Az interjú néhány éve készült dr. Boross Péter volt miniszterelnökkel. A most 95 éves Boross Péter tiszteletére elevenítjük fel a legfontosabb gondolatait a rendszerváltásról és Antall Józseffel, az első szabadon választott miniszterelnökkel való barátságáról, az MDF-kormányban végzett munkájáról, amit miniszterelnöksége előtt mint a polgári titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter és belügyminiszterként folytatott. De szóba kerül a taxisblokád, az MSZP és az SZDSZ hazaellenes, országunkat lejárató tevékenysége, a liberálisok összeborulása a kommunistákkal és az úgynevezett „kamikazekormány” bukásának okai.
Boross Péter egy rendkívüli korban volt különlegesen sokrétű politikus, aki Antall Józseffel, a rendszerváltás első szabadon választott miniszterelnökével végezte azt a kormányzati munkát, amely átmenetet jelentett a kádári kommunista diktatúrából a parlamentáris demokráciába. Boross Péternek fontos szerepe volt titkosszolgálati miniszterként, majd belügyminiszterként a titkosszolgálat és a rendőrség demokratizálásában. Antall legfőbb tanácsadója és barátja volt, akire 1954 óta bizalmasaként tekintett, miután mindketten, még a Rákosi korszakban rendőri felügyelet alá kerültek.
Antall József halála után 1993-ban Boross Péter követte őt a székben. Politikai harcaihoz, a magyar nemzetért végzett nemes feladataihoz kevés időt jutott neki, alig több mint fél év. Az SZDSZ és az MSZP, egyáltalán a balliberális ellenzék megvádolta Borosst, hogy nem akar 1994-ben új választásokat kiírni, sőt diktatúrát akar bevezetni. De Boross Péter miniszterelnökként megmutatta, hogy miként kell demokratának, progresszívnek, hazafinak lenni egyszerre, amikor a magyar alkotmányhoz híven biztosította a második szabad országgyűlési választás törvényes megtartását, és félretéve minden ellenszenvét garantálta a békés átmenetet a kormányváltáshoz, a nemzeti, keresztény, konzervatív kormányzásból a visszatérő kommunista, a volt nomenklatúra, a pufajkás Horn Gyula-féle hatalomra kerülését.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS