvosbárók által íratlan szabályokkal leuralt egészségügyben az Orbán kormány megkezdte jogszabályokkal felszámolni, az egészségügyet pókhálóként átszőtt és mindenfelé elfolyó pénzügyi csapokat. Persze most meg már mindenki azzal jön, hogy miként lehet, hogy ez még nem sikerült!!!!……még mindig ott vannak a kiskapuk, az állam által finanszírozott pénzek ilyen-olyan módon és úton történő elfolyásának lenyúlása, bújtatott lopása!!…….…na, és már is itt van, hogy mindenki jobban érti, hogy mit kell csinálni! NO DE, azt senki sem akarja figyelembe venni, hogy az ezer karú polip Cosa Nostra maffia rendszert sem lehetett 1-2 év alatt felszámolni!!!!…….és kőgazdag orvosbárók mindig pár lépéssel meg fogják találni azt a kiskaput, ahonnan kiszedik az állam pénzét a rendszerből!
Ezer sebből vérzik az egészségügy,…. de addig amíg a kormány az átláthatósági törekvéseit nem támogatjuk, addig csak az elfolyó csapok számát növeljük! Ezértkáros és ártalmas az ellenzék, valamint az Orvosi Kamara külön utas támadása, mert ők nem abban érdekeltek, hogy tisztuljon a rendszer és, hogy a pénzek az állami korházakban maradjanak.
Szerintem nem Pintért kell okolni, és szakmailag hozzá nem értő csizmásnak beállítani…..hanem a bebetonozott és elmozdíthatatlan kőgazdag maffia hálózatot, ………akik miatt sok-sok orvos, ápoló, egyéb személyzet és mi a betegek szenvedjük a kárát!!…….Igenis, hagyni kellene, hogy szülessenek meg azok a törvények, rendeletek, amelyek átláthatóvá tennék a rendszert……és nem folyton támadni, ha egy keményebb rendelet születik,…….mert azzal csak a zavart keltő orvos bárók malmára hajtjuk tovább a vizet!!…..Szerintem egy jól szabályozott rendszerben nem tudna elfolyni az a sok állami pénz egyes emberkék zsebeibe,………ugyanúgy, mint a bezzeg nyugati országok esetében.
t
2023-09-27 at 11:32
K
“ A jelenlegi egészségügyi vezetés jobb , …..”
Ki az eü miniszter?
“A stadionokra pedig szükség van, az a kultúra része…..”
Kinek az egészséget őrzik a stadionok? Annak a 25 fős keretnek akik 2 hetente felb@sszák az ember agyát a teljesítményükkel?
Milyen kultúra része? Mikor mindenki egymás anyját szidja.
No de ezt hiába magyarázom egy olyan valakinek aki nem bírja elviselni ha egy nő nadrágot hord és nem szoknyát s ráadásul nem volt még meccsen.
Ezt a fogyasztói élményt megye 1 -ben (bocs vármegye 1-ben) is megkapod egy mészcsíkkal körbekerített libalegelőn.
K
2023-09-27 at 10:55
t
2023-09-27 at 10:31
Amikor az egészségügynek minisztere volt, akkor az semmit se csinált csak lóbálta a lábát, és a betegek helyzete és főleg egészsége nem javult.
Nincs szükség here semmittevő miniszterre.
A jelenlegi egészségügyi vezetés jobb , legalább foglalkozik azzal hogy jobb legyen a helyzet.
A stadionokra pedig szükség van, az a kultúra része , és a kulturálatlan országokban lepusztult a stadion, vagy nincs egyáltalán stadion…
.
Királytigris
2023-09-27 at 10:38
Az a legpikánsabb a témában, hogy aki adócsaló, vagy minimálbérre van bejelentve, vagy sokszor be sincs jelentve, és közben zsebbe kapja a többi fizetést, ekézi az egészségügyet.
t
2023-09-27 at 10:31
K
“ A jelenlegi vezetése az egészségügynek jobb, mint amikor külön minisztere volt.”
Miről beszélsz?!? Nincs eü vezetés!! Egy rendőr vezeti.
A stadionokban nincs sportolási lehetőség mert fű+ lelátóból áll. Az első csapat használja de csak bajnoki meccseken átlagban 2 hetente.
K
2023-09-27 at 10:23
Orientál
2023-09-27 at 09:22
Igazad van, az aberrált beteg DK aljas módon lázít.
K
2023-09-27 at 10:22
nemzeti
2023-09-27 at 09:28
A DK lázít, de úgy gondolom hogy kivédhető.
Az igazságot kell jobban kideríteni és azt hangoztatni.
Sok beteg egészségtelen életmódot folytat, amin már az orvos sem tud segíteni.
Sok orvos mérhetetlenül lusta és pénzsóvár kapzsi pénzsóvár……
*******
Az egészség megőrzéséhez “FIZIKAI” igénybevételre sportra is szükség van, amit az orvosnak receptre kellene felírni.
Az iskolákban a diákokkal a sportot meg kell szerettetni , erre való az oktatás.
Ott a nagyon helyesen felépített stadion, abban lehet sportolni, és nem a külföldi focistákat kell a Fradiban alkalmazni hanem magyart.
K
2023-09-27 at 10:04
nemzeti
2023-09-27 at 09:28
A szerencse a “mázli” hatására jól alakulhat egy beteg gyógyulása, de én ezt nem tetézném a “hálapénz” visszaállításával.
Olaszország egy álkeresztény, álszociáldemokrata ország ahol a maffia diktatúrája is meghúzódik a háttérben, és én ezt nem tekinteném példaképnek.
Olaszország ugyanolyan mint Franciaország, ahol az “értelmiség” nagy része szó szerint kommunista.
A jelenlegi magyar egészségügy még most is jobb mint az olasz, vagy francia vagy angol.
Ennek ellenére a közszolgálati egészségügy nem volt jobb amikor még “önálló minisztere” volt .
A jelenlegi vezetése az egészségügynek jobb, mint amikor külön minisztere volt.
nemLibernyák
2023-09-27 at 10:03
Nézzük mi is manapság az egészségügy: alapvetően közfeladat ugyanakkor hatalmas üzlet is. Mit vár el egy átlag páciens, hogy az általa befizetett járulék ellenében jó egészségügyi ellátást kapjon, Ez azt feltételezi, hogy az egészségügyben megfelelő források és gyógyító személyzet álljon rendelkezésre. Ugyanakkor a fejlett egészségügy sok befektetést igényel, a befektetők nyereséget akarnak, sok-sok nyereséget. Itt van az ellentmondás, egy közfeladatot ellátó szociális rendszerre piócaként ráépülnek a befektetők. Az államnak e kettő között kell megtalálnia az egyensúlyt. A kilencvenes években részben privatizált ágazatok, pl. diagnosztika, nagyon megterhelik a költségvetést.
Hazánkban lassan épül ki a magán egészségügyi ellátás, aminek az a lényege, hogy a páciensektől ki lehessen vasalni azt a maximális pénzt, amit, akár erőn felül is hajlandók az egészségükért áldozni. Mivel a magán egészségügy még nagyon gyenge infrastruktúrával és emberanyaggal rendelkezik, gyakorlatilag az állami szektorban dolgozó gyógyítók másodállásban végzik a magán munkát, részben igénybe véve az kórházi eszközállományt. Ezen a területen sok a visszaélés, mert különösen a döntési helyzetben levő vezetők esetében az orvosi eskü, a szociális szempontok háttérbe szorulnak, a kapitalista hozzáálás dominál. Ezen a területen kell az államnak átlátható és erős szabályozást alkotni, leküzdve az erős pozíciókban levő főorvosok, osztályvezetők ellenállását. Meg kell szüntetni annak a lehetőségét, hogy akik a döntéseket hozzák, ne legyenek érdekeltek a magán szférában is. Én mint becsületes járulék és adó fizető jó állami egészségügyi ellátást szeretnék, annál is inkább, mert az orvosok és ápolók képzését is az általunk befizetett adóból végezték.
tegyek hozzá
2023-09-27 at 09:47
Nem jó mániája a miniszterelnöknek,hogy egy kulcságazatnak nincs egyedüli minisztere.
Sajnos joggal vagdalkozik emiatt az ellenség,mert
azok ellenzéknek nem mindhatók.
Orientál
2023-09-27 at 09:31
t Te pontosan azt csinálnád mint amit az mszp-s szdsz-es Gyurcsányodék Bajnaidék csináltak teljesen csődbe lökték a hazánkat aminek áldozatául esett az egészségügy persze te mára a dk-s Gyurcsányodékkal együtt visszahoznád az orvos beteg találkozáskor a kötelező beteg általi fizetést és a kórházban minden bent feküdt napért a betegnek fizetnie kellene miattad.
nemzeti
2023-09-27 at 09:28
K !
