Ha azt hisszük, a legnevetségesebb dolog az, amit a magyar haladó baloldal csinál, akkor tévedünk, a nyugati világ progresszívjei minden képzeletet felülmúlnak. A legújabb műsort Liverpoolban csinálták meg, ahol egy olyan plakáton vesztek össze a feministák és a transzneműek jogait védő aktivisták, amin a “nő” szó a Google értelmező szótár szerinti definíciójának néhány szava szerepel. A buliba a Twitter is beszállt és fiókokat kezdett letiltogatni, de közben kiderült, hogy a feministákat és a transzneműeket is elítélte nemrég a bíróság néhány “szaftos” ügy miatt. A kedves olvasó ehhez a történethez nyugodtan vegyen a kezébe egy csomag pattogatott kukoricát.
Egyszer volt, hol nem volt, Liverpoolban egy plakáton összesen hat szó szerepelt: “Nő, nő (fonémikusan leírva), főnév, felnőtt emberi nőstény”. Az első ránézésre zavaros üzenet nem más, mint a Google értelmező szótárának a “Nőre” vonatkozó bejegyzése, pontosabban néhány, abból kiragadott szó. A plakátot egy feminista szervezet jegyzi, akik valamit biztosan mondani akartak ezzel, nem világos azonban, hogy mit. És nem is lényeges.
Helyes döntés
Ami viszont vicces, hogy a plakát összesen egy hétig lehetett kint, hiszen egy Adrian Harrop nevű Twitter-aktivista kiszúrta, és azonnal jelentette is a plakáthelyet bérbe adó cégnek az esetet, mivel szerinte ez nem más, mint nyílt támadás a transznemű közösség ellen és az üzenet ráadásul veszélyezteti is őket. Nehéz értelmezni, hogy Harrop mire gondolhatott, talán attól félt, hogy a plakát leugrik az épületről és fizikailag bántalmaz majd egy transzneműt. Ki tudja… a kapanyél is elsülhet, ugyebár. A Primesight nevű cégnél megijedtek, hogy nem elég befogadóak, és azonnal válaszoltak is a figyelmeztetésre. A következőt írták:
Köszönjük, hogy felhívta a figyelmünket az esetre. Nem voltunk tisztában a kampány mögötti szándékkal, amelyet az online felületünkön rendeltek meg.
Hozzátették még azt is, hogy nagyon örülnek, hogy idejében felhívta a figyelmüket valaki a veszélyre, mert így még időben le tudták állítani ezt a veszélyes kampányt. Harrop úr persze azonnal megköszönte a Primesightnak a gyors reakciót, és megerősítette őket abban, hogy ez volt az egyetlen helyes dolog, amit tehettek.
Köszönöm, Primesight. Ez volt a helyes döntés, és személyesen köszönöm, hogy ilyen gyorsan reagáltak a problémánkra. Önök fantasztikus szövetségesei és támogatói az LGBTQ+-nak (igen, már van benne egy “+” is), és nem felejtjük el, amit tettek
– írta Harrop.
A buliba beszállt a jobboldali brit képviselőnő, Nadine Dorries is, aki Twitteren a következőt írta:
Nő vagyok. Nő, főnév, felnőtt, nőnemű. Gyertek, Twitter-aktivisták, kapjatok el!
Mindeközben a posztert megrendelő feminista szervezet, a Standing for Women is kiadott egy közleményt az üggyel kapcsolatban, melyben a következő szerepelt:
Ahogy már biztosan hallottátok, a plakátunkat transzfóbnak nyilvánították, és egy groteszk nőgyűlölő akció keretein belül el is távolítják. Most ott tartunk, hogy éppen jogi segítséget kérünk az ügyben, és hamarosan egy teljes beszámolót is leközlünk.
Erre az a hivatalos válasz érkezett, hogy a Twitter azonnal törölte a szervezet profilját. A történetben van még egy csavar: Kellie-Jay Keen-Minshull, a feminista szervezet alapítótagja már így is büntetésben van, hiszen még áprilisban a közösségi médiában kritizált egy Mermaids (Hableányok) nevű transznemű-szervezetet, melynek tagjait kasztráltnak nevezte és állítólag nagyon meg is félemlítette. Keen-Minshullnak emiatt elvették az útlevelét, és eltiltották attól, hogy elhagyja az Egyesült Királyságot. Keen-Minshull egyébként a BBC-nek elmondta, hogy azért éppen ide rakták fel a plakátot, mert a város polgármestere, Joe Anderson ellen szerettek volna vele tiltakozni, aki nyíltan kiáll a transznemű közösség mellett.
Előretört a transzlobbi
A Mermaids nevű transznemű-szervezetnek már szintén sok van a számláján, a bíróság a csoportot tavaly ősszel büntette meg, mert egy anyának azt tanácsolták, hogy mindenképpen nevelje lányként a 7 éves fiát, annak ellenére, hogy ezt a gyerek nem akarta. Ezt követően gyorsan megint botrányba keveredett a szervezet, hiszen különböző adománygyűjtéseken keresztül több ezer fontot kaptak állami pénzből a működésükre, a pénzmozgások pedig igen gyanúsak. Az Egyesült Királyságban egyébként elég komolyan előretört a transzlobbi az utóbbi időben; több szervezet is próbálja rákényszeríteni a törvényhozókat arra, hogy jogilag rendben legyen az, hogy valaki olyan neműnek számít, amilyennek vallja magát. Ez természetesen azt is eredményezné, hogy egy férfi, aki magát nőnek nevezi, bármikor bemehet a női öltözőkbe, mosdókba, vagy akár a nőgyógyászhoz is, ami pedig sok feminista szervezetnek nagyon nem tetszik.
Ha a kedves olvasó értetlenül áll a történet előtt, az nem az ő hibája, a helyzet a haladó Nyugaton valóban katasztrofális.
Forrás: Twitter, Standing for Woman, Daily Mail; Vezető kép: PinkNews
Facebook
Twitter
YouTube
RSS