A lap cikksorozatának befejező részében azt a vidéki médiahálózatot mutatja be, amelyet nagyrészt Soros György és a hozzá közel álló nem kormányzati szervezetek, NGO-k támogatnak dollármilliókkal.
A Magyar Nemzet szerint a vidéki dollármédia-hálózat elsősorban az Ezalényeg.hu (Oraculum 2020. Kft), a Frisshirek.hu, az Ez Kell Magazin, a Nyomtass Te is! tevékenységén alapul, de ezenfelül található több kisebb helyi médium is, amely külföldről kap támogatásokat. Az Ezalényeg.hu-val kapcsolatban a lap többek között megjegyzi: az ifjabb Páva Zoltán alapította Oraculum 2020 Kft. megalakulásának évében, 2019-ben 206 milliós, majd 2020-ban 262 milliós és 2021-ben 667 millió forintos forgalmat bonyolított. A pénz útjáról mindössze annyit lehetett sejteni, hogy a baloldali pártok, különösen a DK és az MSZP valamilyen módon szerepet játszanak a portál finanszírozásában. Erre nemcsak a portál tartalma, hanem a mögötte álló személyek kapcsolati hálója is utal: ifjabb Páva Zoltán édesapja korábban Komló MSZP-s polgármestere és a párt országgyűlési képviselője is volt a 90-es évektől egészen 2010-ig.
A múlt év nyarán kirobbant külföldi kampányfinanszírozási botrány kapcsán kiderült, hogy az Egyesült Államokban bejegyzett Action for Democracy nevű alapítvány által a hazai baloldalnak juttatott 4 milliárd forintnak megfelelő dollárból bőven jutott az EzaLényeg kiadójának az Oraculum 2020 Kft-nek is. A Magyar Nemzet információi szerint a kampánytámogatás kétharmada Soros Györgytől származott.
A Nyomtass te is! nevű lapot kiadó eDemokrácia Műhely Egyesület a NIK nemzetbiztonsági bizottság számára készült második részjelentése alapján 18.090.600 forintot kapott az Action for Democracytól. Érdekes, hogy a választás előtti évben zárt nyereséggel először az egyesület, 22,5 millió forint adózás előtti eredménnyel. A 2021-es évben 61,4 millió forint támogatást kaptak, míg 2020-ban csak 11,4 milliót.
Az eDemokrácia Műhely Egyesület jogi képviselője László János, aki az egykori SZDSZ-es főpolgármester Demszky Gábor alatt a Budapest című portál felelős szerkesztője volt. A szervezet másik alapítója Sükösd Miklós, a Soros-egyetem, vagyis a CEU docense.
Együtt Debrecenért Egyesület
Az országos hálózatok mellett egy-egy nagy megyeszékhelyen is igyekeztek kiépíteni Sorosék a saját világnézetüket népszerűsítő sajtót. Az Együtt Debrecenért Egyesület 1998-ban alakult és a Facebook-oldalának névjegye alapján „célja a helyi közéletben, kulturális életben részvétel, szerepvállalás.” A Civil Információs Portálon bővebb leírás is szerepel, amely szerint „az egyesület célja, a polgári egyesületi hagyományok fejlesztésével olyan debreceni szellemi műhely létrehozása, melynek tagjai a nyitott társadalom eszméjének jegyében kívánnak aktív köz-, illetve társasági életet élni. Az egyesület szellemi műhelyként formálója kíván lenni a helyi közéletnek”.
Természetesen a nyitott társadalom eszméje melletti elkötelezettség egyben a Soros-hálózat iránti lojalitást is jelenti, hiszen mint tudjuk, az amerikai spekuláns „zászlóshajója” a Nyílt Társadalom Alapítvány (Open Society Foundations – OSF)
– írja a lap.
A debreciner.hu-t kiadó Együtt Debrecenért Egyesületet – a már említett Civil Információs Portál nyilvános adatai alapján – Giczei Péter, Gadus István és Porcsin Zsolt vezeti. Giczei – aki a nyilvánosságban Giczey-nek írja a nevét – egy beágyazott Soroshoz hű „civil” aktivista, hiszen amellett, hogy elnökként vezeti az Együtt Debrecenért Egyesületet, a Civil Kollégium Alapítvány (CKA) szakmai vezetőjeként és mentor-trénereként dolgozik. A CKA 2016 és 2021 között közvetlen támogatásban részesült Soros György alapítványától. Az OSFöt év alatt összesen majdnem 2,5 millió dollárt utalt a CKA-nak, főként a „közösségi aktivizmus” elősegítésére. Az Együtt Debrecenért Egyesület csak 2023. február 12-én töltötte fel a 2021. évi egyszerűsített éves beszámolóját, amelyből kiderül, hogy 7.5 millió forint támogatást kaptak az Európai Unió költségvetéséből, vagy más államtól, nemzetközi szervezettől.
A Magyar Nemzet teljes teljes cikke ITT olvasható.
(Magyar Nemzet / Kiemelt kép: MTI/Európai Parlament/Philippe Buissin)
Facebook
Twitter
YouTube
RSS