A hálapénz. Tudom gusztustalan,etikátlan,csaló.
De az orvosgeneráció azon nőtt fel.
Az idősebbek betartanak,meg ahogy írod.
Egyébként csak Olaszországgal tudok példálózni.
Fél családom kinn él.
Ott nincs betiltva,nem is megy nélküle semmi.
Nagy uniós ország…..
S sajnos megragadva a hiányosságokat a DK féle
együttes ezt kihasználja és lázít.
Orientál
2023-09-27 at 09:22
Én 2007-től jártam olyan kórházban többszőr látogatóba betegnél amely kórtermeiben alig hogy elkezdett esteledni egyből megjelentek a csótányok valahogy én ide teszem a balliberális mszp-s szdsz-es Medgyessyék Gyurcsányék Bajnaiék égészségügyet tönkre tevő politikájukat jól emlékszem arra amikor a balliberális Gyurcsányék csődbe szétlopták széthazudták a hazánkat akkor ilyen hazudozásukkal álltak elő Gyurcsány a Horváth miniszterével együtt hogy minden kórházi ágy mellé telepítenek zárhatót értékmegőrzőt na azt is csak hazudták mszp-s Gyurcsányék szdsz-es Horváthék és rengeteg ilyen hazug ígéreteik voltak vigyáznunk kell mert Gyurcsányék elkezdték ismét nagyobb fokozatú ígérgetéseiket.
K
2023-09-27 at 09:22
nemzeti
2023-09-27 at 09:08
Amikor egy ember beteg lesz és rászorul az egészségügyre és bekerül a korházba, akkor látja a tényleges helyzetet, a saját bőrén és saját kárán tapasztalja.
Sok olyan korházi osztály van, ahol 1999-ben 20-30 beteg feküdt, ma 2-3 beteget látni.
Én szemmel is láthatóan az orvosok LUSTASÁGÁT említeném meg, aminek fő indítéka és oka az orvosok pénzszerzési mániája.
******
Természetesen én is szeretnék jóhiszemű lenni, és jóakaratú lenni , erre törekszem.
Aki letagadja a 2010 óta történt eredményeket az egészségügyben az rosszhiszemű, és rosszakaratú.
t
2023-09-27 at 09:15
Mikia53,K
Ha egy működési rendszer köztudottan nem jó akkor meg kell változtatni. Lehetőség volt van rá. Erre kell használni a 2/3-ot.
Ha nincs miniszteri szinten képviselője a témának akkor a kóklerek vagdalkozása ezt eredményezi. Olyan vezető kell aki belülről ismeri a működést és nem egy csizmás rendőr.
nemzeti
2023-09-27 at 09:08
K !
Sok dologban jó a meglátásod,de azért azt én nem mondhatnám,hogy teljesen szét kell választani
a két rendszert. Inkább átjárható megoldás kellene.
Mert ez a mai,a hálapénz tiltásával ennél az orvosi
generációnál nem megy.
90 előtt ettől már hogyne lett volna normálisabb.
Felsoroltam tegnap egy Ildikó nevű hölgynek,mik
voltak s ma mi nincs.
Óriási árat fizetünk ezért a mai helyzetért.
nemzeti
2023-09-27 at 08:58
K !
Annyi előre vagy visszalépés már megtörtént,hogy
a magánorvos a kórház berendezéseit nem használhatja.
Legalább is városomban.
Viszont ha elmész magánorvoshoz vizsgálatra,a továbbiakat a kórházban már az-az orvos nem fojtathatja a kezelést. Nem,hogy átjárás nem született,hanem szétválasztás történne.De ez sem megy,mert pl. egy sima ultrahangra 4 hónapot kell várni.
K
2023-09-27 at 08:56
t
2023-09-27 at 08:36
Nagyon téves a meglátásod…:
Már a kommunista rendszerben 1990 előtt sem volt jó a közegészségügy, akik éltek akkor ezt nagyon jól tudják.
Ezen a helyzeten rontott a Gyurcsány-kormány a privatizációval.
Azóta 2010 óta valóban nagyon sokat fejlődött az egészségügy , és rosszindulatú az aki ezt letagadja.
Ennek ellenére most is sok súlyos probléma van, amiről nem a jelenlegi kormány tehet.
“Az egészségügyben a piac törvényei ” mérhetetlen károkat okoznak , azt MEG KELL SZÜNTETNI
A közszolgálati egészségügy nem ráfizetéses, mert az a társadalom ami egészségesebb, az több eredményt ér el fizikailag és szellemileg.
*****
A lusta közszolgálati orvosokat munkára kell bírni .
SZIGORÚ törvénnyel meg kell szüntetni azt hogy a közszolgálati orvosok másodállásban magánorvosok legyenek .
Meg kell szüntetni a közegészségügyben a várakoztatási rendszert, a telefonos előjegyzési rendszert, a korábban működő sorszámosztás vissza kell állítani, stb….
mikia53
2023-09-27 at 08:55
t
2023-09-27 at 08:36
Ninc igazad, vagy nem ismered az egészségügy finanszírozását!
Ez a HBCS: homogén betegség csoport.
A betegségeket csoportosították és ezekre megállípítottak pontokat, hasonlóan mint Németországban vagy máshol is.
A finanszirozás, a betegség kezelése e pontok alapján történik.
Az, hogy egy pont mennyit ér az országgyűlés a költségvetés során állapítja meg.
Azonban ez a pont-forint érték általában nem fizeti ki a tényleges kezelés költségét.
Tehát egy kórházi elbocsátás után a TB nem a valós költséget fizeti ki.
A mai kórházi kezelés elszámolásában nem jelenik meg pl: 12db injekció, (tű, fecskendő), gyógyszerek, lepedőmosás, stb.
Ezért szaporodott el a többféle betegség regiszrálása, hogy több pontot gyűjtsön be a kórház.
De a kórházi vezetés különböző érdekköröknek is meg akar felelni, ezért a kórházi beruházásokhoz is állandóan keresnek szponzorokat az újabb műtéti technikákhoz.
De hiába is hoznak újabb műtéti technikáka, rövidebb gyógyulási időt eredményezve, az össz pont érték felülről be van határolva, magyarul az elosztható pénz mennyisége nem a tényleges befizetés után jár, hanem a költségvetés határozza meg.
Ha kevesebb az egészségügyre fordítható pénz a költségvetésben akkor a pontértéke is lejjebb megy.
Ott kellene változtatni, hogy az egészségügyi járulék az ne a NAV számláján landoljon, hanem a TB-hez follyon be!
t
2023-09-27 at 08:36
Ha egy területnek melynek nincs kormányzati képviselője akkor ez várható. Az elmúlt időszakban minden adott volt ( pénz, törvényalkotási lehetőség) hogy ezt a problémát megoldják. És ez nem az egyetlen terület.
Egyébként meg lehet csűrni-csavarni a dolgot az egészségügyben is a piac törvényei kell hogy érvényesüljenek. Ki többet fizet az magasabb szintű ellátáshoz jut.
2 ÉNAKI
2023-09-27 at 08:27
Tizenhárom év is kevés ahhoz, hogy Gyurcsány Kormány által kivéreztetett egészségügyet a Fidesz Kormány végérvényesen rendbe rakja.Felelőség terheli a Gyurcsány kormányt az egészségügy tőnkretételéért.Az esztelen privatizációival és intézkedéseivel a nép egészségével játszott. A Fidesz Kormány jelentős intézkedéseket vezetett be,minek.következtében az egészségügy feljött egy szintre. Korán sem azt jelenti,hogy minden megoldódott,de sokan elfogadhatónak tartjuk a mai egészségügyi ellátásokat. Az Orvosi Kamara nem müködik együtt a Kormánnyal,azt választotta,hogy az árnyék kormánnyal karöltve tüntetéseket szervezzen,nem létező okokra hivatkozván. A Kormány saját hatás körében erte el a mai egészségügy szinvonalát.A fizetés az orvosoknak tisztességes, szó nem lehet több. A lelkiismeretes orvosok az emelt pénznélkül is végezték Hipokratesi esküjüket,a gyógyíto munkájukat.
K
2023-09-27 at 08:13
Szigorú törvénnyel kellene tiltani azt hogy egy közszolgálati orvos MÁSODÁLLÁSBAN magánorvos legyen.
K
2023-09-27 at 07:57
Mindezen problémákhoz adódik az hogy a közszolgálati orvos másodállásban egyben magánorvos is, és mint magánorvos a PRIVÁT BETEGEK ESETÉBEN IS közszolgálati egészségügy infrastruktúráját és eszközeit használja ezt szigorú törvényekkel meg kellene szüntetni.
K
2023-09-27 at 07:47
Maximálisan szuper a fenti cikk és örülni kell annak hogy legalább idáig eljutottunk.
A régebbi problémákhoz adódott az , hogy a Gyurcsány kormány privatizációja elrontotta az egészségügyet, és MOST 2010 óta 100-szor jobb az egészségügy.
Mindennek ellenére..::
A közszolgálati állami egészségügy a mesteri módon kidolgozott várakoztatási rendszerrel és a telefonos előjegyzési rendszerrel arra kényszerítik a betegeket hogy magánorvosi rendelőkbe menjenek.
Az a beteg akinek nincs pénze, az mire sorra kerül vagy meggyógyul vagy meghal.
Az állami közszolgálat orvos VÉGTELENÜL LUSTA.
Mindezen problémákhoz adódik az hogy a közszolgálati orvos másodállásban egyben magánorvos is, és mint magánorvos a közszolgálati egészségügy infrastruktúráját és eszközeit használja ezt szigorú törvényekkel meg kellene szüntetni.
K
2023-09-27 at 07:35
Elolvastam a Magyar Nemzetben is Huth Gergely írását.
Maximálisan szuper örülni kell hogy megíródott, a következőket tenném hozzá….:
A tény hogy az egészségügyet a Gyurcsány-kormány tette tönkre, és ma 100-szor jobb az egészségügy mint 2010-ben… DE….:
Mindennek ellenére most is vannak olyan problémák amik a Gyurcsány kormány idejéből vagy korábbról visszamaradnak.
Könyvet lehetne mindezekről írni, de röviden távirati stílusban…a problémák a következők:
A közszolgálati egészségügy mindent megtesz hogy a betegeket a magánorvosi rendelőkbe terelje, a mesterien felfokozott várakoztatási rendszerrel a telefonos előjegyzési rendszerrel.
A közszolgálati orvos VÉGTELENÜL LUSTA , és nincs remény arra hogy javuljon a helyzet.
Mindezen problémákat fokozza az hogy a közszolgálati orvos másodállásban egyben magánorvos is.
Ez már az arcátlanság és a pofátlanság teteje, nagyon szigorú törvényekkel kellene megakadályozni az ilyen összeférhetetlen helyzeteket.
Tehát ez egy olyan rendszer amiben ha NINCS PÉNZE a betegnek akkor mire sorra kerülne, vagy meggyógyítja magát, vagy belehal a betegségében.
*******
Az egészségügyben lévő problémákat bárki a saját szemével is láthatja , ha van az emlékezete alapján összehasonlítási alapja, ugyanis például egy kórházi tüdőosztály beteglétszáma 1999-ben 20-30 fő volt, ma 3-4 fő.
*******
Az állami közszolgálati egészségügy mindent megtesz hogy a betegeket ne kelljen ápolni , és az állami közszolgálati orvosok VÉGTELENÜL LUSTÁK.
*******
Sajnos mindezek ellenére azért meg kell említeni hogy sok ember felelőtlenül áll hozzá saját egészségügyi helyzetéhez, felelőtlenül rongálja saját egészségét, és sok esetben az orvos sem tud rajta segíteni.
csakafidesz
2023-09-27 at 07:18
Nézzük! Az idén operáltak. Szerdán volt a műtét, a pénteki viziten mondta a fődoki, hogy hazamehetek. Az operáló orvosom egy karakán sebész dühösen felemelte a hasamból kivezetett csövön jövő váladék gyűjtőedényét és kerek-perec közölte, hogy a sebváladék fele sem távozott, egy héten belül ki fog fakadni a seb a varrás mentén. Mivel péntek van hagyjanak ott a hét végén. Nos sikerült is kiharcolnia. A lelkiismeretes doki felragasztott egy fehér papírcsíkot az edényre, bejelölte, ráírta a dátumot. Másnap a nővér jelölte, majd hétfőn a doki diadalmasan megmutatta a kollégáinak, hogy több, mint kétszeres a váladékmennyiség.
Elgondolkodtató, hogy műtét után miért is igyekeznek szinte azonnal hazaküldeni a beteget. Egy-egy lelkiismeretes orvos kiállása kell ahhoz, hogy a beteg tényleg gyógyultan távozzon.