Egyre nagyobb veszélyt jelentenek az emberi civilizációra a menedékvárosok (Sanctuary City), amelyek nem hajlandóak betartani a szövetségi bevándorlási törvényeket Amerikában, és rejtélyes okoknál fogva mindenféle törvénysértőt oltalmaznak. A vita már hosszú ideje zajlik, most azonban újra fellángoltak az indulatok, miután San Francisco-ban gyilkosság vádja alól felmentettek egy ötször kitiltott bevándorlót, aki egy mólón lelőtt egy, az édesapjával sétáló nőt.
A menedékvárosok körüli vita ismét fellángolt Amerikában, miután San Francisóoban felmentették Jose Ines Garcia Zarate nevű, az USA-ból már ötször kiutasított illegális bevándorlót, akit egy 2015-ben meggyilkolt egy 32 éves Kate Steinle nevű nőt, aki édesapja karjaiban hunyt el végül. A történet egyik legszomorúbb része, hogy a férfi 3 hónappal az után követte el a gyilkosságot, hogy kiengedték egy San Franciscoi börtönből, annak ellenére, hogy a szövetségi bevándorlási hatóságok azt kérték a várostól, hogy deportálja Zarate-t. Ráadásul a férfit már ötször kitoloncolták az USA-ból.
Az elítéltet azért találták bűnösnek, mert saját bevallása szerint a fegyvert azon a mólón találta, ahol éppen Steinle sétált, a fegyver pedig magától elsült. Mert hát ezek a mai fegyverek már csak ilyenek, hogy kellemetlen helyzetbe akarják hozni a bevándorlókat. Lehet, hogy hamarosan arra is javaslatot tesznek, hogy bizonyos lőfegyvereket rasszistának bélyegezzenek.
A gyilkost egyébként elítélték ugyan a lőfegyver birtoklása miatt, amiért maximum három évet kaphat, de jó magaviseletért valószínűleg idő előtt el fogják engedni.
Egyre nagyobb a káosz a menedékvárosok körül
A menedékvárosok egyre nagyobb veszélyt jelentenek az amerikaiak közbiztonságára, mert mindenféle együttműködést megtagadnak a hatóságokkal, és természetesen a józan ésszel. Kate Steinle például még ma is boldogan élhetne, ha akkor San Francisco megteszi azt, amit meg kellett volna tennie. Sokak szerint a San Franciso-i polgármester személyesen végezte ki lányt.
Akikre nem vonatkozik a törvény, mert liberálisok
A menedékváros olyan település, ahol a szövetségi bevándorlási törvényeket egyszerűen nem tartják be, mondván, hogy ők liberálisok. Ezen városok balos vezetése ugyanis számít az illegális bevándorlók és gyerekeik szavazatára, amiért cserébe segélyeket ad nekik.
Ez persze még nem minden, az őrület egyre erősebb: Kalifornia jogalkotói például nem érik be ennyivel, és azt szeretnék, ha nem csak menedékvárosok lennénk az államban, hanem az állam maga is menedékállam lenne. A balos vezetésű menedékvárosok hozzáállása miatt olyanokra költik az adófizetők pénzét, akik felé Amerikának egyébként nincs felelőssége. A bibliai időkben egyébként a menedékvárosok az emberölést elkövetőknek adtak oltalmat.
Van olyan város, ami annyira toleráns, hogy lényegében egy Batman nélküli Gotham City-vé korcsosult, ilyen például Chicago, melynek polgármestere Rahm Emanuel kitalálta, hogy beperli az amerikai szövetségi kormányzatot Donald Trump bevándorlási politikája miatt.
Trump egyébként persze a menekültvárosok vezetésénél kihúzta a gyufát, hisze már elnöksége ötödik napján aláírta a rendeletet, amely a szövetségi kormányzat bevándorlási és rendfenntartó erőivel aló együttműködés hiányában Washington megvonná a várostól a közbiztonság javítását célzó szövetségi támogatást. Chicagóban egyébként jelenleg úgy félmillió ember él illegálisan. A mintegy 300 menedékváros (és három menedékállam) okoz, részben megmagyarázza Trump sikerét is a tavalyi elnökválasztáson
Menedékvárosnak vallják magukat a következők (a teljesség igénye nélkül): Berkley, San Francisco, Chichago, Washington, New Orleans, New York City, Miami, Houston, Detroit, Baltimore, Philadelphia.
Máshol is terjed az őrület
De az USA északi szomszédjánál is felütötte fejét a sötétség. A kanadai városok egymással versengve nyilvánítják magukat “menedékvárossá”, köszönhetően Justin Trudeau a mindenre alkalmatlan miniszterelnök/zoknigyűjtő/aktivista kártékony működésének. nemrég Montréal nyilvánította magát menedékvárossá, előtte nem sokkal Toronto, Hamilton és London (Ontario).
Üzenet Donald Trumpnak. Montréal büszke menedékváros
– írta a Twitteren a montréali polgármester, Denis Coderre.
Sajnos Winnipeg, Regina és Fredericton városai is hasonló lépést fontolgatnak.
Kanada egyébként idén 300 000 új bevándorlót fogad be, köztük 40 000, háború elől menekülő szíriait. Az ország lakossága egyébként 35 millió körül van, tehát az arányok elképesztőek.
Vajon az EU mikor talál ki hasonlót?
Forrás: Breitbart, FoxNews, Vezető kép: The Hill
Facebook
Twitter
YouTube
RSS