Azonnali belső vizsgálatot rendelt el Lázár János kancelláriaminiszter a Kormányzati Ellenőrzési Hivatalnál a Feneketlen tó melletti telek privatizációja ügyében. Korábban a valasz.hu cikkezett arról, hogy a cserkészszövetség két korábbi vezetője szerezte meg a Miniszterelnökségtől a terültet, majd továbbadták egy lakópark fejlesztőnek.
A Diószegi úti ingatlan egyik legértékesebb eleme volt. 2016 végén egy harmadik cég közbeiktatásával vette meg a DVM Group, amely egy 350 lakásos lakóparkot akar felépíteni a területen, Buda Gardens néven.
A valasz.hu és az Index is megírta, hogy a Miniszterelnökség alá tartozó ÉMI vezetője a privatizáció idején, illetve a tranzakcióban közreműködő másik cég vezetője is cserkészszövetségi vezetők voltak. Együtt feleltek azért a pénzért, amit a cserkészet nyert uniós forrásból közösségépítő tevékenységekre. Az ÉMI állítólag először a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőnek próbálta meg eladni a telket, ellenére érkezett még egy ajánlat az Első Magyar Ingatlanfejlesztő Zrt. Az eladási árat az aktuális műszaki állapot alapján határozták meg, nem pedig annak tükrében, mekkora lesz az értéke a tervezett beruházás után. A vételár a valasz.hu szerint 1,5 milliárd forintért, aminek a többszöröse lehet a terület valódi értéke.
A területet egy héttel később tovább adták a Buda Gardens ingatlanfejlesztőjének.
A Magyar Cserkészszövetség határolódott el közleményben az esettől, megerősítve, hogy az ügyletben résztvevő személyek 2015 vége óta semmilyen szervezeti, döntéshozói feladatot nem látnak el a szövetségben.
A 350 lakásos lakópark ellen egyébként több mint ezren tiltakoznak – ennyien írták alá eddig az online petíciót, amit többek közt Makovetz Imréné Szabó Marianne iparművész, Entz Géza volt államtitkár, Sipos Mihály a Muzsikás Együttes tagja és Csányi Tamás karnagy indítottak, fővárosi építészekkel.
Forrás: valasz.hu
Vezető kép: MTI/Horváth Péter Gyula
Facebook
Twitter
YouTube
RSS