Gyurcsány Ferencék semmibe veszik a magyar emberek két választáson és egy népszavazáson világossá tett akaratát a határvédelemről és a brüsszeli bevándorláspolitikáról – értékelt Kocsis Máté a Kossuth Rádió Vasárnapi Újság című műsorában.
A Fidesz frakcióvezetőjét arról kérdezték, mi a véleménye arról, hogy Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció európai parlamenti (EP-) képviselője nem támogatja, hogy az EU kifizesse Magyarországnak a határvédelem költségeit. A kormánypárti politikus szerint a magyar embereknek már nem meglepő, hogy Gyurcsány Ferenc vagy a felesége a legbrutálisabb nemzetellenes politikát képviseli. Hozzátette: az ellenzéki politikus kijelentése is annak bizonyítéka, hogy a Gyurcsány vezette politikai tömb, az egész baloldal nem változtatott politikáján.
Hiába döntöttek a magyarok az elmúlt választásokon egyértelműen, Gyurcsány Ferenc továbbra is folytatja az ámokfutását a bevándorlás, a kvóta és a határkerítés lebontása érdekében
– fogalmazott. Sőt, szerinte érdekeltek abban, hogy Magyarországnak semmi se jusson. Arra a felvetésre, hogy Gyurcsány Ferenc lehülyézte a Fidesz politikusait és azt írta a Facebook-oldalán, “a franc se akarja lebontani a kerítést”, Kocsis Máté úgy reagált:
akkor minek ment oda egy erővágóval, mikor épült a kerítés? Miért gyűjtött a DK aláírást a betelepítési kvóta mellett? Miért nem szavazták meg az ezzel összefüggő alkotmánymódosítást?
– sorolta kérdéseit. Közölte: nincs semmi meglepő abban, hogy Gyurcsány Ferenc notórius hazudozó, és azt is letagadja, amiről teljesen nyilvánvaló felvételek vannak. Megismételte: tájékoztató kampányt indítanak azért, mert minden magyarnak joga van tudni, mit jelent a Gyurcsány Ferenc és felesége vezette baloldal politikája. Kocsis Máté szerint akár provokációnak, egyfajta szankciónak is felfogható, hogy az EU a határvédelem költségeinek fele helyett mindössze egy százalékát téríti meg Magyarországnak. Úgy indokolt: amikor Magyarország a határát védi, akkor a schengeni határt is védi; ez európai uniós kötelezettsége. Hozzátette: ez az a szerződéses alap, amely miatt Magyarország azt gondolja, hogy a költségeket felerészben az uniónak kellene állnia. Reményre ad okot, hogy ezt a kedvezőtlen ígéretet még a Juncker-féle bizottság tette, és az újonnan felálló bizottságnál újra meg kell nyitni a határvédelmi költségekkel kapcsolatos tárgyalásokat.
Forrás: MTI; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS