A Kormányzati Tájékoztatási Központ és a nagyobbik kormánypárt, a Fidesz szerint a bevándorláspártiak akadályozzák Trócsányi László uniós biztosi kinevezését, Szájer József szerint pedig Trócsányi László magyar uniós biztosjelölt meghallgatásával összefüggésben politikai boszorkányüldözés folyik, ugyanis a volt igazságügyi miniszter volt az, aki részleteiben kidolgozta és elfogadta azokat a törvényeket, amelyek megállították a bevándorlást Magyarországon. Trócsányi kijelentette: megteszi a szükséges jogi lépéseket. Emlékezetes, a Riporterek Határok Nélkül nevű Soros-féle újságíró-hálózat előre megígérte, hogy megakadályozzák Trócsányi kinevezését.
Csütörtökön az Európai Parlament (EP) jogi bizottsága (JURI) összeférhetetlenséget állapított meg Trócsányi László biztosi pozíciója, valamint a Nagy és Trócsányi ügyvédi iroda állami megrendelései miatt. Sergey Lagodinsky, a JURI egyik alelnöke, zöldpárti német EP-képviselő tájékoztatása szerint a szakbizottság 11 tagja az ellen szavazott, hogy az Európai Parlament külügyi bizottsága meghallgassa az Európai Bizottság szomszédság- és bővítéspolitikáért felelős biztosi pozíciójára jelölt magyar politikust. Kilenc képviselő támogatta Trócsányi László meghallgatását.
A Kormányzati Tájékoztatási Központ az MTI-hez eljuttatott közleményében az ügyre reagálva azt írta:
az EP bevándorláspárti képviselői “nem tűrik el”, hogy az új bizottságnak olyan tagja legyen, aki igazságügyi miniszterként szolgált, amikor Magyarország lezárta a határt a bevándorlók előtt. A bevándorláspártiak azt szeretnék, ha a határokat megnyitnák a bevándorlók előtt, ahogyan az új baloldali olasz kormány megnyitja a kikötőket előttük.
A Fidesz csütörtöki közleményében az áll: a bevándorláspártiak mindent megtesznek azért, hogy megakadályozzák Trócsányi László biztosi kinevezését és újabb nyomást gyakoroljanak Magyarországra. Azt írták:
pontosan tudják, hogy a Trócsányi Lászlónak szánt biztosi pozíció kulcsfontosságú a migráció szempontjából is, hiszen az EU bővítéséért felelős biztosként sokat tehet azért, hogy a nyugat-balkáni országokat stabilizálják, megerősítsék az ottani határvédelmet és megállítsák a migrációt. A bevándorláspárti erőknek azonban ez nem érdeke.
A Fidesz szerint “lehangoló, hogy a magyar ellenzéki pártok megint Magyarország ellen áskálódnak, és a magyar emberek akaratával szemben ezúttal is a bevándorláspárti erőket szolgálják”.
Boszorkányüldözés Brüsszelben
Trócsányi László magyar uniós biztosjelölt meghallgatásával összefüggésben politikai boszorkányüldözés folyik, ugyanis a volt igazságügyi miniszter volt az, aki részleteiben kidolgozta és elfogadta azokat a törvényeket, amelyek megállították a bevándorlást Magyarországon
– jelentette ki Szájer József fideszes európai parlamenti képviselő csütörtökön, Brüsszelben, magyar újságíróknak nyilatkozva. Nyilatkozatában Szájer József azt hangsúlyozta: a bevándorlást korlátozó jogi szabályok elfogadása miatt az európai baloldal támadást intézett Trócsányi László ellen. Mivel azonban nem vállalták a nyílt politikai küzdelmet, az EP jogi bizottságát használták fel erre a célra.
A döntés elfogadhatatlan, az a jog megerőszakolását jelenti. Csütörtöki döntésével az Európai Parlament jogi bizottsága lábbal tiporta az unió jogi szabályait
– fogalmazott. A képviselő aláhúzta: tevékenysége során az összeférhetetlenségi szabályokhoz képest “messze etikusabban, és a jogállamiság követelményeinek megfelelően” járt el Trócsányi László.
A biztosjelölt által korábban alapított ügyvédi iroda nem kapott állami megbízást miniszteri tevékenységének öt éve alatt, csak a régi megbízások folytatódtak
– szögezte le. Kijelentette: a bizottság vitájában egyetlen konkrét érv sem hangzott el, amely valódi összeférhetetlenséget mutatna.
A legrosszabb kommunista időkre emlékeztető, előzetesen megírt koncepciós eljárásnak vagyunk a részesei. Azok akarnak bennünket jogállamiságból, emberi jogokból, méltányosságból, a személyiség tiszteletéből kioktatni, akiknek esze ágában sincs ezeket alkalmazni
– fogalmazott az EP jogi szakbizottságának magyar tagja.
A jogsérelem, valamint az elhangzott rágalmak olyan mértékűek, hogy adott esetben egy jogi eljárást is kiállnának
– tette hozzá. Kiemelte továbbá, hogy a szoros eredmény azt mutatja: nyilvánvaló politikai motivációról van szó.
Az EP-s szakbizottság méltánytalan, “durva, aljas és alantas” eljárása útján, “minden alapot nélkülöző” indokok alapján hozott döntése érelmében Trócsányi László uniós parlamenti meghallgatásának folyamata szünetel
– tette hozzá Szájer József.
Az uniós parlament frissen hozott eljárási szabályzata szerint, amennyiben egy parlamenti bizottság összeférhetetlenséget állapít meg egy biztosjelölttel összefüggésben, az nem léphet tovább a meghallgatás folyamatában. Az EP-s szakbizottsági vélemény semmilyen kötelezettséget nem ró az Európai Bizottságra, azonban az uniós testület elnöke megvizsgálja a kialakult helyzetet. Döntését követően a biztosjelölt ügye újra az Európai Parlament elé kerülhet.
Az Európai Parlament Jogi Bizottsága 11 igen, 9 nem és 2 tartózkodás mellett összeférhetetlenséget állapított meg személyemmel szemben. A nyilvánosságnak helyt nem adó zárt ülésen a hozzám feltett minden kérdésre transzparens választ adtam, összhangban a már korábban benyújtott dokumentumokkal. A magyar biztosjelölt ügyében minden tényalapot nélkülöző politikai döntés született, amellyel szemben a szükséges jogi lépéseket meg kívánom tenni. Ezúton szeretnék köszönetet mondani mindazoknak, akik támogattak abban, hogy a Magyarország számára történelmi jelentőségű portfólióra megfelelőn készülhessek fel
– írta közleményében Trócsányi László.
A Soros-féle újságíró-hálózat előre megígérte, hogy megakadályozza Trócsányi kinevezését
Zsarolja az Európai Bizottságot Soros újságíró-hálózata címmel a közelmúltban beszámoltunk róla, hogy a Riporterek Határok Nélkül szervezet felszólította az Európai Parlamentet, hogy akadályozza meg a szomszédság- és bővítéspolitikáért felelős biztosi posztra jelölt Trócsányi László kinevezését. A V4-ek hírügynöksége is úgy értékelte az akciót, mint Soros és a bevándorláspárti erők újabb, Magyarország elleni támadását. Mint írják, az Európai Parlamentet is össztűz alá vették, és a leendő Bizottságnak is hadat üzentek.
Miként hihetnénk azt, hogy Trócsányi László biztosítani fogja a jogállamiságot, a sajtószabadságot és a média sokszínűségét a tagjelölt országokban, ha saját hazájában éppen ő volt az illiberális agresszió egyik kiépítője?
– tette fel a kérdést Soros újságírói hálózatának brüsszeli irodavezetője, aki egyúttal az Európai Bizottságot, és így annak leendő vezetőjét, Ursula von der Leyent is támadta. Soros brüsszeli riporterküldöttje azzal folytatja, hogy Trócsányi megválasztása azt is megkérdőjelezné, hogy az Európai Bizottság valóban elkötelezett-e a jogállamiság, az emberi jogok és a sajtószabadság mellett. Trócsányi Lászlót egyébként az Európai Unió bővítésével foglalkozó tárca vezetésére kérték fel. Ez már nem az első alkalom, hogy jobboldali magyar politikusok nemzetközi szerepvállalását, kinevezését igyekeznek meggátolni a balliberális, illetve Soros György által támogatott erők. Magyar EP-képviselők – a DK-s Dobrev Klárától a momentumos Donáth Annán át Cseh Katalinig – büszkén vállalták, hogy minden fórumon próbálták elérni a Fidesz politikusainak bizottsági tisztségi kinevezéseit.
Forrás: MTI/PS; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Facebook
Twitter
YouTube
RSS