Rettenetesen fel van háborodva a liberális–globalista tábor magyarországi lerakata és sajtója azon, hogy Kövér László megismételte a Mandinernek adott interjújában elhangzott, sátánistákra vonatkozó kijelentését, és még az Európai Unióról is azt merészelte mondani, hogy amerikai csicskássá akarják tenni. A házelnök az Esterházy Közéleti Tábor nyitófórumán beszélt ezekről a felvidéki Martoson, ahol a lengyel–magyar viszony és a magyar kormány politikai magatartásának okai is szóba kerültek.
Kövér nemcsak a haladó sajtó által bőszen idézgetett mondatokat mondta el Martoson, hanem a kormány uniós és nemzetközi politikájáról is komplex képet adott.
Tudjuk, hogy milyen idegesítőek lehetünk [Nyugatról nézve] itt Közép-Európában, és főleg mi magyarok. Az Istenért se vagyunk hajlandóak eltitkolni a véleményünket
– jelentette ki az Országgyűlés elnöke, hozzátéve, hogy azért is nehéz velünk, mert nincs vesztenivalónk.
Mondják, hogy jobb állva meghalni, mint térdelve élni, de mi nem vágjuk magunkat ilyen hősi pózokba. Se állva, se térdelve nem jó meghalni. Élni jó. Aki időt nyer, életet nyer. Mi időt akarunk nyerni
– foglalta össze a nyugati világot egyre jobban hatalmába kerítő woke-ideológiával szembeni küzdelem lényegét magyar részről.
Amivel szemben állunk, az maga a Gonosz – ezzel jó tisztában lenni. Legyen elég magabiztosságunk ezt kimondani, és nem vitát nyitni róla, mert teljesen nyilvánvaló, hogy amit akarnak, az a halálba visz, mi pedig az élet pártján állunk
– így reagált Kövér László a Mandiner interjújából elhíresült kijelentését firtató kérdésre. Az is elhangzott tőle, hogy ki kell mondani, amit igaznak gondolunk.
Ettől persze még nem biztos, hogy igazunk van, de arra megy ki a játék, hogy ki se mondhassuk
– mutatta be a woke-izmus szólásszabadság-fogalmát.
A jelenleg régen látott rossznak tűnő lengyel–magyar viszonyról úgy nyilatkozott, hogy a lengyelek részéről józanság, a miénkről pedig empátia szükséges ahhoz, hogy meg tudjuk beszélni a nézeteltérésünket, amelynek a gyökere amúgy a lengyel nemzettudat legmélyéről ered. Szavai szerint ezért feltehetően nem fogunk egyetértésre jutni ebben a kérdésben, ám nem szabad szem elől tévesztenünk emiatt a sok más ügyet, ahol közösek az érdekeink és az álláspontunk. Felhívta a figyelmet, hogy a két nép barátságának egyik legszebb tanúbizonysága éppen akkor történt, amikor két ellentétes katonai táborban voltunk a második világháború idején.
„Ez nem a múlt, hanem a jövő”
A fórumon részt vett Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár is, aki a Facebook-posztjáról és a szlovák külügy arra adott hiperventilláló reakciójáról kapott kérdést. Az államtitkár egy történelmi Magyarországot ábrázoló falitérkép előtt fényképezkedve ismertette a következő napjai programját, beleértve a martosi szereplését, és Felvidéknek nevezve Felvidéket. A szlovák külügy szerint ezzel a magyar fél figyelmen kívül hagyja az ismételt szlovák felhívásokat a kölcsönös empátiára. Szerintük a térképpel Potápi azt üzente a szlovák állampolgárok felé, hogy a múltban él.
Az államtitkárt láthatóan nem vágta földhöz a sértett szlovák reakció, és mosolyogva azt mondta:
Bárhogy ültem volna az irodámban, csak ilyen térképek látszódhattak volna a háttérben.
Ennek oka azonban szavai szerint nem a provokálási szándék, hanem az, hogy Magyarország korábban akkora volt, mint a korabeli térképeken látszik, és a saját történelmünket meg a történelmünkhöz kötődő fontos helyeket nem tagadhatjuk meg azért, mert valakiket ez érzékenyen érint. Emlékeztetett Zuzana Čaputová köztársasági elnök egy évvel ezelőtt, a borsi Rákóczi-várkastély átadásán elmondott beszédére is, miszerint a szlovákoknak el kell fogadniuk, hogy a történelmi Magyarország és a szlovákok történelme közös. Potápi a jelenkor kihívásaira utalva azt mondta a közép-európai népek együttéléséről:
Ez nem a múlt, hanem a jövő, mert külön-külön túl kicsik vagyunk.
A Martoson rendezett Esterházy Közéleti Tábor egyúttal a faluban az elmúlt időszakban uniós és magyarországi támogatásokból kiépített Szent Imre Rendezvényliget hivatalos megnyitója is volt. A létesítmény új, faragott kapuja is mostanra készült el; ezt Menczer Tamás külügyi államtitkár adta át Keszeg István polgármesterrel és Gubík Lászlóval, az Esterházy Akadémia igazgatójával közösen. Menczer a helyszínen tartott fórumán az ukrajnai helyzettel és általában a külhoni magyarokkal kapcsolatban hangsúlyozta:
A magyar kormány alapelve, hogy minden magyar felelős minden magyarért. Semmilyen nyomásgyakorlásnak nem vagyunk hajlandók engedni a külhoni magyar közösségek rovására.
Az Esterházy Közéleti Tábor panelbeszélgetései és közösségi programjai szombat estig zajlanak Martoson.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS