Mivel az adatokat nem tudják megkérdőjelezni, az ellenzék az anomáliákból próbál trendet csinálni – nyilatkozta a Magyar Hírlapnak Lázár János, miniszterelnökséget vezető miniszter. Lázár szerint az elkövetkező idők legfontosabb feledatai közé tartozik a helyi mutyik felszámolása, az állami ügyintézés egyszerűsítése és a polgári fordulat megerősítése.
„Államcsőd közelében voltunk, ami Görögországgal történt, könnyen megtörténhetett volna velünk is, ha nincs érdemi változás. Még annak a lehetősége is fennállt, hogy nem tudunk nyugdíjakat fizetni” – idézte fel a második Fidesz-kormányzás első éveit Lázár János. A miniszterelnökséget vezető miniszter a Magyar Hírlapnak adott interjújában az eddigi eredmények objektív megítéléséről és a jövő feladatairól beszélt.
A miniszter szerint a következő években a polgári fordulat megerőstését kell elérni a családok és a vállalkozások életében. Ehhez egy fontos feladat az elszámoltatás és a helyi szintű mutyik felszámolása. Mint mondta „a kisiklott vagy elsikkasztott rendszerváltást nem lehet egyben, valami központi „programfrissítéssel” kijavítani: ezt a munkát városról városra, településről településre kell elvégezni”.
Lázár szerint a polgár és az állam közötti viszonyból mérhető le leginkább, hol tart az a folyamat, amely a rendszerváltozást követően elindult. A miniszter szerint láthatóan van hová fejlődnie az államnak, főleg együttműködési készségből, a magyar polgár pedig fogyasztói öntudatban kell megerősödjön. „Az állam legtöbbször bonyolítja, nem pedig intézi az ügyeinket. Ennek gyökeres megváltoztatása az egyik legfontosabb és legszemélyesebb politikai kihívás számomra. Az államra a kommunista évtizedekben szocializálódott nemzetek szükséges rosszként tekintenek, amely packázik az emberrel és amelynek túl kell járni az eszén. A nyugati világ polgárai azonban olyan – a pénzükből működő – szolgáltatásnak tekintik az államot, amely hatékony csendestárs lehet az életük bármely területén, az otthonteremtéstől a vállalkozásig”.
Teljes cikk itt olvasható.
Forrás: magyarhirlap.hu
Fotó: civilhetes.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS